zeeland 129 vandE Goes wil maatregelen nemen tegen toestroom uitkeringsgerechtigen Derde verdachte van straatroof Kortgene Van de Reepe: sinds 1903 een begrip in Zeeland! Onderzoek naar Delta Ride for the Roses via tunnel Spiegelzaal Studio A58 Zo blijf je altijd bij de les Ook na de les. KORTGENE - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in de zaak van de mislukte overval op een 6o-jarige man in de Zand- kreekstraat in Kortgene, op dins dag 7 augustus, 's avonds laat. Het gaat om een 17-jarige jongen uit de gemeente Noord-Beveland. Hij is in verzekering gesteld. Zijn betrokkenheid bleek uit het onderzoek na de aanhouding van een 16-jarige jongen uit Kortgene, begin september, en nog een 16-ja- rige jongen uit Noord-Beveland een week later. Deze laatste jon gen is aan de rechter-commissaris voorgeleid. Die bepaalde dat hij ge durende het onderzoek terug naar huis mag, onder bepaalde voor waarden. De 16-jarige uit Kortgene wordt ook verdacht van betrokken heid bij een diefstal van sieraden uit een woning in Bruinisse, eind juli. De overval in augustus gebeurde vlak bij het huis van het slachtof fer door twee mannen met een bi vakmuts op. Bij de schermutseling raakte de 60-jarige man gewond aan zijn handen, elleboog en knie. Toen hij om hulp riep, vluchtten de twee mannen, zonder buit, via de brandgang bij zijn woning in de richting van de Provincialeweg. advertentie MIDDELBURG - Drie jaar na de oplevering van het ZEP in Middelburg is begonnen met de afwerking van de evenementenhal. De hal, ooit Music Hall geheten, is door ondernemer Frans Lievens gekocht en omge doopt tot Studio A58. Deze week werd de vloer in de grote hal gestort. De natte vloer gaf de hal het aan zien van een spiegelzaal. Als de vloer af is, kunnen de technische installaties worden aangebracht. Lievens verwacht rond de jaarwisseling het eerste eve nement in de hal te kunnen organiseren. De ruimte waar tot vorig jaar Golf by the Sea zat, is bij de evenementenhal getrokken. Die gaat dienst doen als foyer. Lievens, die ook eigenaar is van de theaters in Terneuzen, Goes en Middelburg, wil in de hal onder meer beurzen en concerten houden. foto Lex de Meester TERNEUZEN - De directie van de Westerscheldetunnel NV onder zoekt of het mogelijk is de Delta Ride for the Roses volgend jaar door de tunnel te laten rijden. Or ganisator Kees Bal van de benefiet fietstocht voor Kwf-kankerbestrij- ding put daar hoop uit. „We heb ben onlangs een gesprek gehad en dat is prima verlopen." De tunneldirectie laat nu een vei ligheidsplan opstellen. Bal: „Het is nog niet honderd procent zeker, maar het ziet er goed uit." Voor 1 november komt er uitsluitsel van de kant van de tunnel, geeft Bal aan. Tunnelwoordvoerder Ingo de Moor houdt het voorzichtiger op 'tussen nu en twee maanden'. Hij bevestigt dat het verzoek in onder zoek is, waarbij veiligheid en be schikbaarheid van de tunnel be langrijke aandachtspunten zijn. In de ruime winkel van zo'n 140 m 2 geven Evelien en Luud van Kuijk u in een rustige set ting een mooie presentatie. Duidelijk ingedeeld; Fashion, Timeless en Weiness voor de dames. De herenafdeling is ook zeer ruim van opzet en biedt een breed assortiment. Schoenmode van de Reepe is in 1903 opgericht door Cornelis van de Reepe. De firma van de Reepe bestond uit een schoenwinkel, een groothandel en een atelier voor bedrijfskleding waar vooral brandweerkleding gemaakt werd. Brandweerkleding werd toen niet gestikt maar gelijmd. Dhr. Van de Reepe was niet tevre den over de lijm en besloot deze zelf te gaan ontwikkelen. Zijn lijm werd erg goed verkocht. Hij maakte er een apart bedrijf van, wat al snel bekend werd als "de Bisonkit". Ook Evelien en Luud van Kuijk, de huidige eigenaren, houden van pionieren. Proberen elke keer weer met verrassende nieuwe merken te komen. Kijk naar de architectonische schoenen van United Nude of naar de heren schoenen van Harris of Magnan- ni. En natuurlijk worden de ver trouwde merken niet vergeten. Wolky, Gabor, van Bommel enz. De nieuwe najaarscollectie staat weer voor u gereed. Evelien en Luud van Kuijk nodigen u van harte uit in hun vernieuwde winkel. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl w door Luc Oggel GOES - Goes wil maatregelen ne men om de instroom van uitke ringsgerechtigden te beperken. Op die manier moet worden voorko men dat de gemeente straks veel geld uit eigen zak moet toeleggen op uitkeringen. De gemeente moet naar schatting over dit jaar al zo'n twee ton bij passen als gevolg van aanscher ping van de Wet Werk en Bijstand (Wwb) door het Rijk. Als Goes niets doet, wordt dat vermoedelijk nog meer, want het Rijk zal waar schijnlijk nog meer bezuinigen op de budgetten en bovendien neemt het aantal mensen dat door de cri sis werkloos wordt toe. Het is vol gens wethouder Jan de Pooter daarom zaak dat de instroom van uitkeringsgerechtigden wordt be perkt. „We bekijken samenwer king met uitzendbureaus om men sen bijvoorbeeld een tijdelijke baan van een halfjaar aan te bie den met wellicht uitzicht op een vast contract." Verder loopt er het onderzoek naar een regionaal werkbedrijf voor de vijf Bevelandse gemeen ten en Tholen en een regionaal werkgeversservicepunt. Het is de bedoeling dat de verkennende fase wat betreft het regionaal werkbe drijf volgende maand wordt afge rond. Volgend jaar zomer moet het draaien, zegt De Pooter. Het werkbedrijf wordt onderdeel van sociaal werkbedrijf De Betho. Of ook het Nijverheidscentrum, het Goese re-integratiebedrijf, erin op gaat, is nog niet duidelijk, maar het is niet uitgesloten. zaterdag 29 september 2012 De Mac is krachtig, betrouwbaar en gebruiksvriendelijk. Ideaal dus voor je studie. Loop eens binnen bij Amac en iaat je vertellen hoe je het nieuwe studiejaar goed kunt beginnen. Ontvang naast 6% studentenkorting tijdelijk een 70,- GiftCard bij een Mac.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29