Poppescu faalt met doorzaagtruc cultuur! 19 Muziek versterkt film agenda Speuresi naar hersenspinsels en wolkenkrabbers zaterdag 29 september 2012 Acteur Servé Hermans slaat als 'de Illusionist' brug tussen twee werelden Illusionist Poppescu staat woens dagavond in het Scheldetheater Terneuzen. Hij moet zich verant woorden voor een fatale fout die zijn lieftallige assistente Svet- lana noodlottig is geworden. Ser vé Hermans vertelt over deze bij zondere toneelvoorstelling. door Ali Pankow Als kind wilde ik in de eerste plaats Sinterklaas worden of anders pre sentator van de Ron's Honymoon Quiz. Toen mijn ouders mij in 1994 meenamen naar het theater wist ik het zeker: Ik wilde gewoon zelf Youp van 't Hek zijn", aldus schetst acteur Ser vé Hermans(3i) hoe zijn fascinatie voor theater zich al vroeg manifes teerde. „Nou evalueer je je leven natuur lijk van tijd tot tijd en cabaretier worden lag toch niet zo in mijn lijn. Het is toneel geworden. Dat is voor mij vóór alles de motor." Hermans volgde de Toneelschool in Maastricht, vroeg zich tijdens het derde jaar vertwijfeld af wat to neelspelen nou eigenlijk inhield en kreeg op die zoektocht de weg gewezen door bevlogen theaterma kers als Jeroen Willems en Johan Simons. Beiden gaven les aan de Toneelschool. Hermans kreeg de kans zich als ac Scène uit de komedie De Illusionist met Servé Hermans en Debbie Crommelinck. teur te vormen bij NTGent onder de bezielende leiding van Simons. Hij speelde hedendaags repertoire dat vrij geoefende toeschouwers vergt. Heel wat anders dus dan een komedie als bijzondere mix tussen toneel, variété en illusie? „Absoluut heel wat anders, maar door met vakkundige mensen te werken, ontstaat er toch iets meer dan alleen een luchtige voorstel ling. De Illusionist zal na afloop geen filosofisch gesprek opleveren over hoe het nu verder moet met de wereld, maar misschien wel even de gedachten van de toe schouwers prikkelen", zegt Her mans. Hij memoreert hoe het idee voor deze voorstelling is ontstaan. „In het café bij een premièrebor rel. Ik had voor de voorstelling De Koning Sterft van Ionesco een goo cheltruc moeten leren van illusio nist Luc Poppe. Daar wilde ik wel iets meer mee: een act opvoeren tijdens de Gentse Feesten. Sommi gen van ons gezelschap wilden dat NTGent daar ook eens acte de pre sence zou geven. Zo is het begon nen. Met een andere truc van Pop pe en met een tekst van Aus Grei- danus jr. Het werd een voorstel ling van driekwartier en we heb ben die tijdens de Gentse Feesten wel 30 a 40 keer gespeeld." Het succes viel ook Jacques Senf op en zo ontstond een wat merk- waardig huwelijk tussen een vrije producent en mensen van NT Gent ter productie van de theater voorstelling 'de Illusionist'. Na een eerste succesvolle theater tour gaat deze komedie op eigen initiatief van Servé Hermans nu een tweede toernee maken, te be ginnen in Terneuzen met een try-out voorstelling. Op woendag 12 december-is 'de Illusionist' ook te zien in de Schouwburg Middel burg. Voor hij bij NTGent vanaf ja nuari weer een rol gaat spelen in Hugo Claus Bruid in de morgen had Hermans enkele maanden vrij. Een mooie gelegenheid om deze voorstelling te hernemen, vindt hij. Hermans vertolkt zelf de rol van illusionist Poppescu. „We hebben hem bewust niet 'de beste van het land' gemaakt, maar hij is wel binnen zijn dorp heel goed in zijn vak. Hij heeft absoluut iets tra gisch. Zonder zijn succesvolle assis tente Svetlana is hij eigenlijk niks waard", licht de acteur toe. De rol van assistente wordt ge speeld door Debbie Crommelinck. „Zij heeft een musicalopleiding en dat geeft exact de goede mix tus sen ons." Wpensdag 3 okt.Scheldetl neuzen, 20.00 uur; woensdag 12 dec. Schouwburg Middelburg, 20.00 uur. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. ZATERDAG 29 SEPTEMBER Colijnsplaat Optreden John Wils met disco, Neder landstalig repertoire en country, Cafe De Patrijs, 21.00 uur Oost-Souburg Vlaamse folkgroep La Vëlo Vert, Razzmatazz, 21.00 uur Rilland Cabaret van Wim Helsen met een try-out van zijn nieuwe programma 'Spij tig spijtig spijtig'. Luctor et Emergo, 20.00. uur Terneuzen Kraantje Pappie (NL) en Safi Spreej (B), voorafgaand ingebruikname 'het nieu we lichtplan', De Pit, 21.00 uur Vlissingen Bekendmaking winnaar verkiezing 'Het Nieuwe Zeeuwse Meisje', Timmerfabriek, 20.00 uur Hybrid 10th Edition, Poppodium De Piek, 22.00 uur Zaamslag Concert Musica Cordis m.m.v. dichter- res Jopke van der Brogt: 'Het leven ver klankt', Podium Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 30 SEPTEMBER Goes Slotconcert van de Manhuistuin Con certen door Muziekvereniging Euphonia uit Goes o.l.v. Yves Wuijts. De toegang is gratis. Manhuistuin, 12.00 tot 13.00 uur Pianorecital Marianne Boer, Theater De Mythe, 15.00 uur Hansweert Dweilbandfestival met 16 groepen, Hoofdpodium Dorpsplein, Dorpshuis, ca fé 't Anker, Leklaan t.h.v. springkussen, ca- fétaria de Vuurtoren, café Zeelandia en aan boord rondvaartboot de Onderne ming, 13.00 -18.00 uur Middelburg Jazz-optreden de DD Hot-5, Hotel Arneville, 16.00 uur Grandpa Nick Sessieband begint het nieuwe sessieseizoen met gastoptreden Martin van der Starre, Café Schuttershof, 17.00 uur Retranchement Concert Mangalam, Hervormde Kerk, 11.00 uur Terneuzen Jan Rot met 'Moedertaal', Porgy en Bess, 15.00 uur Veere Concert Muziekpodium Zeeland: Vo caal Ensemble Trigon, spirituele muziek uit de middeleeuwen, m.n. Hildegard von Bingen Grote Kerk, 15.30 uur. Sandor Schregardus foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Muziek moet beelden en sfeer versterken, maar mag niet opvallen, weet geluidscomponist Sandor Schregardus uit Zierikzee maar al te goed. „Het ideale resul taat van de combinatie van beide is als één plus één drie wordt. Dan voegt de compositie iets essen tieels toe dat je niet in woord of beeld kunt vangen", omschrijft hij treffend. Hij componeerde de muziek bij de documentaire Wie is Vincent van den Broek? die zondag in première gaat bij het Nederlands Filmfesti val in Utrecht. „Ik heb gereageerd op een oproep op 'Filmvacatures'. Daarop is de re gisseur, Vincent van den Broek dus, op de website van mijn be drijf (AUDIOGRAM) gaan luiste ren. Mijn werk sprak hem aan en hij vroeg me de muziek bij zijn film te maken. We waren het heel snel eens", vertelt Schregardus. De korte documentaire gaat over 25 mensen in Nederland die de naam 'Vincent van den Broek' de len met de regisseur, maar die geen verwanten van elkaar zijn, geen familie. Het enige dat hen bindt is naam en achternaam. De productie doet mee in de NFF Studenten Competitie bij het film festival in Utrecht. „Het is een mooie opdracht met ruimte voor eigen creativiteit", zegt Schregar dus die hoopt ook nog eens de mu ziek voor een lange speelfilm te mogen componeren. BORSELE - De combinatie klinkt op merkelijk: 'Hersenspinsels en wol kenkrabbers'. Het betreft het the ma van de open atelierroute zater dag en zondag in de gemeente Bor- sele. De route voert langs achttien locaties in de zak van Zuid-Beve land. Kunstenaars zetten hun deu ren open om belangstellenden een kijkje te geven op hun werkplek ken. In sommige ateliers zijn ook gast-kunstenaars aanwezig. In theetuin 'Pleisterplaats Boer- haave' aan de Kerkstraat 38 in Hoe- dekenskerke is een overzichtsten toonstelling ingerich met werk van alle deelnemers. De atelierrou te is op beide dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Overzicht van de route is te vinden op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19