'We ve tolde De Reu: 'Banken doorkruisten reddingsplan voor Thermphos' zaterdag Val De krant 6 weken voor 18 euro! PZC zaterdag 29 september 2012 9|] door Maikel Harte De schaatswereld is in rep en roer want Sven Kramer is geblesseerd. Aan zijn rug nog wel en daardoor miste hij al eens een heel seizoen. De bezorgdheid over hem is groot en dus werd hij donderdag voor de microfoon ge haald. Hij was vorige maand geval len, vertelde hij. Het eerste wat in je opkomt als een schaatser is ge vallen, is natuurlijk dat dit op het ijs is gebeurd, maar dat bleek niet het geval te zijn. Hij was in de tuin gevallen. In de tuin gevallen? En daardoor niet kunnen schaat sen en de opening van het sei zoen missen? En dat horen we nu pas? Dat moet nog al een val ge weest zijn. „Ben je uit een boom gevallen?", was dan ook de logi sche vervolgvraag van de journa list. Nu heb ik vanwege mijn werk in de advocatuur menig ge tuigenverhoor meegemaakt en ik meende in Kramer iemand te her kennen die niet helemaal eerlijk vertelde wat er gebeurd was. Sta melend en hakkelend zei hij dat hij niet uit een boom was geval len, zo ernstig was het niet Maar wat was er dan wel gebeurd? Pas na aandringen van de journalist kwam er uit dat hij van een bank je in de tuin was gevallen. Van een bankje in de tuin? Een raar verhaal vind ik het. Ik heb wel een idee over wat er werkelijk gebeurd is. Kramer zijn vriendin is Naomi van As, hock- eyster van het Nederlands dames team. En een knappe. Felblauwe ogen, lang donker haar en een paar benen waar je u tegen zegt. Onze Sven heeft haar een paar maanden moeten missen vanwe ge de Olympische Spelen. In juni ging ze al op trainingskamp, ver volgens zat ze een maand in het Olympisch Dorp en pas in augus tus kwam ze weer thuis. In eufori sche toestand met een gouden me daille rond haar nek is ze zijn tuin ingestapt. Ik snap wel dat die jongen het dan nu in zijn rug heeft. Als ik haar zie, dan snap ik trouwens niet dat wij altijd op een groot scherm in het café naar voetbal staan te kijken. Ik zou veel liever dameshockey op groot scherm zien. Of in de tuin, vanaf een bankje. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc,nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc,nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Kramt niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in Op: www.pzc.nl/Iezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17,00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,S5) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV, Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u-op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, Ik neem de PZG en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 7,7,65 per kwartaal (wds) een doorlopend abonnement.met betaling per accept van 80,"85 per kwartaal inazsi ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. .'(Ik hebde laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur ó'e bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 01399 Ï0 Ik machtig de Pi Rekeningnumm Ti het abonnementsgeld vz lijn rekening af te schrijven Handtekening De medewerkers van fosforpro- ducent Thermphos willen hun baan houden. Ze 'vechten door tot de laatste snik' voor hun be drijf. Een horde medewerkers vroeg het provinciebestuur giste ren om hulp op het Abdijplein in Middelburg. door Cornelleke Blok en Edith Ramakers Met bevende stem leest Ewout Sich- terman, voorzitter van de onderne mingsraad van Thermphos, een petitie voor aan commissaris van de koningin Kar- la Peijs en gedeputeerde Ben de Reu. Achter hem staat een horde collega's op het Abdijplein in Mid delburg. Ze horen hun voorman met sombere gezichten aan. Som migen hebben megafoons en pam fletten in de hand, om hun zorgen kracht bij te zetten. Volgens de Thermphos-werkne- mers is de 'dump' van fosfor van uit Kazachstan de voornaamste re den dat er 450 banen op de tocht staan. „In het verlengde daarvan komt de werkgelegenheid van nog eens minimaal 550 indirecte werk nemers in gevaar. Buiten Neder land zijn ongeveer 600 mensen werkzaam voor wie dat ook geldt", leest Sichterman voor. Het Thermphos-personeel wil dat het provinciebestuur helpt, al ma ken Peijs en De Reu duidelijk dat de middelen en invloed van de provincie beperkt zijn. In de petitie vragen de medewer kers aan het provinciebestuur om zich 'voluit in te zetten' voor de werkgelegenheid bij Thermphos, maar ook in de rest van Zeeland. Daarnaast willen ze dat de provin cie 'noodzakelijke politieke stap pen neemt om oneigenlijke con currentie vanuit Kazachstan tegen te gaan'. Ze vragen de provincie zich in te spannen om de toe komst van het bedrijf veilig te stel len. Er moet snel iets gebeuren, rea liseren de medewerkers zich. 'Want veel tijd rest ons-niet' Bekijk de video op www.pzc.nl. Naam: Remé DSjoem (60) Functie: operator „Ik werk al 32 jaar bij Thermphos. Dat het zover zou komen hadden we echt niet verwacht. We dachten dat het rustig was vanwege de vakantiepe riode. Ik zie zeker nog toekomst voor het bedrijf. Ik hoop dat we gewoon op dezelfde manier verder gaan. We zien het nog steeds positief in. Er zijn weer schepen met erts binnengekomen: dat betekent dat er weer werk is. Ik hoop dat de provincie inziet dat deze situatie betrekking heeft op heel Zeeland. Als het niet goed gaat met Thermphos, dan slepen we andere be drijven mee. Ik weet niet hoe de problemen opgelost moeten worden, maar we hopen dat de provincie ons op één of andere manier kan steunen. door Frank Balkenende MIDDELBURG - De banken hebben de financieel in zwaar weer verke rende fosforproducent Thermphos te weinig ruimte geboden om on derhandelingen met een grote in vesteerder tot een goed eind te brengen. Ze drongen aan op sur seance van betaling. Dat heeft de onderhandelingen doorkruist en vertraagd. Gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, economie) gaf gisteren zowel in Provinciale Staten als op het Abdij- plein waar tweehonderd veronrus- te Thermphos-werknemers om steun vroegen, het bankenconsor- tium van Thermphos een gele kaart. „Ik vraag me af hoe het kan dat banken die tijdens de finan ciële crisis met overheidssteun zijn gered, Thermphos niet enkele we ken respijt hebben gegeven om tot een reddingsplan te komen." Minister Maxime Verhagen van Economie en commissaris van de koningin Karla Peijs hebben tever geefs geprobeerd het bankencon- sortium op andere gedachten te brengen. Volgens De Reu spreken de drie aangestelde curatoren en het management van Thermphos met een 'serieuze' overnamekandi daat. „Het gaat om een grote en be trouwbare onderneming, waar mee Thermphos in één klap uit de financiële problemen zal raken." De surseance van betaling waarin Thermphos verkeert, raakt energie bedrijf Delta, waarvan de provin cie de helft van de 'aandelen bezit. Verschillende Statenleden wilden weten of Delta stroom blijft leve ren. „Ja, momenteel wel." Het energiebedrijf heeft nog miljoenen euro's te goed van Thermphos. Per week levert Delta voor een mil joen euro aan energie. Sluiting van Thermphos zou een drama zijn voor de werknemers en de Zeeuw se werkgelegenheid, maar ook voor Delta, die na Zalco een twee de grote klant zou verliezen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2