Aanpak aantal uitkeringen WroLVRiJ) Derde verdachte van Kunstspeuren straatroof Kortgene CH3 BEVELANDEN/THOLEN uw dagblad! Plein Prinses Ireneschool vernieuwd almanak Tandpasta ZATERDAG 29 september 2012 25 PZC Goes wil te grote tekorten voorkomen Tijd heeft geen grip op damclub 26 en 27 door Luc Oggel GOES - Goes wil maatregelen ne men om de instroom van uitke ringsgerechtigden te beperken. Op die manier moet worden voorko men dat de gemeente straks veel geld uit eigen zak moet toeleggen op uitkeringen. De gemeente moet naar schatting over dit jaar al zo'n twee ton bij passen als gevolg van aanscher ping van de Wet Werk en Bijstand (Wwb) door het Rijk. Als Goes niets doet wordt dat vermoedelijk nog meer, want het Rijk zal waar schijnlijk extra bezuinigen op de budgetten en bovendien neemt het aantal mensen dat door de cri sis werkloos wordt toe. Het is vol gens wethouder Jan de Pooter daarom zaak dat de instroom van uitkeringsgerechtigden wordt be perkt. „We bekijken samenwer king met uitzendbureaus om men sen bijvoorbeeld een tijdelijke Qlzate Zaterdag 29 september www.westerscheldetunnel.nl baan van een halfjaar aan te bie den met wellicht uitzicht op een vast contract", zegt hij. Verder loopt er het onderzoek naar een regionaal werkbedrijf voor de vijf Bevelandse gemeen ten en Tholen en een regionaal werkgeversservicepunt. Het is de bedoeling dat de verkennende fase wat betreft het regionaal werkbe drijf volgende maand wordt afge rond. Volgend jaar zomer moet het draaien, zegt De Pooter. Het werkbedrijf wordt onderdeel van sociaal werkbedrijf De Betho. Of ook het Nijverheidscentrum, het Goese re-integratiebedrijf, erin op gaat is nog niet duidelijk. Het is niet uitgesloten, als dat kansen biedt. „Effectief samenwerken, daar gaat het om." De Goese gemeenteraad is vorige week al akkoord gegaan met aan passing van de re-integratieveror dening, om zo in te spelen op de rijksbezuinigingen op de Wet werk en bijstand. GOES - Mooie houten bankjes, een glijbaan ingebed in een heuveltje, een ronde zandbak met driehoeken tent doek dat beschermt tegen zon en regen, een tuimel- en een klimrek in de vorm van een vrachtwagen, vrolijk ge tinte basketball: het schoolplein voor de Prinses Irene school in Goes is vernieuwd en ligt er weer voor jaren goed bij. Vrijdag werd het officieel heropend door wet houder Jo-Annes de Bat (CDA, onderwijs). De kinderen lieten ballonnen op en wijdden de toestellen in. foto Willem Mieras KORTGENE - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in de zaak van de mislukte overval op een 6o-jarige man in de Zand- kreekstraat in Kortgene, dinsdag avond laat, 7 augustus. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Noord-Beveland. Hij is in verzeke ring gesteld. Zijn betrokkenheid bleek uit het onderzoek na de aanhouding van een 16-jarige jongen uit Kortgene, begin september, en nog een 16-ja- rige jongen uit Noord-Beveland een week later. Deze laatste jon gen is aan de rechter-commissaris voorgeleid. Die bepaalde dat hij ge durende het onderzoek terug naar huis mag, onder bepaalde voor waarden. De 16-jarige uit Kortgene wordt ook verdacht van betrokken heid bij een diefstal van sieraden uit een woning in Bruinisse die eind juli van dit jaar plaatsvond. De overval gebeurde vlak bij het huis van het slachtoffer door twee mannen met een bivakmuts op. Bij de schermutseling raakte de 60-jarige man gewond aan zijn handen, elleboog en knie. Toen hij om hulp riep, vluchtten de twee mannen, zonder buit, weg in de richting van de Provincialeweg via de brandgang bij zijn woning. HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele staat het weekeinde in het te ken van 'Kunstspeuren in de Zak', de open atelier route. Achttien ate liers en kunstenaarsadressen hou den open huis, waar vaak gastkun- stenaars ruimte wordt geboden voor hun werk. Een overzicht van wat de kunstroute biedt is te zien in theetuin Pleisterplaats Boer- haave in Hoedekenskerke. Ateliers open van 11 tot 17 uur. Tip? redactie@pzc.nl Het Goese gezin doet niet onder voor vele andere: in de ochtenduren is er vaak stress om op tijd op school en werk te zijn. De moeder moet meer dan eens alle registers opentrekken om haar twee dochters in beweging te krijgen. Dat gaat niet altijd even gemakke lijk, vooral omdat de oudste dochter flink begint te puberen. Daar heeft mama nog wel begrip voor. „Ze is tenslotte al negen", zegt ze met een knipoog. Maar af en toe zou je ook een negenjarige nog achter het be hang willen plakken. Op de vraag of dochterlief even het dopje op de tand pastatube wilde draaien, volgde een woede-uitbarsting. „WAT IS DIT TOCH EEN ROTHUIS! Ik moet hier ook alles doen!" Vandaag is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107