'Ik kan meer dan René Meulensteen en Ricardo Moniz 381 sport Hoek moet door zege op Smitshoek de koplopers in het vizier houden Koeman verwacht offensiever NEC Voetballer Hoffenheim is in levensgevaar Lange adem zaterdag 29 september 2012 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Waar Kloetinge de af gelopen dagen vooral de wonden likte na de bekernederlaag tegen Telstar (0-4), bereidde een nage noeg fitte spelersgroep van Hoek zich voor op de derde uitwedstrijd van dit seizoen. Hoe de twee Zeeuwse zaterdag-hoofdklassers er fysiek ook voor staan, ze hebben vanmiddag precies hetzelfde doel: winnen. Kloetinge speelt op eigen veld te gen Nieuw Lekkerland, dat in de eerste vier duels pas één puntje pakte en tot de degradatiekandida ten mag worden gerekend. „Hun trainer was woensdag bij de wed strijd tegen Telstar", weet Diederik Hiensch. „Ze zullen er vol opklap pen. Dat is nu eenmaal het voetbal dat Nieuw Lekkerland speelt en dat wij woensdag hebben gevoet bald zal daarbij ook meespelen. Ze gooien veel fysiek in de strijd, daar moeten wij dus rekening mee hou den." Zijn selectie is wel een beetje uitge dund. John Schot, Maarten van Rosevelt, Ingmar Quist en Aart Veldhof waren al geblesseerd, woensdag voegden ook Roy Mul der en Bart Deprez zich bij de zie kenboeg. „Bart kreeg last van zijn hamstring en heeft zich op tijd la ten wisselen", aldus Hiensch. „Maar deze wedstrijd haalt hij niet." Waar Deprez op korte ter mijn weer beschikbaar lijkt te zijn, is Kloetinge middenvelder Mulder langer kwijt Hij viel woensdag te gen Telstar al snel uit met een knie blessure. „Het ziet ernaar uit dat Roy een scheurtje in de binnen band van zijn knie heeft. En dan is er nog onduidelijkheid over zijn meniscus. We zijn hem helaas lang kwijt, ben ik bang." De spelers die wél fit zijn, moeten vandaag vol aan de bak. Hiensch: „We zijn woensdag diep gegaan en verschillende jongens hebben Roy Mulder: knieblessure door pijntjes donderdag nauwe lijks getraind. Gelukkig hebben we een brede selectie. Dat betekent dat anderen zich vandaag kunnen laten zien." Een overwinning is het enige dat telt, weet de trainer. „We verloren zaterdag van ASWH en woensdag van Telstar. Als we de derde wed strijd van deze week winnen, kun nen we toch redelijk tevreden te rugkijken. Maar winnen we niet, dan sluit je de week met een verve lend gevoel af Dat moeten we zien te voorkomen." In Hoek liepen ze afgelopen week na de 4-0-overwinning op Achil les Veen met een lekker gevoel rond. De nummer vier van de ranglijst heeft slechts drie puntjes minder dan de koplopers ASWH en XerxesDZB en moet vandaag dus de aansluiting zien te behou den. Hoek reist naar Barendrecht, waar Smitshoek de tegenstander is. De Zeeuws-Vlaamse club speel de nog nooit tegen deze promo vendus. „Ik ken de club van naam, omdat mijn oud-ploeggenoot Geert den Ouden er begonnen is", zegt Eric Hellemons. ,',Uit de analyse blijkt dat het een stugge ploeg is, die met drie spitsen speelt. Maar voor hetzelfde geldt zijn het er vandaag maar twee. Dat weet je nooit." Smitshoek beschikt over een mooi complex, weet Hellemons, met een prima veld. „Daar kan het dus niet aan liggen. Tegen Achilles Veen speelden we vorige week niet goed, maar we scoorden vier keer. En dat hadden er eigenlijk nog veel meer moeten zijn. Tij dens een seizoen krijg je niet zo heel vaak de kans om een ploeg een draai om de oren te geven. Te gen Veen hadden we die kans. Ei genlijk hadden we die moeten pak ken en ze met dikke cij fers af moe ten drogen. Die drive moeten we krijgen, maar dat is een volgende