£S83&> meningen 115 Geen cent te veel? brieven Cor de Jonge □AG DEAL te gast PSLeMlAAf zaterdag 29 september 2012 ©®®©fc©8®®0®S©©©»0© S.0©©0®QSSS®©® Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Bezuinigingen Waarom maken de politici de eco nomische crisis alleen maar erger? Bezuinigen wij ons kapot? Natuur lijk! Om de eurocrisis te bezweren zien de huidige leiders van Neder land en van Europa maar één op lossing: de overheden moeten op zwaar dieet. Als de levensstan daard verlaagt en als werkzoeken den hun uitkering zien dalen en de overheidsinvesteringen stilvallen, wie zal er dan zorgen voor econo mische groei? Groei die noodzake lijk is om de schuldgraad terug te dringen. In Griekenland zien we de gevolgen van de besparingsdrift. Na zoveel besparingsplannen zit de Griekse bevolking op haar knie ën, de economie blijft krimpen en de schuldenberg wordt alleen maar groter. Het kapitalistische eco nomisch groeimodel, met zijn so ciale en ecologische schade, is ge woon op langere termijn onhoud baar en het neoliberale gedachten- goed moet in het belang van de we reld zo spoedig mogelijk worden teniet worden gedaan. Een andere wereld is mogelijk. Luc Brusselaars Hoefkensdijk 11, Kuitaart Knab FV ëF*i a u 8W 8 waarom zou je meer betalen i Uitsluitend geldig op za. 29 SEPTEMBER 3 dgn Uitwaaien op AMELAND Elders 102 INCLUSIEF verblijf in 4-sterren hotel welkomstdrankje ontbijtbuffet lx gebruik solarium sauna lx kortingsboekje Ameland Zie: www.kras.nl Nederland dreigt de doelstellingen op het ge bied van hernieuwbare energie niet te ha len. Het nieuwe kabinet kan een omme keer teweegbrengen door zijn euro's slim te besteden en een stabiel investeringsklimaat voor realistische C02-arme opwektechnologieën, waaron der biomassa, te realiseren. De regering heeft zich gecommitteerd aan de doelstel ling om in 2020 14 procent van ons energieverbruik afkomstig te laten zijn uit hernieuwbare bronnen. Het Haagse Rathenau Instituut concludeerde vorig jaar: 'Nederland dreigt de 2020-doelstelling voor emis siereductie te missen'. En afgelopen week nog meld de ook het CBS dat Nederland de gestelde energiedoe len niet gaat halen als we voortgaan op de huidige weg. Het nieuwe kabinet kan het tij keren door gericht sti muleringsbeleid in te zetten om de toepassing van realistische C02-arme opwektechnologieën, zoals bio massa, te bevorderen. Delta pleit (net als drie grote energieproducenten) voor meer inzet van biomassa. De huidige marktcondities zorgen ervoor dat investe ringen in C02-arme stroomopwekking zonder onder steuning niet rendabel en verantwoord zijn. Dat geldt voor windenergie, voor zonne-energie en ook voor biomassa. Maar het kan anders. Door een stabiel lan getermijnbeleid komt de haalbaarheid van de doelstel lingen alsnog binnen handbereik. Daarbij moeten we alle schone energie-opties voor ogen houden. Wind en zonne-energie zijn belangrijk, maar ook andere mogelijkheden. Zo onderzoekt Delta momenteel of het mogelijk is een getijdencentrale te realiseren in de Brouwersdam. De kosten hiervan staan op dit mo ment nog in geen verhouding töfde opbrengsten. Een Zeeuwse waarheid is, 'je kunt elke euro maar een keer uitgeven'. Om dan ook in 2020 al 14 procent hernieuwbare energie te realiseren, verdienen de meest effectieve en realistische opties van dit mo ment vooral de aandacht. Met ideële vergezichten al leen komt een duurzame toekomst niet snel genoeg dichterbij. En er is een alternatief. Een megawatt uit biomassa is op dit moment 30 pro cent goedkoper dan een megawatt uit wind op zee. Nog los van het feit dat het niet altijd voldoende waait. De toepassing van biomassa moet daarom prio riteit krijgen. Deze opwekmethode is op korte ter mijn te realiseren, is stabiel, draagt fors bij aan de re ductiedoelstelling en heeft, dus vergeleken met ande re methoden, een gunstig kostenprofiel. Grootschalige, 100 procent-biomassa gestookte ener gieproductie wordt al wel in België en het Verenigd Koninkrijk met steun van de overheid toegepast, maar nog niet in Nederland. Door de ombouw van de kolencentrale in Borssele (70 procent eigendom van Delta) naar een biomassa centrale komt de 14 procent-doelstelling op het ge bied van hernieuwbare energie in een klap dichterbij. En omdat de prijs van 'biomassastroom' relatief gun stig is, houden we de betaalbaarheid van onze ener gievoorziening op peil. Dat is waar voor je geld! Een nieuwe internetbank opent haar deuren onder de naam Knab, met eindelijk de k van klant voor op en de b van bank helemaal ach teraan. Knab vormt een onderdeel van Aegon. Die naam Knab roept natuurlijk direct de associatie op met Knabbel en Babbel uit de Do nald Duck. Babbel is de adviseur, de verkoper, de gelikte website die je met zijn Babbel op voorhand 180 euro per jaar laat betalen om transparant en klantvriendelijk te kunnen zijn. Knab(-bel) is de bank die zo je inkomen, je vermogen en je huis opknabbelt. Loop je in de Efteling en hoor je: Knibbel knab bel, knuisje, wie zit er aan mijn huisje? Dan weet je nu het ant woord. Alweer: Aegon. Ze leren het nooit daar in Den Haag. Stoffel bij de Vaate Goudsbloemstraat 28, Heinkenszand Sommigen noemen de verbinding die het CDA is aangegaan met de PW in de 'gedoogconstructie' als één van de oorzaken van het dra matisch verlies van het CDA. Dit is maar zeer de vraag. In 2010 toen het CDA ook al ingrijpend verloor, was er van een samengaan met de PW nog geenszins sprake. Wel was er een exodus naar de WD en... de PW. Tijdens het CDA-con- gres in 2010 stemde tweederde van de CDA-leden voor de gedoogcon structie met de PW. Een groot deel van de CDA-leden stond ach ter dat besluit. Je mag dan ook aan nemen dan een zeer groot deel van de CDA-kiezers toen niet afke rig was van PW-deelname. Ook bij de laatste verkiezingen waren er weer veel CDA-ers die hun heil zochten bij de WD, bepaald geen partij die de PW van regerings deelname wil uitsluiten. Ik vind het dan ook zeer discutabel als zou de 'verfoeilijke' samenwerking met de PW de ondergang van het CDA hebben ingeluid en dat de toenmalige CDA-top op een onver antwoorde en voor het CDA des tructieve wijze zou hebben gehan deld. Er zijn diepere oorzaken. Gerard de Rijke P.A. de Genestetlaan 20, Vlissingen door Rob Frohn, bestuursvoorzitter van energiebedrijf Delta BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpnt g» Priizen zjjn atiüets vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskoslen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15