met een traan Een afscheid Dorpshuis is portaal Ride for the Roses wellicht via tunnel vandE jmm «sag?-. zeeland 29 leeuwen naar Derde verdachte van kampioenschap Eumskiiis 2012 straatroof Kortgene Van de Reepe: sinds 1903 een begrip in Zeeland! mm zaterdag 29 september 2012 In de loop der jaren is het dorpshuis uitgegroeid tot een portaal voor Zee land. Vanuit België komen de-toeristen in bussen voor een bezoek aan de provincie. TERNEUZEN - De directie van de Westerscheldetunnel NV onder zoekt of het mogelijk is de Delta Ride for the Roses volgend jaar door de tunnel te laten rijden. Or ganisator Kees Bal. van de benefiet fietstocht voor ICwf-kankerbestrij- ding put daar hoop uit. „We heb ben onlangs een gesprek gehad en dat is prima verlopen." De tunneldirectie laat nu een vei ligheidsplan opstellen. Bal: „Het is nog niet honderd procent zeker, maar het ziet er goed uit." KRUININGEN - Richard Grootjans uit Kruiningen en Anne de Bruij- ne uit Yerseke vertrekken dinsdag naar Spa-Francorchamps om voor ons land uit te komen tijdens Eu- roskills 2012. Dit zijn de Europese kampioenschappen voor beroe pen. Richard is nationaal kam pioen in het vak CAD tekenen en Anne is nationaal schoonmaak- kampioen. Beiden nemen het van 4 tot en met 6 oktober op tegen vakgenoten uit zeven andere lan den. Grootjans en De Bruijne ma ken deel uit van de 31 kandidaten in Team Nederland. In Spa-Fran- corchamps strijden 460 kandida ten uit 27 landen in 44 beroepen. door Claudia Sondervan KORTGENE - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in de zaak van de mislukte overval op een 60-jarige man in de Zand- kreekstraat in Kortgene, dinsdag avond laat, 7 augustus. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Noord-Beveland. Hij is in verzeke ring gesteld. Zijn betrokkenheid bleek uit het onderzoek na de aanhouding van een 16-jarige jongen uit Kortgene, begin september, en nog een 16-ja- rige jongen uit Noord-Beveland een week later. Deze laatste jon gen is aan de rechter-commissaris voorgeleid die bepaalde dat hij ge durende het onderzoek terug naar huis mag, onder bepaalde voor waarden. De 16-jarige uit Kortgene wordt ook verdacht van betrokken heid bij een diefstal van sieraden uit een woning in Bruinisse die eind juli van dit jaar plaatsvond. De overval gebeurde vlak bij het huis van het slachtoffer door twee mannen met een bivakmuts op. Bij de schermutseling raakte de 60-jarige man gewond aan zijn handen, elleboog en knie. Toen hij om hulp riep, vluchtten de twee mannen, zonder buit, weg in de richting van de Provincialeweg via de brandgang bij zijn woning. advertentie de touringcars. In de loop der ja ren is het dorpshuis uitgegroeid tot een portaal voor-Zeeland. Van uit België komen de toeristen in bussen voor een bezoek aan de provincie. Op het dorpshuis van Kruiningen krijgen ze een film over de mosselcultuur te zien, on der het genot van koffie met bolus sen. Vanuit daar reizen de gezel schappen verder naar de oesterput ten en een mosselverwerkingsbe drijf in Yerseke. De dag wordt afge sloten met een mosselmaaltijd in restaurant De Boei in Wolphaarts- dijk. Maar er zijn ook excursies mogelijk naar Neeltje Jans, De Vlindertuin en Proefbedrijf Zeeuw se Tong. „Samen met De Boei heb •ik dat opgezet, het organiseren er van vind ik zó leuk,_ ik zou het echt missen. Van kinds af in ben ik een organisatiebeest geweest. Ik houd van het contact met men sen." De hulp kunnen Agnita en Harry zeker wel gebruiken: met negen za len die zes dagen in de week bijna continu bezet zijn, zullen ze het nog druk krijgen. „Er komt heel wat op me af', zegt Agnita. Niet dat zij van toeten