■PZC Tandpasta almanak Tip? redactie@pzc.nl Er zijn hier echt wel kansen Skischool naar nieuwe Skidöme in Terneuzen Sprekend beeld Fenijn: zaterdag 29 september 2012 klassenwerk door Bas Oingenouts Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcoliege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord ie krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Rob de Booy uit de klas van Bas. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MEEST GELEZEN 1. Surinaamse afhaaltoko Terneuzen. 2. Ook SOKA denkt aan fusie. 3. Verkeershinder Hulst tot april. REAGEER Laat uw mening over het Zeeuwse nieuws weten. Post onderaan een nieuwbericht uw reactie. STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Het Goese gezin doet niet onder voor vele andere; in de ochtenduren is er vaak stress om op tijd op school en werk te zijn. De moeder moet meei dan eens alle registers opentrekken om haar twee dochters in beweging te krijgen. Dat gaat lang niet altijd even ge makkelijk, vooral omdat de oudste dochter flink begint te puberen. Daar heeft mama nog wel begrip voor. „Ze is tenslotte al negen", zegt ze met een knipoog. Maar af en toe zou je ook een negenjarige nog ach ter het behang willen plakken. Op de vraag of dochterlief even het dopje op de tandpastatube wilde draaien, volgde een woedeuitbarsting. „WAT IS DIT TOCH EEN ROTHUISIk moet hier ook alles doen!" Rob de Booy vindt dat veel Zeeuws-Vlamingen die de streek verlaten en niet meer terugkeren, vaak veel te negatief zijn over de streek. Zeeuws-Vlamingen die hun geboortestreek ver laten, zijn soms veel te negatief over de regio, stelt Rob de Booy (28) uit Terneu zen. De portfoliomanager bij Del ta NV is na een vijfjarige studie in Tilburg weer teruggekeerd naar zijn geboorteplaats. Dit in tegen stelling tot veel van zijn klasgeno ten. „Ik heb wel buiten Zeeland naar werk gezocht, omdat ik dacht dat er weinig mogelijkhe den zouden zijn. Toen die er wel bleken te zijn, was de keuze om te rug te keren vrij snel gemaakt" Voor zijn studie econometrie week Rob uit naar Brabant. „Uiter aard zie ik de voordelen wel van het wonen in grotere steden in de Randstad of Brabant. Maar uitein delijk vind ik dat de voordelen ten opzichte van het wonen hier niet zo groot zijn als ze soms ge schetst worden." Vooral op het ge bied van bereikbaarheid vindt Rob dat Zeeuws-Vlaanderen niet zo verkeerd ligt als vaak beweerd wordt. „Het woon-werkverkeer met bijvoorbeeld Middelburg is vaak veel minder lang dan in de Randstad. Ook de grote Belgische steden zijn goed bereikbaar. Voor waarde is wel dat je niet altijd af hankelijk bent van het openbaar vervoer." De bereikbaarheid van de regio voor autoverkeer gaat volgens Rob alleen maar vooruit. „Er zijn al goede projecten afgerond of nog bezig op het gebied van tun nels en verbreding van de autowe gen. Persoonlijk hoop ik dat dit laatste ook zal gebeuren voor bij- Rob de Booy (28), 6vwo De Rede (2001). voorbeeld de Tractaatweg." Of Rob zelf altijd in Zeeuws-Vlaande ren blijft, laat hij in het midden. „Ik hoef niet ten koste van alles hier,te blijven, al gaat mijn voor keur er wel sterk naar uit. Het hangt er van af waar mijn werk me heen leidt. Daarnaast is het ook van belang dat mijn vriendin Lotte een goede baan kan vinden als ze haar studie heeft afgerond." Als mogelijkheid om jonge vol wassenen terug te krijgen naar de provincie raadt Rob Zeeuwse werkgevers aan om uitgezworven studenten uit de regio actief te be naderen tijdens het einde van hun studie. „Veel afgestudeerden denken dat het moeilijk is om hier aan werk te komen. Maar in veel gevallen zijn er wel degelijk kansen om aan een goede baan te komen." Vandaag is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! NVM TERNEUZEN - In het nieuwe sneeuwattractiepark Skidöme in Terneuzen, dat maandag opengaat, komt een skischool. De skischool is een zelfstandig opererend be drijf in het ski-complex. Erkend skileraar en meervoudig Belgisch skikampioen Ronny Geerinck is de eigenaar van deze school en heeft ook de leiding. „De bedoe ling is dat we half november ope nen. Zodat mensen zich kunnen voorbereiden op de wintersportva kanties", vertelt Geerinck. De les sen worden gegeven in groepsver band. Er. zullen 25 tot 30 begelei ders in. dienst komen. Geerinck: „We willen er volledig voor gaan." „Wat ik deed op het Nederlands kampioenschap, was nog nooit gedaan. Een standbeeld dat onverwacht een gedicht declameert, ledereen stond versteld. Het was baanbrekend. Met dat 'vernieuwde concept' sleepte ik de titel in de wacht." Rini Fenijn bij zijn stellage. Met 'alles blauw' onderscheidt hij zich van "de grijze massa' foto Mark Neelermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 116