stap." Hellemons beslist vandaag of Tim de Meersman, die hersteld lijkt van een hamstringblessure, in de basis start. Sebastian Hermans is de enige afwezige. De Belg heeft onlangs een aantal injecties gehad om van zijn knieblessure te gene zen. Raymond Wolff speelt op nieuw met het tweede elftal. Helle mons: „Raymond moet eerst hele maal fit worden. Hij kan goed voet ballen, maar heeft nogal gekwak keld. Als we samen een plan ma ken en hij leeft ervoor, dan kan hij weer topfit worden. En dan komt hij vanzelf weer in beeld." Dik 22 jaar geleden ver trok Michel Mom- mertz aan de hand van wijlen voetbalgoe roe Wiel Coerver richting de Vere nigde Arabische Emiraten om voetbaltrainingen te gaan geven. Het was een bijzondere tijd met een bijzondere man. „Wiel Coer ver is en blijft een fenomeen, maar was ook een persoonlijk heid waar moeilijk mee te wer ken viel. In 1999 liep onze relatie spaak, omdat hij dacht dat ik met al zijn knowhow naar Roda JC zou vertrekken. Dat héb ik uitein delijk niet gedaan, maar we heb ben de drie jaren daarna niet meer met ellcaar gesproken." Het was een vreemde situatie, want Coerver trainde elke dag op een deel van het veld en Mom- mertz op de andere helft. „Maar we wisselden geen woord met el kaar." Na een succesvol bestaan in het Midden-Oosten en korte omzwervingen via Spanje en Cy prus, is de bevlogen Kerkradenaar (51) nu teruggekeerd naar zijn roots. Mommertz is weer thuis. Althans, bijna. Opgegroeid in de Martinusstraat in de Kerkraadse wijk Spekholzerheide en nu tijde lijk woonachtig in een prachtige (huur)villa in het Belgische grens- plaatsje Neerharen. Dat is hemels breed 39 kilometer van elkaar af Niet te vergelijken met de afstand van Dubai naar Limburg, die hij in de voorbije decennia moest overbruggen als een bezoekje aan zijn ouderlijk huis op de agenda stond. De voormalig profvoet baller oogt ontspan nen en weigert ook maar een moment hooghartig te doen over het ruim 'bemeten optrekje waar hij met zijn gezin in verblijft. Wars van kapsones, zo is Mommertz altijd geweest. Ook al leefde hij lange tijd in en rondom behoorlijke rijk dom. Menig sjeik met zakken vol oliedollars mocht hij tot, zijn naas te kennissenkring rekenen. Bij on der andere het steenrijke Al Wasl leerde hij jarenlang de jongste jeugd kunstjes met de bal. Mommertz: „In mijn eerste jaar in Dubai aten we altijd gezamen lijk met de selectie. Dat hield in: op de grond zitten en met je blo te handen het voedsel verorberen. Tijdens mijn eerste etentje pro beerde ik me netjes aan de regels te houden, maar werd ik tegelij kertijd door mijn verbaasde spe lers aangekeken. Ik zei niks, maar at rustig door. Bij de volgende maaltijd was mijn bord nergens te bekennen. Ik kreeg van onze manager te horen dat mijn exem plaar op de wc was ldaargezet. Als grapje, welteverstaan. Wat bleek; in de Arabische wereld geldt dat je alleen met je rechterhand mag In de Arabische wereld geldt dat je alleen met je rechterhand mag eten. Je linker is om je achterwerk mee af te vegen eten. Je linker is om je achterwerk mee af te vegen..." Afgelopen jaar keek hij in het land waar van enige recessie geen sprake lijkt te zijn, met grote ogen naar de komst van grootheid Die- go Armando Maradona als hoofd trainer bij zijn club. „Vijf minu ten voor de training kwam hij aan, liep het veld op en duwde zijn dikke Cubaanse sigaar uit in het gras en begon te trainen." On danks deze zorgeloosheid besloot de globetrotter onlangs om zijn koffers te pakken en richting de moederkloek te vliegen. Mom mertz wil graag zijn opgedane