500.000 27 Discussie bezuinigingen gemeente uitgesteld VERHUIZEN MET ZORG! Dood Spanjaard niet schuld van automobilist Veel activiteiten bij zestigjarige herdenking ramp 'Deense woning weer authentiek inrichten' Schoongespoeld de opslag in zaterdag 29 september 2012 Het bedrag dat ongeveer gemoeid is met de nieuwe invulling van het vierde caisson en de realisatie van het project Flood Aware. Het geld komt respectievelijk van Rijkswaterstaat en de provincie. mmmmmmmamtmm Het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk werkt met de vernieuwingen van het derde en het vierde caisson toe naar februari 2013. Omdat het dan precies zestig jaar -geleden is dat de watersnoodramp zich vol trok, zijn er dat weekeinde tal van extra activiteiten. Zo is het museum donderdag 31 ja nuari gastheer van het internatio nale congres Flood Aware. Een dag later staat uiteraard de herdenking van de watersnoodramp op het programma. Omdat het precies zes tig jaar gelëden is, is de herden king groter opgezet dan normaal. Diezelfde dag vindt ook de offi ciële opening van Flood Aware en het vierde caisson plaats voor ge nodigden. Tot slot is zaterdag 2 fe bruari de publieksdag. Het Waters noodmuseum is dan de gehele dag gratis toegankelijk. Ook vinden er extra activiteiten plaats. Als na 1 februari 2013 het achterste deel van het Wa tersnoodmuseum weer he lemaal up-to-date is, gaat de aan dacht weer meer uit naar andere delen van het museum. Zo denkt men momenteel na over het in richten van een hoek waarbij de betrokkenheid van het koninklijk huis met de watersnoodramp cen traal staat. „Verder is 2013 een be langrijk jaar voor het project oral history", zeg directeur Siemco Lou- werse. Ook wil het museum de uit Zierikzee afkomstige Deense ge- schenkwoning onder handen ne men. Momenteel worden de ver trekken van het huis gebruikt als 'gewone' informatieruimten. Het idee is om de woning weer te rug te brengen naar de jaren vijf tig, door de kamers onder meer in te richten met de spullen die na de ramp werden geschonken. door Piet Kleemans Vandaag is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en opfunda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! NVM ZIERIKZEE - Het wil maar niet vlot ten met de discussie over ombui gingen en bezuinigingen door de gemeente Schouwen-Duiveland. Op aandringen van de fractie Leef baar Schouwen-Duiveland (LSD) is het desbetreffende punt deze week van de raadsagenda afge voerd. Al tijdens de behandeling in de commissie Samenleving Be stuur van de voorstellen voor de te volgen strategie voor bezuinigin gen bleek dat de raadsfractie niet bepaald staan te trappelen om aan te geven waar volgens hen ge- MIDDELHARNIS Film over steun aan Afrikaanse vluchteling Filmhuis Middelharnis in het Diek- huus vertoont donderdag de film Le Havre van Aki Kaurismaki. Het verhaal gaatx)ver Marcel Marx, een voormalig schrijver en bekende bo hémien. Als het noodlot een min derjarige vluchteling uit Afrika op zijn pad brengt, bindt hij de strijd aan tegen de netten van de politie die zich steeds meer om de jonge vluchteling beginnen te sluiten. De film begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Nog niet het laatste Rondje Kunst In tegenstelling tot een eerdere me dedeling laat de organisatie van de kunstroute in Burgh-Haamstede nu weten, dat het aanstaande zon dag nog niet het laatste Rondje Kunst van dit seizoen betreft. Ook voor de laatste zondag van oktober staat nog een Rondje Kunst op de agenda. GOES Francine Oomen signeert in 'Paard' De kinderboekenweek begint op woensdag 3 oktober. Iedereen die een kinderboek koopt krijgt daar bij 'Het Acropolis Genootschap en de slag om bladzijde 37' van Tosca Menten. Als klap op de vuurpijl komt don derdagavond 11 oktober kinderboe kenschrijfster Francine Oomen sig neren van 19.00 tot 20.00 uur in boekhandel Het Paard van Troje in Goes. 0113 2222 20 NEELTJE JANS - Het slot van de mosselzaadvangst: op weg naar de opslag bij Neeltje Jans worden de boeien van de mosselzaadinvanginstallaties (mzi's) nog eens schoongespoeld in de Oosterschelde, gesleept door de ZZ-7. Na het stormseizoen, half maart, gaan de mzi's weer terug, foto Joachim Schot rssssssx&s&axGSSsssx snoeid en geschaafd kan worden. Dat ze er nog steeds mee worste len bleek tijdens de raadsvergade ring. „Het is gewoon niet helder waar we nu over moeten beslis sen", aldus LSD-woordvoerder Jac queline van Burg. Zij stelde voor de materie eerst nogmaals in com missieverband te te bespreken alvo rens er een finaal oordeel over te vellen. De overige fracties toonden zich wat overdonderd door het ini tiatief van LSD. Na een korte schorsing bleken de meningen ver deeld. De fracties CU, SGP, WD, LSD en Alert! stemden voor uit stel. PvdA en CDA spraken zich daar tegen uit. MIDDELBURG - Een einde aan bijna vier jaar hel. Zo reageerde volgens raadsman R. de Groot zijn Middel burgse cliënt (46) nadat hij te ho ren kreeg dat de rechtbank hem had vrijgesproken. De Meervoudi ge Kamer van de Middelburgse rechtbank vindt niet dat de man verantwoordelijk gehouden kan worden voor de dood van een Spaanse man die in de nacht van 19 januari 2009 op de A58 werd aangereden. De Middelburger had de Span jaard bij de parkeerplaats bij Ame- muiden uit zijn auto gezet omdat de man zich heel vervelend en ge vaarlijk gedroeg. De Spanjaard was eerder die avond ook al verwij derd uit een feesttent en uit de bus die hem naar huis zou 'bren gen. Daarop werd de Middelbur ger gebeld met de vroeg de Span jaard naar huis te rijden. Twee weken geleden eiste officier van justitie M. Paapen een voor waardelijke taakstraf van 150 uur en een voorwaardelijke rijontzeg ging van een half jaar omdat ze stelde dat de dood van de Span jaard het gevolg was van het han delen van de Middelburger. Vol gens haar had de Middelburger zijn zorgplicht geschonden. Nadat de man uit de auto was ge zet, was hij terug richting Goes gaan lopen en werd ruim een half uur later dodelijk aangereden. De Groot pleitte twee weken gele den al voor integrale vrijspraak. De rechtbank neemt dat verzoek over. Volgens de rechters is er geen direct verband tussen het uit de au to zetten en de dood van de man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101