Terneuzen schrapt tien procent banen 281 zeeland Beide opa's en oma's tegelijk 55 jaar getrouwd SHOPPEN! '19% ko'rÜit TM ©li alles*! Bulgaarse leden van Rode Kruis naar Walcheren Lunchconcert in Historische Kerk Oost-Souburg MuZeeum open voor bruidsparen zaterdag 29 september 2012 Gemeente wil veertig a vijftig arbeidsplaatsen opheffen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet de komende vier jaar be hoorlijk de tering naar de nering zetten. Voor 2013 was al rekening gehouden met een 'ombuiging' van bijna 1,8 miljoen euro. Door met name een lagere uitkering van de rijksoverheid komt daar ruim 3,5 miljoen euro bij. Om het huishoudboekje toch rede lijk op orde te houden, stelt het college van B en W voor om flink te snijden in 'eigen vlees'. Tot en met 2016 wordt 2,3 miljoen bezui nigd op het ambtenarenapparaat. Dat komt erop neer, maakte wet houder Co van Schaik van financi ën vrijdag duidelijk, dat uiteinde lijk veertig a vijftig arbeidsplaatsen komen te vervallen, oftewel onge veer tien procent van het perso neelsbestand. Volgens Van Schaik is dit voor de helft op te vangen door natuurlijk., verloop, door het vertrek van amb tenaren die met pensioen gaan of uit zichzelf overstappen naar een andere werkgever. De andere helft moet 'via een individuele aanpak' elders aan werk worden geholpen. Van Schaik verwacht dat dit - on danks de onzekere economische si tuatie - mogelijk is zonder gedwon gen ontslagen. Veel organisaties die de gemeente Terneuzen subsidieert, zoals wel zijnsorganisatie Aan Z, de biblio theek en culturele instelling Toon beeld, worden gekort. Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen móet het in 2013 met 50.000 euro minder sub sidie doen, wat in 2014 oploopt tot 100.000 euro. Terneuzen steekt momenteel 1,3 miljoen per jaar in de bibliotheek. Toonbeeld wordt in 2014 voor het eerst aangeslagen voor 100.000 euro. Aan Z moet vol gend jaar al 50.000 euro aan subsi die inleveren. Een aantal investeringen wordt te ruggeschroefd of doorgeschoven. Het budget voor inrichting van het Gat van Axel (bij de Zeestraat) wordt gehalveerd. De invulling wordt versoberd. De eerste fase van de herinrichting van de veer haven in Terneuzen wordt doorge schoven van 2013 naar 2014. En de Laan van Othene wordt niet door getrokken. Othene krijgt een ont sluiting via een opgeknapte Drie weg, ten oosten van Othene. B en W stellen niet alleen bezuini gingen voor. Volgens Van Schaik valt er ook niet te ontkomen aan een lastenverhoging via het riool recht met 12,5 procent. Dit levert in 2013 zeven ton op. MIDDELBURG - Vijf vrijwilligers van het Rode Kruis uit het Bulgaarse Kyustendil brengen van 2 tot en met 8 oktober een bezoek aan Zee land. Zij zijn op tegenbezoek, na dat vrijwilligers van het Rode Kruis afdeling Walcheren vorig jaar in Kyustendil waren. De Walcherse vrijwilligers hebben destijds kleding, schoeisel en medi cijnen gebracht naar de veelal be jaarde bewoners van de bergdor pen in de regio Kyustendil, die op veel plaatsen nog verstoken is van elektriciteit. Het Rode Kruis afdeling Walche ren onderhoudt al geruime tijd een band met de vrijwilligers in Kyustendil. Acties van de Walcher se afdeling hebben, aldus de eigen organisatie, inmiddels onder meer bijgedragen aan de aanschaf van een auto waarmee de oudere dorpsbewoners in Kyustendil kun nen worden bereikt De Bulgaren bezoeken tijdens hun verblijf in Zeeland onder meer de Oosterscheldekering en Neeltje Jans. Ook gaan ze kijken naar de Kustmarathon waaraan elk jaar vrijwilligers van het Rode Kruis EHBO verlenen. De Bulgaren zijn ook van plan een bezoek te bren gen aan Madurodam. Oma en opa Siereveld-Crootjans. ARNEMUIDEN - Gabriëlle Ventevo- gel (11) uit Arnemuiden had deze week een bijzondere feestdag. Don derdag waren allebei haar opa's en oma's 55 jaar getrouwd. Beide grootouderparen wonen in Arne muiden. Gabriëlle is donderdag bij allebei op bezoek geweest om ze te feliciteren. En gisteravond was er een etentje met opa en oma Sie- reveld. Oma Pie Ventevogel-Schroevers (op de foto in klederdracht) en opa Jaap Ventevogel trouwden op 27 september 1957 in Arnemuiden. Oma Lena Siereveld-Grootjans en Ko Siereveld trouwden op 27 sep tember 1957, ook in Arnemuiden. De vader van Gabriëlle, Jos, is een zoon van opa en oma Ventevogel; haar moeder Vera is de dochter van opa en oma Sierveld. Kampeercentrum Mechielsen - Gildeweg 35, Vlissingen T 0118-44 0100 - E info@kampeercentrummechielsen.nl www.kampeercentrummechielsen.nl OOST-SOUBURG - In de Historische Kerk in Oost-Souburg wordt mor gen een lunchconcert gegeven door Natalia Pavlova en Nel van den Broeke. Pavlova speelt op de vleugel wer ken van Chopin, Von Gluck en Mendelssohn. Ze begeleidt de mez zosopraan Van den Broeke met het programma 'Opera'. Samen brengen ze delen uit opera's van Von Gluck, Mozart, Bizet, Masse net, Ponchellie en Saint-Saëns. Aanvang 11.30 uur. De toegang tot het concert be draagt 9 euro (voor vrienden van de Historische Kerk 7,50). Kinde ren t/m 12 jaar 5 euro. Dit is inclu sief de lunch. Kaarten zijn, in verband met de lunch, alleen verkrijgbaar in de voorverkoop bij vier winkels in Souburg en via de website www.historischekerksouburg.nl. VLISSINGEN - Het MuZeeum in Vlis singen is morgen gratis te bezoe ken voor aanstaande bruidsparen. Volgende week zondag is het Open Toptrouwlocatie Route. Honderden bijzondere trouwloca ties zijn dan in heel Nederland te bezichtigen. Daaronder ook Beach- club Zuiderduin in Westkapelle en de Campveerse Toren in Veere. Zij zijn tussen 12.00 en 17.00 uur vrij blijvend toegankelijk. Het Mu Zeeum is morgen al open, tussen 13.00 en 17.00 uur. Jacob Catsstraat I Middelburg V Zeer ruime woning waarbij van 2 woningen tijdens de renovatie 1 riante wooing 510 m j* is gerealiseerd met vele indeiings- en gebruiksmogelijkheden. Nieuw Middelburg is een karakteristieke wijk uit de jaren twintig aan de rand ■y. van de scad (•-, Vraagprijs 169.000,- k.k. GOES MODESTAD ZONDAG Vanaf maandag BTW verhoging, da EN NACHTMODE 3» Opril Grote Markt 13.4461AK GOES 3 VOORALUWUNGERIE, ONDER-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28