noch blazen weet, integendeel. Zij runde tot nog niet zo heel lang geleden het dorpshuis in Scharendijke, dat plat moet vanwege betonrot in de vloer. „Heel toevallig las ik het be richt van Jan en Johan op Zeeland- net, dat ze op zoek waren naar een nieuwe beheerder voor het dorps huis", vertelt ze. Agnita en Harry voort op de wijze waarop Jan en Johan het dorpshuis hebben be heerd. De harmonie, de schaak club, de computerles, het biljarten, de koersbal, het volksdansen de ac tiviteiten voor senioren: alles blijft hetzelfde. Afscheidsreceptie Johan Kluïjfhout en Jan Louwerse, 16.00-18.00 uur, zaterdag 29 september, dorpshuis Kruiningen. Johan Kluijfhout en Jan Louwer se nemen afscheid als beheer ders van het dorpshuis in Krui ningen. Zij worden opgevolgd door Agnita Wesdorp en Harry Thysse uit Ouwerkerk. Eerder al runde Agnita het dorpshuis in Scharendijke. door Lilian Dominicus Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl Ze zullen nog wel een traantje wegpinken. Gegarandeerd, eigen lijk wel. Deze week' nog waren de Krui- ningse dorpshuisbeheerders Johan Kluijfhout en Jan Louwerse druk in de weer met de overdracht van 'hun' dorpshuis, morgenmiddag nemen ze afscheid. „Met pijn in het hart", zegt Jan Louwerse er direct bij. „Dit dorps huis is mijn lust en mijn leven." Maar het gaat niet meer. Johan werkt dertig uur per week op de eerste hulp van het ziekenhuis, ter wijl het beheer van een dorpshuis ook een inzet van zo'n tachtig uur per week vergt. Hij wil zijn ener gie voortaan volledig in het werk voor het ziekenhuis stoppen. Én in kennissen, vrienden en familie, want daar kwam het met het dorpshuis niet altijd van. Jan houdt het vanwege gezondheids problemen niet langer vol. „Al zo'n negen jaar kamp ik met de ziekte van Lyme." Het dorpshuis helemaal loslaten zal Jan dan ook niet doen. De nieu we beheerders, Agnita Wesdorp en haar broer Harry Thysse, kun nen nog op zijn steun rekenen. Bij voorbeeld met de ontvangst van Met de klok mee vanaf links: Johan Kluijfhout, Jan Louwerse, Agnita Wesdorp en Harry Thysse. foto Willem Mieras In de ruime winkel van zo'n 140 m2 geven Evelien en Luud van Kuijk u in een rustige set ting een mooie presentatie. Duidelijk ingedeeld; Fashion, Timeless en Weiness voor de dames. De herenafdeling is ook zeer ruim van opzet en biedt een breed assortiment. Schoenmode van de Reepe Is in 1903 opgericht door Cornelis van de Reepe. De firma van de Reepe bestond uit een schoenwinkel, een groothandel en een atelier voor bedrijfskleding waar vooral brandweerkledinggemaakt werd. Brandweerkleding werd toen niet gestikt maar gelijmd. Dhr. Van de Reepe was niet tevre den over de lijm en besloot deze zelf te gaan ontwikkelen-. Zijn lijm werd erg goed verkocht. Hij maakte er een apart bedrijf van. wat al snel bekend werd als "de Bisonkit". Ook Evelièn en Luud van Kuijk, de huidige eigenaren, houden van pionieren. Proberen elke keer weer "met verrassende nieuwe I merken te komen. Kijk naar de architectonische schoenen van United Nude of naar de heren schoenen van Harris of Magnan- ni. En natuurlijk worden de ver- j trouwde merken niet vergeten. I Wolky, Gabor, van Bommel enz. 1 De nieuwe najaarscollectie staat weer voor u gereed." Evelien en Luud van Kuijk j nodigen u van harte uit in hun vernieuwde winkel. Jacob Catsstraat I Middelburg Zeer ruime woning waarbij tilalUitkvan 2 woningen tijdens de -11 met.vele indelings- en gebruiksmogelijkheden. i j r :i I 1 1 .1 Nieuw Middelburg is een Ij L. 1 I I karakteristieke wijk uit de jafèn twintig aan de rand Vraagprijs 169.000,- k.k. makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103