Stoeltje naast 301 zeeland nog leuker DAGBOEK Neventak veehouderij blijft mogelijk in Zeeland life's! t ,5-20 okrobef;2012 Sluizen Schelde dicht na vissterfte Het kan écht Donderdag, 20 september Vrijdag zaterdag 29 september 2012 4ÜSS?¥SSSS!Ï«®!8®®® MIDDELBURG - Provinciale Staten vindt dat de vestiging van grondge bonden veehouderijen als neven tak in Zeeland mogelijk moet blij ven. In het nieuwe Omgevings plan was die optie niet expliciet opgenomen. Dat 'weeffoutje' werd vrijdag met een gezamenlijk amen dement van CDA, SGP, WD en Christenunie 'gerepareerd'. Nieuwe intensieve veehouderij is in Zeeland al langer taboe. Voor grondgebonden boerenbedrijven geldt evenwel een ander verhaal, vinden de initiatiefnemers. Uit gangspunt daarbij is dat het voer voor de dieren (grotendeels) op het eigen bedrijf wordt geteeld en de mest op eigen grond wordt afge zet, aldus de vier Statenfracties. Het amendement kreeg steun van de overige partijen, met uitzonde ring van de SP. Het Omgevingsplan (2012-2018) laat meer beleidsruimte aan de ge meenten en het lokale initiatief De meeste fracties verwachten zo dat deze' aanpak leidt tot meer maatwerk. Met een motie van de SGP werd voorkomen dat de pro vincie het overzicht kwijtraakt. Ge deputeerde staten moeten jaarlijks een lijstje produceren met concre te activiteiten en uitgaven. mm/sesstsssssssssgsmt door Wout Bareman GENT - In de Bovenschelde tussen het West-Vlaamse Avelgem en Gent is massale vissterfte geconsta teerd. Die is vermoedelijk veroor zaakt door een langdurige lozing van een bedrijf' in Wallonië of Noord-Frankrijk. Er is geen sprake van chemische maar van organi sche verontreiniging. Inmiddels is al drie ton dode vis, gestorven door zuurstofgebrek, uit het Schel- dewater gehaald. De Vlaamse Mi lieumaatschappij vreest dat die hoeveelheid oploopt tot tien ton. Het gaat om voorn, brasem, snoek, karper, baars en rivierprik. Herstel van de visstand zal jaren duren, vrezen ingeschakelde biologen van het Agentschap Natuur en Bos. De Civiele Bescherming heeft het rivierwater op verschillende plaat sen urenlang 'belucht'. De Dienst Waterwegen en Zeekanaal besloot donderdagavond een aantal slui zen in de Bovenschelde tijdelijk af te sluiten om verdere verspreiding van het vervuilde water richting Gent te voorkomen. Vanaf 15 oktober biedt DELTA DIGITALE TV de beste series en films ter wereld aan met HBO. Band of Brothers, The Borgias en Treme zijn maar enkele voorbeelden van ons geweldige aanbod. Ontdek het zelf op zeelandnet.nl/abonnementen lelandNet Albert de Vries is op donder dag 20 september beëdigd als lid van de Tweede Ka mer. In de week die erop volgt heeft hij voor de PZC een dagboek bijgehouden. Vroeg naar Den Haag. Anita gaat mee om installatie als Kamerlid mee te maken. We nemen de au to. Vouwfietsje achterin. Over de dammenroute. Verkeerde keus, want we horen op de radio dat bij Spijkenisse file van 10 km staat. Daarom nemen we pontje naar Maassluis. Wel op tijd in Den Haag. Anita naar de Bijenkorf Ik naar de eerste fractievergadering. Samen met 37 collega's. De stem ming is opperbest. Gevolg van fan tastische verkiezingsuitslag. Ik was in Paradiso toen grote winst zich aankondigde. Wat een feest. De dag daarop was nog in drukwekkender. Na allerlei forma liteiten ontvangst-in hele volle frac tiekamer met veel pers. Ik als eni ge met 'eigen' cameraploeg (Om roep Zeeland). Diederik heet ons welkom en memoreert dat een