voetbalervaring in Zuid-Limburg in de praktijk gaan brengen. Iets terugdoen, zo noemt hij het zelf herhaaldelijk. Zo snel als moge lijk, als het even kan. Voor de regio die hij ooit zonder een cent op zak verliet. „Zie het als mijn ideaal, geen egotrip." „Bij Manchester United zit René Meulensteen als techniektrainer en assistent naast manager Alex Ferguson en bij Ferencvaros heb je Ricardo Moniz", legt Mom mertz uit. „Allebei mannen met een voorliefde voor de Coer- ver-methode die het prima ge daan hebben, zeg ik met alle res- g peet. Maar ik kan meer! Zij be heersen maar een klein stukje van het geheel. In Dubai vinden ze me goed, maar ik wil dat hier ook laten zien." Zonder gêne pakte hij de telefoon en maakte een afspraak met de clubleiding van Roda JC en MW. Eenmaal met hen aan tafel ont vouwde hij tijdens een viertal ge sprekken zijn plan. Aanbiedingen uit China en Amerika lonkten te gelijkertijd ook, maar Mommertz weigert nu weer te kiezen voor le ven uit de koffer. Een bestaan dat inhoudt dat je meer in het vlieg tuig zit dan in je eigen achtertuin. „Alweer weg van thuis, dat hoeft voor mij eigenlijk niet. Dat heb ik wel gehad. Maar ik wil zoals ge zegd wel nog iets. Sterker nog: dat moet wel. Financieel onafhanke lijk ben ik namelijk niet. Al geef ik eerlijk toe dat ik goed verdiend heb, maar als je veel hebt dan geef je ook meer uit." Een visie bezit Mommertz zon der meer, waardoor hij van zijn kant in ieder geval gestaag kan toewerken naar zijn 'Limburgs voetbalideaal'. Zakelijk gevormd als hij na zijn verblijf in het bui- ROTTERDAM - Ronald Koeman kon de nabespreking van de bekerwed strijd tegen NEC tevens gebruiken als voorbespreking op de ontmoe ting vanavond in Rotterdam. Net als woensdag staan dan de Nijme- genaren tegenover Feyenoord, al leen nu in de eigen Kuip. De trainer hoopt dat de fouten die tijdens de 2-3-overwinning wer den gemaakt, vanavond achterwe ge blijven. Koeman, die vermoedelijk met de zelfde opstelling zal spelen, waar bij alleen Ruud Vormer wordt ver vangen door Jordy Clasie die woensdag rust kreeg, denkt dat NEC minder defensief zal spelen. „Alex Pastoor (trainer NEC) heeft ook aangegeven dat hij vond dat zijn ploeg woensdag te ver terug speelde." Volgens Koeman kan Feyenoord, als de komende week thuis wordt gewonnen van NEC en uit van FC Groningen, terugkijken op een ge slaagde seizoensstart. Hij hecht veel waarde aan een zege vandaag en de week daarop tegen FC Gro ningen. „Als we uit die wedstrij den zes punten kunnen halen, hebben we met de bekeroverwin ning meegerekend een goede start van het seizoen achter de rug, waarbij we ook nog eens meer wedstrijden uit dan thuis hebben gespeeld." Koeman kan nog steeds geen be roep doen op Ronald Graafland, Joris Mathijsen, Stefan de Vrij, Er- win Mulder, Mitchell te Vrede en John Goossens. HOFFENHEIM - Voetballer Boris Vuk- cevic van de Duitse club TSG Hof fenheim verkeert in levensgevaar. De 22-jarige middenvelder was vrij dagmiddag betrokken bij een zwaar auto-ongeluk, zo meldde Hoffenheim. Vukcevic is met levensbedreigende verwondingen aan zijn hoofd per helikopter overgebracht naar een ziekenhuis in Heidelberg, waar hij onmiddellijk is geopereerd en kunstmatig in coma wordt gehou den. „We zijn allemaal geschokt", zei manager Andreas Müller van Hoffenheim. „Onze gedachten zijn bij Boris en zijn familie." De auto waarin Vukcevic zat, kwam door nog onbekende oorzaak fron taal in botsing met een vrachtwa gen. Vukcevic is een vaste waarde in het elftal van trainer Babbel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38