Advocaat laat selectie PSV zweten na wanprestatie sport 137 Tr(i Mourinho: Terry is geen racist at het Oost tegen n de rest. Twente is net publiek.' Bfe -ï SP* WÊÊ I 1 w Jgf 'Het is niet meer Ajax, Feyenoord en PSV. FC Twente is erbij gekomen, sterker nog: Feyenoord bungelt ergens onder de nieuwe top drie.' I Jan van Halst Steve McClaren leeft mee met zijn ploeg tijdens de Europa Leaguewedstrijd tegen Hannover 96 (2-2). Kerkrade ging of naar Enschede, dat maakte geen verschil." Janssen merkte vorig seizoen in Amsterdam dat het respect voor zijn oude club groot was. „Als spe ler van FC Twente zag ik Ajax al tijd als favoriet, als grote concur rent. We waren meer met Ajax be zig dan met andere clubs. Bij ons leefde het gevoel: 'Als we Ajax kun nen verslaan, kunnen we iedereen verslaan.' Vorig jaar merkte ik dat er ook daar veel respect is voor Twente. Zé zien dat de club goed bezig is, dat het stadion steeds gro ter wordt en dat er voor elke top- speler die verkocht wordt een nieu we topper terugkomt." Uit de gouden korenaren schiep God de Twentenaren, en uit het kaf en de resten de mensen uit het Westen Deze rijm staat nog altijd op een spandoek in De Grolsch Veste. Is de topper Ajax versus FC Twen te een zaak van het Westen tegen het Oosten? „Niet meer", denkt Van Halst. „In 2010 voelde je de trots in Twente, de titel ging naar Enschede. Maar ik had niet het ge voel dat het Oosten had gewon nen van het Westen, dat'zou ook Calimero-gedrag zijn. Het was meer een gevoel van: Zie je, wij kunnen het ook! Ajax is altijd zo overtuigd van zichzelf dat ieder een op die laatste speeldag in 2010 voor FC Twente was. Een lange neus naar Ajax maken, dat willen alle clubs in Nederland graag." T anssen: „Heracles wil ten koste I van alles van Twente winnen, 1 alle clubs in het land willen van Ajax winnen. Als je altijd roept: 'Wij zijn de besten', dan krijg je dat, dan word je gezien als arrogant. Ik hou wel van duidelijk heid, maar je wekt er geen sympa thie mee op. Ik heb niet het gevoel dat het Oost tegen West is, meer Ajax tegen de rest. Twente is veel meer een club van het publiek. De supporters zijn zo positief, ik heb heel wat keren kippenvel gehad. Ik ben blij dat ik er mocht voetbal len, ik heb er mijn beste tijd ge- foto Vincent Jannink/ANP had. Bij Ajax is het zakelijker, de af stand tussen supporters en spelers is groter." Wie is vanavond de favoriet? „FC Twente", denkt Van Halst. „De ploeg staat niet voor niets boven aan en heeft de beste selectie van Nederland." Ook Janssen zet zijn geld op de uitploeg: „Ajax heeft er moeite mee om duels aan te gaan en ten strijde te trekken, daar weet het sterke, gepassioneerde Twente wel raad mee." De trainer wil niets van een favorietenrol weten: „Nooo! Ajax is twee keer op rij kampioen geworden, speelt in de Champions League en 'killed' FC Utrecht in de beker. Wij zijn de underdog, zij de overdog." door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV-trainer Dick Ad vocaat had gisteren geen zin om nog uitgebreid terug te blikken op de moeizame bekerzege bij de amateurs van Achilles '29. Veel be lang had hij daar ook niet bij, de voorstelling van zijn miljoenenfor matie tegen de hardwerkende ama teurs was gênant. „Over de wed strijd tegen Feyenoord was ik wel enthousiast, gisteren speelden we met een andere ploeg. De jonge ren hebben niet gebracht wat ik verwacht had. Ze blijven talentvol, dat hebben ze op de training en in oefenwedstrijden laten zien." PSV kwam met 2-3 goed weg in Groesbeelc. Advocaat brieste na het duel niet, maar zweeg. „Snel vergeten dit Laat ze nog maar even hierin hangen, zaterdag spreek ik de groep weer. Ze weten dat er tegen VW-Venlo toch echt iets anders gevraagd wordt." Vorig jaar leed PSV op een verbijs terende manier puntenverlies in Venlo. Na een geweldige eerste helft en een 0-2 voorsprong kreeg Przemyslaw Tyton bij zijn debuut voor PSV in de eredivisie drie goals om de oren. Dit seizoen komt er voor PSV een serie duels tegen 'mindere goden' in de eredi visie aan. „Wij krijgen hetzelfde blok als FC Twente nu gehad heeft. Er komen nu vijf wedstrij den aan waarin je resultaat moet halen om te laten zien dat je mee doet om het kampioenschap", stel de Advocaat. Hij doelde op de thuisduels met Willem II, NAC Breda en Heracles Almelo en de uitwedstrijden