Dood Spanjaard niet schuld automobilist 24 Gemeente geeft Bunkerterrein vrij VERHUIZEN MET ZORG! 0118 61 26 69 Workshop i Zil verklei IIIimelooi<} '5, Kerk draait door AfeBei ZilvaÈmid &tidsMid maak uw eigen m zilveren sieraad g* Sin^ fansjKKrt 22 a door Emile Calon MIDDELBURG - Een einde aan bijna vier jaar hel. Zo reageerde volgens raadsman R. de Groot zijn Middel burgse cliënt (46) nadat hij te ho ren kreeg dat de rechtbank hem heeft vrijgesproken. De Meervoudige Kamer van de rechtbank in Middelburg vindt dat de man niet verantwoordelijk ge houden kan worden voor de dood van een Spaanse man die in de nacht van 19 december 2008 op de A58 ter hoogte van Lewedorp werd aangereden. De Middelburger had de 25-jarige Spanjaard, een kennis van hem, bij de parkeerplaats bij Arnemui- den uit zijn auto gezet omdat de man zich heel vervelend en gevaar lijk gedroeg. De Spanjaard was eerder die avond ook al verwijderd uit een feesttent en uit de bus die hem ver volgens naar huis bracht. Daarop werd de Middelburger gebeld met de vraag de Spanjaard naar huis te rijden. Twee weken geleden eiste officier van justitie M. Paapen een voor waardelijke taakstraf van 150 uur en een voorwaardelijke rijontzeg ging van een half jaar omdat ze stelde dat de dood van de Span jaard het gevolg was van het han delen van de Middelburger. Vol gens haar had de Middelburger zijn zorgplicht geschonden. Nadat de man uit de auto was ge zet, was hij terug richting Goes gaan lopen en werd ruim een half uur later dodelijk aangereden. De Groot pleitte twee weken gele den al voor integrale vrijspraak. De rechtbank neemt dat verzoek over. Volgens de rechters is er geen direct verband tussen het uit de au to zetten en de döod van de Span jaard WESTKAPELLE VLISSINGEN zaterdag 29 september 2012 In het gebouw aan de Kleverskerkseweg zaten oorspronkelijk 24 graansi lo's van 5 bij 5 bij 12 meter. Het onderste deel van die silo's is verwijderd zodat er een grote werkvloer is ontstaan. VLISSINGEN - De Protestante Kerk in Vlissingen houdt morgen weer 'De Kerk Draait Door' (DKDD) in de Sint Jacobskerk. Deze bijeen komst begint om 15.00 uur. Thema is 'Werk en geloof. Twee gasten zullen daarover vertellen in de kerk. De ochtenddienst van 9.30 uur in de Jacobskerk komt hiermee te vervallen. Wandelclub loopt Aanhoudingen voor Memoria-tocht handel in softdrugs Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars uit Vlissingen houdt morgen in Westkapelle de Memo- ria Walcheren 40-45 wandeltocht Er zijn verschillende afstanden te lopen. Het startbureau is in mu seum Polderhuis. Start vanaf 8.30 uur. Op 27 oktober wordt dezelfde toch nog eens gehouden. Bij een drugsactie van de politie in de omgeving van het Scheldeplein in Vlissingen zijn donderdagavond twee Vlissingers, van 21 en 29 jaar oud, aangehouden. De twee man nen hadden in totaal 3 gram wiet in hun bezit. De wiet is in beslag genomen. Tegen de mannen is pro- ces-verbaal opgemaakt. VLISSINGEN Koren zingen voor hulpproject in Ghana MIDDELBURG Wijnhandel Moriaan opnieuw bekroond VLISSINGEN - Op het Bunkerterrein in Vlissingen is slechts een geringe hoeveelheid witte asbest aangetrof fen. Nadat vorige week asbesthoudend materiaal werd aangetroffen in het openbaar groen op het Bunkerter rein, is de bodem van het terrein en een aantal tuinen onderzocht. In de de tuinen is geen asbest ge vonden. In de bodemmonsters af komstig uit het openbaar gebied, is op twee plaatsen een zeer gerin ge hoeveelheid witte asbest (chry- sotiel) aangetroffen. Die hoeveel heid ligt echter ver onder de gel dende gezondheidsnorm, aldus de gemeente Vlissingen. Omwonen den hebben hierover vrijdag een brief ontvangen. De burgemeester heeft opdracht gegeven om vrijdagmiddag de af- zetlinten en de hekken te verwijde ren, het openbaar gebied weer vrij te geven en de kabelbaan terug in gebruik te geven. Over een half jaar laat de gemeente opnieuw een visuele controle uitvoeren op het terrein. Aanstaande maandag kunnen be langstellenden de uitkomsten van het onderzoek inzien en vragen stellen, vanaf 19.30 uur in het stad huis. De resultaten liggen tot eind oktober ter inzage in de centrale hal. foto Lex de Meester Heeft u vragen? Bel (0118) 684 000 of kijk op www.zorgstroom.nl Zo rgstroom Dichtbij mensen In het opleidingstheater van het Scheldemond College aan het Weyevlietplein in Vlissingen wordt vanavond een korenavond gehouden om geld in te zamelen voor projecten tegen malaria in Ghana. De organisatie is in handen van de stichting Nurses on Tour. Er zijn optredens van gospelkoor In spiration, popkoor Eigenwijs, man nenkoor Lezzom en het koor Ons Boeregoed. Aanvang 19.30 uur. MIDDELBURG Themamiddag over hoogsensitiviteit De werkgroep Spiritueel Café Mid delburg houdt morgen een thema middag over hoogsensitiviteit bij kinderen en volwassenen. Deze bij eenkomst wordt gehouden op het adres Nieuwstraat 17 te Middel burg. Aanvang 14.00 uur. Hoogsensitieve mensen hebben een gevoeliger zenuwstelsel en worden sterker geprikkeld dan ge middeld. zie ook www.spiritueelcafemiddel- burg.blogspot.nl In de nieuwe Wijnalmanak 2013 is de Middelburgse wijnhandel De Moriaan aan de Kinderdijk voor het vierde achtereenvolgende jaar verkozen tot wijnspeciaalzaak van het jaar. De jury van de Wijnalmanak gaf de wijnen van de Moriaan het pre dikaat 'beste wijnassortiment van Nederland'. De jury, dit jaar onder voorzitter schap van wijnjournalist Ronald de Groot, beoordeelde de deelne mers op hun wijnen in de prijscate gorie tot 10 euro. Verhuizer aan het werk in de tot kantoor verbouwde silo. Thuisbegeleiding van Zorgstroom biedt structuur en opvoedondersteuning aan mensen met psychiatrische problemen of met een verstandelijke of lichamelijke beperking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27