aantal steden op zoek moet naar nieuwe wethouder. Alle coryfeeën van de sociaal-democratie hangen aan de muur. Dat je van die tradi tie onderdeel wordt, raakt mij. In tegenstelling tot het aantal geko zen PvdA'ers valt het aantal geko zen Zeeuwen tegen. Alleen André Bosman (WD) en ik. Omroep Zeeland is weer paraat. Allebei voor de camera. En ook Haags PZC-correspondent, Jeffrey Kutte- rink, is actief. André en ik gaan sa men de Zeeuwse belangen beharti gen. Ik krijg meteen de eerste er varing met Pow-nieuws: (La- vie) Jan Roos. Hij weet niet waar Middelburg ligt. Ik leg hem uit: in de allermooiste provincie van het land. Alleen voor hem is het al nodig dat er Zeeuwen in de kamer zit- Anita naar binnen geloodst en dan is het moment daar. De in stallatie als kamerlid. Eén van de 150. Dat maakt indruk. Mijn blauwe stoeltje staat naast dat van Khadija Arib. Ik krijg een tweet dat dit 4 jaar Marokkaanse les kan opleveren. Maar Khadija heeft zich kandidaat gesteld voor het Kamervoorzitterschap. Ik hoop dat ze het wordt. Want het was toch wel een smet op de instal latie dat dit door een PW-er moest gebeuren (Kamervoorzitter Martin Bosma, red.). Veel tijd om van het bijzondere moment te ge nieten is er niet. Er volgt meteen een proceduredebat. Op het oog ge neuzel. Maar politiek van groot be lang. Wat komt wel en wat niet op de agenda. En daarna voor. het eerst in de geschiedenis een debat over verkiezingsuitslag en forma tie. Met verkenner Kamp. Alle hoofdrolspelers vlak voor mijn neus. En nu mocht ik ook zelf Iedere zaterdag geeft de PZC een bekende, minder bekende of on bekende Zeeuw de ruimte om in dagboekvorm te vertellen over zijn of haar bezigheden in de voorafgaande week. Nieuwbakken Pvc/A-Tweede Kamerlid Albert de Vries bijt het spits af. Kamerlid Albert de Vries, stem men over de moties. Mooi om motie te steunen over kinder asiel. Tijdens de formatie geen minderjarigen het land uitzetten. Direct na het debat staat een bus klaar. Die brengt PvdA'ers naar een strandpaviljoen in Zandvoort. Daar is feest voor medewerkers en vrijwilligers van PvdA-campagne. Natuurlijk uitgelaten stemming. Leuk om alle gezichten te zien ach ter de vele telefoontjes en mailtjes. En leuk om hen ook persoonlijk te bedanken voor al hun inzet. Ik heb voor het eerst overnacht bij mijn schoonzusje in Leider dorp. De pas aange schafte vouwfiets heeft zijn dienst be wezen. Ik heb een secreta resse voor 3 dagen in de week, 1 dag minder dan nu. Het zal wennen zijn, want Suzanne, die mij 10 jaar lang.als wethouder heeft ondersteund, is zo ontzet tend goed dat ze nauwelijks te eve naren zal zijn. Ik heb ook een mooie grote kamer. Maar die moet ik voorlopig wel met vier frac tiegenoten delen. Over de portefeuille bestaat nog geen duidelijkheid. Dat wordt geen appeltje-eitje in zo'n grote fractie. Dinsdag wordt dat duide lijk. Ik ben blij met mijn mentor in de fractie, Pierre Heijnen, voor malig wethouder van Den Haag Kaarten www iheaterverkoopzeoland nl of 090Q330Ö033 Op lomlievannn uur voor nanvanfl, maar wol op basis van volvrat 1 uziek Zang uit verschillende stijlperiodes kefsnd WATER Ribatfuta Ensemble' 7/10 •k naar de Geheimen van Bach ontstoof een ontmoeting tussen het oude vertrouwde en het nieuwe onbekende. Bestoonde topwerken van Bach worden gecombineerd met nieuwe composities. Zondagmiddag 7 oktober, NH kerk Codzaiid, 15:00 uur, 17,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104