tegen PEC Zwolle jen VW-Venlo. Bij PSV zijn er meer personele problemen dan vo rige week. Naast de langdurig ge blesseerde Erik Pieters zijn ook Jetro Willems en Tim Matavz (griep) niet inzetbaar. Verdediger 'Zanka' is een of twee weken uitge schakeld met een enkelblessure, Manolev is geschorst. Advocaat re kent morgen op de routine van Van Bommel, roemde zijn organi satievermogen. „Dat is wat er te gen Achilles ontbrak. We gingen uit de organisatie lopen, maakten het onszelf onnodig moeilijk." Over een mogelijke versterking van de defensie in de winterstop wil Advocaat zich niet uitspreken. „Ik ga niet zeggen wat er gebeurt. Natuurlijk zijn we met van alles bezig, dat doet elke ploeg." MADRID - In de affaire-John Terry- heeft nu ook zijn voormalige coach José Mourinho van zich la ten horen. De huidige trainer van Real Madrid wilde geen stelling ne men tegen de straf die de Chel- sea-speler heeft gekregen, maar vindt het onzin dat de verdediger als een racist wordt gezien. „Ik weet voor 100 procent zeker dat hij geen racist is", sprak Mourinho tegen CNN. „Bij Chelsea hadden we een selectie met twaalf Afrika nen. Het was een fantastische groep en Terry heeft altijd een uit stekende relatie met hen gehad." Terry werd donderdag voor vier duels geschorst wegens het maken van racistische opmerkingen naar QPR-speler Anton Ferdinand. Daarnaast moet hij een boete van 276.000 euro betalen. „In de hitte van de strijd kan je soms op een manier reageren, zoals je anders nooit zou doen", vervolgde Mou rinho de verdediging van Terry. zaterdag 29 september 2012 MILAAN Sneijder weer aan de kant met blessure Internazionale zal het de komende wedstrijden zonder Wesley Sneij der moeten stellen. De middenvel der viel woensdagavond in het competitieduel met Chievo uit met een bovenbeenblessure. Naar ver wachting zal de international van Oranje niet beschikbaar zijn tij dens de wedstrijden tegen Fiorenti- na en Neftci Bakoe. Ook zijn mee spelen tijdens de stadsderby tegen AC Milan (7 oktober) is hoogst on zeker. Daarna staan twee WK-kwa- lificatiewedstrijden met Oranje op Sneijders programma. MOSKOU WK 2018 vindt plaats in elf Russische steden Het wereldkampioenschap voetbal zal in 2018 worden afgewerkt in elf Russische steden. Dat heeft de Rus sische minister van Sport Vitali Moetko vrijdag verklapt. Pas van avond maakt de organisatie offici eel bekend wat de speelsteden zul len zijn. „De Fifa heeft besloten om twaalf stadions in elf steden te ge bruiken", zei Moetko. Alleen in Moskou zal in twee stadions wor den gespeeld. In het Loezjniki-sta- dion (capaciteit 90.000 mensen) zal de finale worden gespeeld. UTRECHT Doelman Verhoeven tekent bij FC Utrecht FC Utrecht heeft vrijdag de komst van Jeroen Verhoeven bekendge maakt. De doelman heeft een con tract voor drie jaar getekend in de Domstad. Verhoeven trainde al eni ge tijd met de selectie van trainer Jan Wouters, nadat zijn contract bij Ajax afgelopen zomer was afgelo pen. Hij liet daarbij een goede in druk achter. Verhoeven: „Ilc heb het fantastisch naar mijn zin en wil graag belangrijk zijn voor de club en het team. Dat FC Utrecht mij die kans nu geeft, is prachtig." SYDNEY Ook Shinji Ono gaat in Australië voetballen De voormalig publiekslieveling van Feyenoord, de Japanner Shinjo Ono, gaat in de herfst van zijn car rière in de Australische competitie spelen. De 33-jarige middenvelder heeft een contract getekend bij Western Sydney Wanderers. Hij wordt teamgenoot van de Neder lander Youssouf Hersi, die in het verleden onder meer voor Ajax speelde. Ono is na Alessandro del Piero (Sydney FC) en Emile Hes- key (Newcastle Jets) de derde be kende voetballer die in korte tijd de oversteek naar Australië maakt. ROTTERDAM Lamprou krijgt eerst oproep Griekenland Kostas Lamprou zit in de voorlopi ge selectie van Griekenland voor de WK-kwalificatiewedstrijden te gen Bosnië en Slowakije. Het is de eerste keer dat de doelman van Feyenoord is opgeroepen voor zijn land. „Dit is een grote verrassing voor mij', liet de kleine doelman weten. „Natuurlijk ben ik hier ont zettend blij mee. Ik had dit niet ver wacht. Ik hoop dat ik ook bij de de finitieve selectie zit, dat zou fantas tisch zijn." Lamprou debuteerde dit seizoen bij de Rotterdammers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37