Vierde caisson meer in teken van toekomst Jongeren nog sneller 2 6 World Wide Water Web Het kan écht Ladies Night in filmtheater fiZi met Magic Mike Evensong Goes zaterdag 29 september 2012 Siemco Louwerse, directeur Watersnoodmuseum: „In 2013 willen we ook gaan werken aan het World Wide Water Web. Zie het voor je als ëen regieruimte met al lemaal beeldschermen. Daar moeten filmpjes te zien zijn van overstromingen in deltagebieden wereldwijd." Met de vernieuwingen in de derde en vooral de vierde caisson richt het Wa tersnoodmuseum zich nadrukkelijk op jongeren. Behalve bezoeken van (ba- sis)schoolklassen, moet het museum ook faciliteiten bieden voor studenten. door Joeri Wisse Misschien is het om dat de rest van het museum zo inte ressant is, maar feit is dat bezoe kers van het Watersnoodmuseum maar weinig tijd spenderen in de vierde caisson.'Volgens algemeen directeur Siemco Louwerse is dat vanaf volgend jaar verleden tijd. Een 3D-ervaring van een overstro ming, touchscreens met de laatste informatie over de toekomstige ontwikkelingen in de zuidwestelij ke delta en als klap op de vuurpijl een game waarin je je eigen eiland creëert. Met de transformatie van het achterste caissons, stapt het Watersnoodmuseum definitief het digitale tijdperk binnen. De komende maanden gaan de derdê en met name de vierde caisson op de schop. Nieuwe tech nieken en sociale media spelen daarin een belangrijke rol. In caisson drie is daar nu al wat van te zien. „Sinds de zomer staat hier de Deltaviewer, een soort computer waarmee je virtueel over Nederland vliegt en zo in één oogopslag kan zien wat er moet ge beuren om Nederland veilig te houden", zegt Louwerse. De Delta- viewer staat nu nog op proef maar wórdt binnenkort officieel overgedragen aan het museum. Over een paar maanden komt, ook in caisson drie, een sD-opstel- ling van Flood Aware. „Met een 3D-bril ga je een huisje in, waar je met de tijd erbij ziet wat er ge beurt als er een dijk doorbreekt." Louwerse heeft het getest en was er zelf erg van onder de indruk. „Het zette mij enorm aan het den ken." Het door de provincie Zee land betaalde project laat de bezoe ker ook nadrukkelijk zien wat je kunt doen om je te wapenen te-' gen een overstroming. De al bestaande slingerende gang tussen caisson drie en vier wordt als 'rustpunt' gevuld met kunst. Aangekomen in de laatste caisson betreedt de museumbezoeker de 'toekomst. In een door Rijkswater staat "gefinancierde omgeving staan de uitdagingen van de zuid westelijke delta centraal. „Het be gint met de veiligheid, die mag na tuurlijk niet ter discussie staan. Maar verderop in het caisson komt de bezoeker ook langs tafels met touchscreens over economie en ecologie. Zo is er aandacht voor za ken als als het kustlaboratorium en de zeewierboerderij." Aan het eind kan.de opgedane ken nis worden toegepast in éen game. „Daarbij krijg je een zakje geld waarmee je keuzes kunt maken. Besteed je het aan duurzaamheid of veiligheid? Aan het eind zie je of je het slim hebt geïnvesteerd." Tot slot maakt een enorm blauw borstbeeld aan het eind van het vierder caisson duidelijk dat het uiteindelijk om de mens draait. Daarom kunnen bezoekers ook nog aangeven of ze zelf ideeën heb ben voor de toekomst van de zuid westelijke delta. Dat kunnen ze doen door een bericht te plaatsen op Facebook. „Al deze berichten worden ook op de wand geprojec teerd", Zegt Louwerse. De vernieuwing van het museum begint vanaf november. Rond fe bruari 2013 moet alles af zijn. Impressies van hoe de projecten Flood Aware en het vierde caisson over de zuidwestelijke delta (beeld i) er uit gaan zien. Natuurlijk! We verhogen de snelheid van ons internet tot wel 160 Mbps! Daar bovenop krijg je een nog grotere mailbox* Ontdek het zelf op zeelandnet.nl/abonnementen mdNet ZIERIKZEE - Filmtheater fiZi houdt dinsdag 2 oktober een Ladies Night in Podium De Weverij. Op het programma staat de vertoning van de film Magic Mike van regis seur Steven Soderbergh. Het is een komedie over het leven van man nelijke strippers. Het verhaal gaat over Milce, een ervaren stripper die een jongeman, bijgenaamd The Kid onder zijn hoede neemt en hem de kunst leert van het strippen en vrouwen versieren. The Kid is leergierig, maar blijkt geen vlotte womanizer. In de foyer presenteren Holty Lin gerie, Mondragusto en parfumerie De Zwaantjes hun producten. De Ladies Night begint om 20.00 uur. GOES - Als afsluiting van de zomer se zondagmiddagdiensten wordt er in de Grote Kerk in Goes zon dag 30 september een evensong ge houden, een gezongen eredienst met het Zeeuwse Jongenskoor, he renkoor Sint Cecilia en organist Ar no van Wijk. Aanvang is 17.00 uur. MEEST GELEZEN 1. Aanpak parkeerterrein Renesse 2. Heibedrijf Zierikzee failliet 3. Promo Buzz bezoekt Pontes VIDEO'S Kijk dagelijks op www.pzc.nl/video voor actuele video-items over Zeeuw se "onderwerpen TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100