zeeland 127 32 VERHUIZEN MET ZORG! Vier gerooide linden leven voort in damtoernooi Veerse Muze wordt toch zowel recreatieverhuur als vast wonen 0113 22 22 20 Workshop N f ziiversciei MicHellfaoig Onderzoek naar Delta Ride for the Roses via tunnel zaterdag 29 september 2012 GOES Francine Oomen signeert in 'Paard' De kinderboekenweek begint op woensdag 3 oktober. Iedereen die een kinderboek koopt krijgt daar bij 'Het Acropolis Genootschap en de slag om bladzijde 37' van Tosca Menten. Als klap op de vuurpijl komt don derdagavond 11 oktober Francine Oomen signeren van 19.00 tot 20.00 uur in boekhandel Het Paard van Troje in Goes. KRUININGEN Filmavonden in verenigingsgebouw In het verenigingsgebouw Rond-Inn aan de Hoofdstraat 77a zijn twee filmavonden. De eerste is dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur en gaat over de film 'As it is in heaven' uit 2004. Aan de hand van langere fragmenten wordt het thema 'Wat is je bestemming' besproken. De vraag over 'Vergeving' komt aan de orde aan de hand van 'Troubled Water' uit 2009 op dinsdag 20 no vember. De filmavonden gaan uit van de kerken. Afeffer Zilvrficrad Goudsmid maak uw eigen zilveren sieraad Smf Jansjfeciort 22 GOES Werkzoekenden aan de koffie met 'bazen' Werkzoekenden kunnen woens dagmorgen aanschuiven bij de kof fieochtend van Ondernemersclub Zeeland. Het OpenCoffee Zeeland netwerk is in 2009 opgericht en telt inmiddels al tweehonderd le den. Om ook werkzoekenden de kans te geven zich te presenteren aan ondernemers start de onderne mersclub woensdag met deze pi- lot. Het gezamenlijk koffie drinken en kennis uitwisselen is in de bras serie van hotel Van der Valk. GOES Kleding inzamelen voor project Kenia In Goes is woensdag en vrijdag de kledinginzamelingsactie van Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood. Inleveren van draagbare kle ding, schoeisel en huishoudtextiel kan woensdag van 18.00 tot 19.00 uur en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur op het adres Wijngaardstraat 38. De opbrengst gaat naar de pro jecten van Mensen in Nood waar onder in Kenia. Izak op 't Hof (79) is zo'n beetje het gezicht van de damvereniging in 's-Gravenpolder. „Ik ben nog steeds arbiter." foto Willem Mieras door Frank van Cooten De vier linden bij 's-Graven- polder die in 1968 zijn ge kapt, waren zogenaamde grenslinden. De vier linden gaven de zuidgrens aan tussen graafschap Holland met Vlaanderen. Later vormden ze de grens tussen het waterschap en de gemeenten Kloetinge en 's-Gra venpolder. Buiten Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen zijn geen plaatsen bekend waar in het verle- door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Het college van Noord-Beveland gaat voorstellen om voor appartementencomplex Veerse Muze, dat gebouwd gaat worden aan de kop van het Kam- perlandse havenkanaal, zowel per manent als recreatief wonen toe te staan. Daarvoor moet het bestem mingsplan gewijzigd worden. Tot nu toe was het complex van negen appartementen met een res taurant op de begane grond be doeld voor recreatief verblijf. Als er ook permanent gewoond mag worden, krijgt ontwikkelaar René Faasse meer kopers geïnteresseerd. den ooit een linde als grensboom is geplant. De vier bewuste linden op de krui sing van de Zaaldijk en de Goese- straatweg spraken tot de verbeel ding van de bevolking. Toch zijn de vier lindenbomen in 1968 gerooid in verband met de wegverbreding en het smalle stuk bij deze vier bomen, dat niet zo handig was voor het autoverkeer. De gerooide bomen leven deson danks door op oude ansichten en in de naam van het jaarlijkse dam toernooi van damvereniging PWG Aangezien de dubbele woonbe stemming ook toegestaan is bij de achterliggende woningen aan de havenweg en in de aangrenzende parken Ruiterplaat en Schotsman, ziet het college geen belemmerin gen, zei wethouder Adrie van der Maas donderdag in de raad. Ontwikkelaar Faasse bevestigt dat inmiddels vijf van de appartemen ten zijn verkocht, waarvan drie ko pers er permanent willen gaan wo-' nen. Drie van de vijf kopers ko men ook uit de directe omgeving: twee uit Noord-Beveland en één van Walcheren. Faasse: „De appar tementen zijn niet echt groot, 72 vierkante meter, maar mensen vin- in 's-Gravenpolder. De vereniging is in 1990 zo genoemd naar de naam van de hoofdsponsor. „Toen zijn we ook landelijk gaan spelen. We hebben een paar sterke spe lers, maar maken geen gebruik van Russen en Afrikanen zoals sommi ge clubs dat wel doen", zegt club- 'Wij gebruiken geen Rus sische of Afrikaanse spe lers zoals sommige clubs wel doen.' den dat met een groot terras erbij genoeg. Op de Schotsman woon je vanaf twee miljoen euro aan het Veerse Meer, hier voor vier ton." De bouwactiviteiten op de plaats waar het gesloopte restaurant d' Ouwe Veerstoep stond, gaan over enkele weken beginnen, zodra de nieuwe bouwvergunning binnen is. Dan wordt er eerst een damwand geslagen om het afkalvende talud bij de steiger in het haventje voor de bouwplaats in te dammen. De eigenaren van de woningen aan de havenweg, die daar ligplaatsen heb ben, zouden er een nieuwe steiger neerleggen. man van het eerste uur Izak op 't Hof. De veertigste editie van het Vierlinden toernooi stond vrijdaga vond op het programma in het dorpshuis en vandaag staat de competitiewedstrijd tegen Schie dam weer op het programma. Izak is er nog steeds bij. „En ik let er vooral op dat de mobiele tele foons echt uit staan. Niemand mag tijdens de wedstrijd het lo kaal verlaten om even een tele foontje aan te nemen. Anders zou den wel eens bepaalde zetten door gegeven kunnen worden." TERNEUZEN - De directie van de Westerscheldetunnel NV onder zoekt of het mogelijk is de Delta Ride for the Roses volgend jaar door de tunnel te laten rijden. Or ganisator Kees Bal van de benefiet fietstocht voor kankerbestrijding put daar hoop uit. „We hebben on langs een gesprek gehad en dat ver liep prima." De tunneldirectie laat nu een veiligheidsplan opstellen. Bal: „Het is niet honderd procent zeker, maar het ziet er goed uit.'? Voor 1 november komt er uitsluit sel van de kant van de tunnel, geeft Bal aan. Tunnelwoordvoer der Ingo de Moor houdt het op 'tussen nu en twee maanden'. Wij hebben nog zeventig domklokken in ons bezit. De oudste is van 1952. Een Russisch exemplaar zit er ook bij.' Izak op 't Hof van damvereniging PWG Van de drie basisscholen in 's-Gravenpolder deden 32 leerlingen vrijdag avond mee aan de veertigste editie van het Vierlinden Damtoernooi. De damvereniging hoopt dat een aantal lid van de vereniging zal worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109