2 worsen vrijdag 28 september 2012 Studenten Hout- en Meubileringscollege exposeren bij Morres Wonen in Hulst Afgestudeerde leerlingen van het Hout- en Meubile ringscollege (HMC) expo seren nog drie weken lang met diverse creatie ve en trendy werkstukken op het trendplein van Morres Wonen in Hulst. Een aantal meubelmakers en ontwerpers en een interieuradvi seur laten hun werk zien aan het winkelend publiek. Op het trend plein zijn onder meer een bolstoel, een houten fiets en een inrichtings plan voor een espressobar. Morres Wonen en HMW willen met deze ex positie laten zien dat de Nederlandse meubel- en interieurbranche beschikt over voldoende talent. Het HMC is sinds 1929 de enige mbo-vakschool waar alle opleidingen met hout, meubel of interieur te maken hebben. Loca ties zijn te vinden in Amsterdam en Rotterdam. Naast regulier onderwijs verzorgt het HMC ook na-, her- en bijscholing voor mensen die al in de branche werkzaam zijn door middel van praktijkcursussen en deeltijdop leidingen. Hofje Sint Antheunisstraat in Middelburg Wie: Mieke Wijnen (53) van Mielce Wijnen Fotografie en labrador Indy Waar: Hofje Sint Antheunisstraat Middelburg. Dit hofje is een van de 1144 geregistreerde rijksmonumenten in Middelburg. Inrichting: Mieke kreeg veel meubels van vrienden. En ze knapte spullen op die ze kocht via marktplaats of bij kringloopwinkels. Lievelingsplek buiten: De bank achterin. Met uitzicht op de bloemen. Lievelingsplek binnen: In de kussens op de grote bank in de woonkamer. Of boven onder het schuine dak. „Vooral als de regen op het dak tikt, is het hier heel knus." foto's Ruben Oreel Ontwerper Karei Boonzaaijer te gast tijdens Pastoe tiendaagse bij Pot in Axel Ontwerper Karei Boonzaaijer is mor gen (zaterdag) en zondag van 13.00 tot 18.00 uur aanwezig in de showroom van Pot Interieur in Axel voor een meet greet. De showroom van de interieurzaak staat nog twee dagen in het teken van het merk Pastoe. Iedere aan koop vanaf duizend euro uit het Pas toe-assortiment wordt beloond met een cadeau. Pastoe is een Nederlands design merk, Tot de collectie horen diverse creaties van beroemde ontwerpers. Eén van de beroemdste series van Pastoe is de Pastoe Vision. Deze kas- tenserie werd in 1985 ontworpen door Karei Boonzaaijer samen met Pierre Mazairac. De interieuradviseurs van Pot heb ben een 3D-programma. Daarmee kunnen ze klanten eenvoudig laten zien hoe een kast van een Pastoé uit komt in de eigen woonkamer. De kast Totem is tijdelijk te zien bij Pot. Voor meer informatie over de tien daagse of de Pastoe-collectie: www.pot.nl/wonen/pastoe. Bouwmarkt Karwei vernieuwt klusmagazine Ziezo tot woonmagazine i wiiW&r geven wifvorm Ziezo, het magazine van bouwmarkt Karwei, is ver nieuwd. Van een klusblad met tips is Ziezo veran derd in een woonmagazi ne om inspiratie op te doen. Het vernieuwde tijd schrift staat nu vol woon- trends, tips- en woon- en klusidee- ën. In het jongste nummer laat Kar wei zien hoe stijlvol wonen volgens de laatste trends voor iedereen be taalbaar is. In het vernieuwde woonmagazine zijn reportages en interviews te le zen met onder anderen leveran ciers, bouwmarktmedewerkers en stylisten. Zij geven infor matie over het verhaal achter de producten en het assortiment. Het magazine is sinds maandag gratis af te halen in de bouwmarkt. Karwei telt 130 bouw markten. Het is daarmee één van de grootste bouwmarkt-ke tens in Nederland. Het accent ligt bij Karwei op de ver fraaiing van het interieur. Ziezo bestaat sinds 2008. Het woon magazine verschijnt vier keer per jaar in een oplage van 250.000 exemplaren. Het blad ligt bij alle Karwei-bouwmarkten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 96