naar de allerhoogste kwaliteit' wonen5 EB Dakkapel achter is esthetisch minder geslaagd vrijdag 28 september 2012 29 SEPTEMBER 11:00- 15:00 uur Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! NVM Boaz aan het werk op het dak. foto's Lex de Meester gedaan, zag Boaz nog een paar kiertjes. Die moesten opgevuld worden. Want elke kier is een koudebrug", citeert Petra haar vriend. Boaz lacht: „Ik ben een pietlut ja. Maar als je het half isoleert, kun je het net zo goed niet doen." En half werk zit er dus niet in het huis. Zo is het plafond van de woonka mer geïsoleerd, maar ook de vloeren van de slaapkamers. Hebben ze tenminste geen last meer van gestamp op de houten vloeren. Boaz: „Het kost ruimte, maar het moest." Hij streeft in alles naar de hoogste kwaliteit. „We gaan voor het beste. We willen niet achteraf zeggen: 'toch jammer dat we dit of dat niet hebben gedaan." En dan helpt het natuurlijk dat hij via de le veranciers op zijn werk aan de beste materi alen kan komen. Bij een 'gewone' bouw markt zijn ze nog niet geweest. Anderzijds kopen ze ook veel oude materialen zoals deuren en planken via internet, omdat ze nu eenmaal aan hergebruik willen doen. Pe tra: „Niet vanwege de kosten, maar uit idea lisme. We zijn milieufreaks; tuinieren zelf, eten biologisch." Daarom komen er ook zon nepanelen op het dak en leggen we een grijswatercircuit aan naar de waterput in de tuin." Boaz: „De zonnepanelen voorzien straks in driekwart van ons eigen energieverbruik. Bovendien verbruiken we minder energie door de goede isolatie. Ons huis gaat van een E-label naar een A-plus-label. We wil len een huis dat klaar is voor de toekomst, in alle opzichten." Het droomhuis van Boaz en Petra in de steigers. Ook het exterieur ondergaat een complete re novatie. Wat kost de verbouwing? Petra: „Het totale verbouwingsbudget bedraagt 34.000 euro. Dat is inclusief de duurzaamheidslening van 14.000 euro die we via de provincie hebben afgesloten. Die lening kun je afsluiten voor investeringen die met duurzaam heid en milieu te maken hebben. De rente is 1 procent." Wat viel mee? „We hadden gehoopt een aantal oude elementen terug te vinden omdat het een oud huis is waarin heel lang oude re mensen hebben gewoond. En dat was ook zo. Het beste voorbeeld is het dakbeschot. Dat was zo mooi, dat we het zichtbaar hebben gehouden. Dat betekende wel dat we de dakisola tie aan de buitenkant moesten aan brengen. Dat is duurder, maar dat had den we er voor over", vertelt Boaz. Wat viel tegen? Petra lacht: „Dat er maar 24 uren in een dag zitten en maar 365 dagen in een jaar." Ofwel: de tijd die de verbou wing kost. „Het duurt langer dan ge dacht, maar ja, je moet ook gewoon blijven leven. We hebben ook een ge zin met twee zonen." Wat was tot nu toe je grootste fout? Een fout is het niet, maar op de dakka pel aan de achterzijde zijn ze niet trots. „We hebben hem nodig, maar esthetisch is hij minder geslaagd." Hoe lang duurt de klus? Boaz: „We waren uitgegaan van twee jaar. Maar nu, na anderhalfjaar, denk ik dat we nog wel twee jaar nodig heb ben. Dus het zal 3,5 tot vier jaar wor den. Denk ik." De huiskamer is een sfeervol geheel geworden. De slaapkamer heeft een mix van oude en nieuwe elementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99