eland 13 Het kan écht! Bommenmakers online Bp ze, commentaar Gouden vondst Benefietconcert Racoon levert 12.500 euro op zaterdag 29 september 2012 Naam: Jan Dominicus (51) Functie: Technisch Management „We zijn bezorgd, maar ook wel positief gestemd. Misschien moeten we wel eerst failliet gaan, om dan sterk terug te komen. We hebben alles te gen gehad. Dan heb ik het over de boetes, waardoor ons imago beschadigd is." Hij vertrouwt op de veerkracht van het bedrijf. „Daarom ben ik hier. Om te laten zien dat we met zijn allen sterk zijn en Thermphos steunen. De politiek kan veel voor ons betekenen. We zijn een goed bedrijf. Ons imago wordt opgepoetst, omdat we de groene weg zijn ingeslagen. Vorig jaar al, maar toen hoorde niemand dat. De groene weg is de toekomst. Daar wordt binnen het bedrijf hard aan gewerkt." Hij vervolgt: „Niets is nu normaal. Karweitjes blijven liggen door die surséance. Alles ligt stil. Dat is vreemd." Naam: Sjaak de Hamer (53) Functie: Werkvoorbereiding „We proberen de moed er in te houden. We willen allemaal doorwerken, onze tijd volmaken. Soms denk ik: we gaan het redden, een andere keer ben ik weer somber. Het gaat op en af." Hij is naar het Abdijplein in Middel burg gekomen omdat hij wil laten zien te geloven in het bedrijf. „We staan achter Thermphos. Deze actie is het enige wat we kunnen doen." Hij hoopt dat de politiek iets doet aan de goedkope gele fosfor uit Kazachstan. „On eerlijke concurrentie", zegt hij. „Dat zou de Europese Commissie moeten inzien." De Hamer is in 1980 begonnen als onderhoudsbankwerker en heeft daarna bijscholingen gedaan en MTS werktuigbouwkunde. „We willen dit bedrijf redden voor ons, voor Zeeland." foto's Ruben Oreel •sseecaeese***»* De Rekenkamer Zee land heeft een bui tengewoon hard oor deel over het promo tiebeleid van de provincie. De Rekenkamer ziet wel wat meer samenhang in het beleid, maar constateert tegelijk droogjes dat samenwerking 'niet is aan getroffen' en betrokkenheid van burgers 'niet is aange toond'. Deze vernietigende con clusie is geen complete verras sing. Het lukt Zeeland al vele ja ren niet, echt onderscheidende promotie te bedenken. Zolang dat ene heldere signaal er niet is, zal het moeilijk blijven om instellingen en bedrijven op één lijn te krijgen. Deze mislukking in de schoe nen te schuiven van Gedepu teerde Staten, is te gemakkelijk. Dit college lukt niet, wat eerde re bestuurders en allerlei recla meprofessionals ook niet lukte. Toch heeft Zeeland voldoende unieke kemmerken voor een flitsende promotiecampagne. Het lijkt dus een kwestie van tijd voor de gouden vondst wordt gedaan die de kracht van dit gebied zonneklaar maakt. GOES - Het concert dat Racoon vrij dagavond in De Mythe in Goes gaf, heeft 12.500 euro opgebracht. Het geld is bestemd voof Stichting Jay- den, waarvan de Zeeuwse band am bassadeur is. De stichting stimuleert onderzoek naar neuroblastoomkin- derkanker. Het concert was een ini tiatief van Lions Club Kapelle-De Bevelanden. Vrijdag werd ook het boek 'Racoon -Alles voor het liedje' gepresenteerd. Het is geschreven door Goesenaar Eugène de Kok. Band en auteur signeren zondag van 12.30 tot 14.00 uur in boekhan del Het Paard van Troje in Goes. DEN HAAG - De Task Force Opspo ring Vuurwerk Bommenmakers heeft een kaart van Nederland on line gezet ijiet daarop filmpjes van explosies van vuurwerkbommen. Ze vragen mensen de makers van de bommen te identificeren en te melden. De filmpjes van de vuur werkexplosies zijn te vinden op www.taskforceovb.nl/waarschuw- ingskaart. In Zeeland gaat het om zeven locaties. De Task Force Op sporing Vuurwerk Bommenma kers, een samenwerking van de po litie en VeiligheidNL, is in 2011 op gericht. De instantie spoorde honderden internetfilmpjes van vuurwerkex plosies op en sommeerde de ma kers ervan die van internet te ha len. In veel gevallen gebeurde dat ook. Omdat het leven soms pijn doet... Omdat het leven je lief is... 3 S#; f- Jaargroep 2012/2013, informatieavond: 5 oktober te Goes, over emotioneel lichaamswerk, NLP, trauma\A/erk en meditatie M. Sinke 0113-216656 www.praktijkdedijk.nl Ook individuele begeleiding Ruim tweehonderd werknemers van Thermphos bieden commissaris van de koningin Karla Peijs een petitie aan waarin zij de provincie vragen zich in te zetten om de werkgelegen heid van Thermphos en toeleverende bedrijven te behouden. Zie www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ZeelandNet DELTA zijn opnieuw verkozen tot beste provider van Nederland voor internet, telefonie én digitale tv* Ontdek het zelf op zeelandnet.nl/abonnementen éelandNet Consumentenbond 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3