'In alles streven we 41 wonen Peppeldreef 54 Kamperland €169.000 k.k. Weststraat 34 -11 Nieuwerkerk €169.000 v.o.n. Destombestraat 5-12 Oostburg €175.000 k.k. vrijdag 28 september 2012 Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl Kenmerken: afgewerkte benedenwoning (2008) met tuin. Het 2-kamer appartement maakt deel uit van een kleinschalig appartementencomplex met 6 boven- en 6 benedenwoningen. De woning beschikt over een luxe open keuken en een tuingerichte woonkamer. Kenmerken: In de Weststraat te Nieuwerkerk is ap partementencomplex Agthoven gerealiseerd. Het com plex ligt fraai in het groen, is ruim opgezet en is voor zien van een lift, eigen parkeerplaatsen en een ge meenschappelijke tuin op het zuiden. Kenmerken: In het centrum van Oostburg ligt óp de eerste verdieping van 'Residentie Osborch' een rustig gelegen appartement uit 2003 met een woonopper- vlak van ongeveer 100 m.2. Op de begane grond be vindt zich een afsluitbare berging en een carport. De woning heeft twee slaapkamers. Ze hadden het huis al op het oog toen het nog niet te koop stond. Dus verkopen als de verbouwing over pakweg twee jaar klaar is? Geen sprake van. „Dit voelt als een warme deken. Hier zijn we echt ge lukkig." door Maurits Sep Dat het een opknapwoning moest worden, stond bij voorbaat vast. „Boaz kan het, en wil het ook graag", vertelt Petra Luteijn. Haar vriend Boaz Brom is opge leid als timmerman en werkt als uitvoerder bij Bouwgroep Peters. Dat het in Sint Laurens moest staan, was ook een voorwaarde. Ze woonden er al in eefi huurhuis en wilden dolgraag in het dorp blijven, zeker hun oudste zoon van zes tien. De jongste, van veertien, had best naar Middelburg willen verhuizen. „Maar wij hadden altijd gezegd: als we dat huis in de Van Cittersstraat kunnen kopen, doen we het meteen. Iemand die dat wist, tipte ons dat het te koop zou komen." In april 2011 kochten ze het. „Karakteristiek, met ruim voldoende ruimte én mogelijkhe den voor uitbreiding, omdat er een grote tuin achter ligt", omschrijft Petra de voorde len. „We hoopten oude elementen te vin den. En die vonden we ook. Een mooi dak beschot, en onder het tapijt in de gang bleek een mooie terrazzovloer te liggen." De woning werd eerst volledig gestript, om vervolgens van boven naar beneden weer op te bouwen en in te vullen. Slaapkamers voor de kinderen hadden prioriteit, daarna die voor henzelf. Vervolgens de woonka mer. Vorige week is het dak geïsoleerd. Nu zijn de gang en de zijkamer aan de beurt, waar Boaz - van voorheen Boaz Black the Soul Patrol, nu van Smelly Kitchen (geen verband .met de verbouwing) - zijn muziekkamer van gaat maken. Of die voor rang heeft gekregen? Daarover blijken de meningen uiteen te lopen. Petra wacht in ie der geval met smart op de volgende fase van de verbouwing: de keuken. Ze klaren de klus met zijn tweeën - afgezien van wat incidentele hulp van een buurman en familie en een paar mannen die ze inhu ren voor elektra en cv. Vier avonden in de week, alle weekeinden en vakanties gaan op aan de verbouwing. Boaz: „Ik was aanvankelijk gestopt met mijn band en met sporten. We werkten élke avond aan het huis. Maar dat houd je niet vol. Je hebt rust en vrije tijd nodig, dus ik ben weer met een band begonnen en ik sport weer." Petra: „Bovendien hebben we een gezinsleven. Je weet dat zo'n klus lang zal duren, Dan kun je er maar beter iets lan ger over doen en intussen ook leven." Dat de klus zo veel tijd. en inspanning kost, komt ook door de nauwkeurigheid van Boaz. „Had ik het plafond in de woonkamer ÊÈüQCSffooo l; 'v.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98