Mart de Kroo wil zichzelf verbeteren 5 321 sport Landtong Renesse wordt strijdtoneel hardloopwedstrijd Van Ast kijkt naar de stand De Blues sterkste in huisderby vrijdag 28 september 2012 RENESSE - Het Zeeuwse atletiek- landschap wordt volgend jaar uit gebreid met een nieuwe wedstrijd. Op eerste paasdag, 31 maart 2013, gaat de eerste editie van 'Run into the Sea' van start, een race over van tien kilometer waarbij je over een landtong de zee inrent. De naam van de loop 'Run into the Sea' moet letterlijk genomen worden. Voor de kust van Renesse ontstaat gedurende een korte pe riode bij eb een smal stuk land, dat zo'n twee kilometer uitsteekt in zee. Aan het ontstaan van zulke smalle stukken land heeft Renesse mede haar naam te danken. De oude naam 'Riethnesse', is afgeleid van de woorden riet en neus of nes, wat landtong betekent. Na de start, ter hoogte van de strandtent ter hoogte van Hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse, lo pen de deelnemers eerst twee kilo meter over het strand waarna ze via de genoemde landtong recht de zee inlopen. Aan het eind van m E> BASKETBAL Rolstoelbasketbal. Competitie: RBVM 2 (Middelburg)-BS Leiden 24-20, Only Friends-RBVM 2 24-15. Topsco rers RBVM: Samantha Eising 12 punten, Amy Kaijen 11 punten, Jacco Elenbaas 10 punten. O BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. Polka Print-Lynn Somers 3-5: Jean Paul de Kraker-A. Baeyens 27-40 (42 beurten): Koen Saver-Puck van Aart 40-34 (43); Meerten Dallinga-Kees Martens 29-35 (55); Louis Dallinga-G. Pauwels 35-35 (71). Poolbiljarten. Regionale eerste klasse Roadies-Roadhouse Blues 2-4: 8-ball. Jasper Vantricht-Patrick 't Gil de 3-6; Mark van Wijngaarden-Joris Lodder 2-6. 9-ball. Stefan Hofman-Jan Roskam 7-2; Robbin Jobse-Jeroen Damman 2-7. 10-ball. Ri- nus Witte-Dennis van Belzen 6-0. Straight. Chris van Renswoude-Jeroen Damman 42-75. WIELRENNEN Menen. Eurométropole Tour. Eerste etappe, La Louvière - Menen: 1Roe- landts (Bel) 166 km in 3.44.22, 2. Van Keirsbul- ck (Bel), 3. Wynants (Bel), 4. Flecha (Spa), 5. Kroon (Ned), 6. Vaugrenard (Fra), 14. Wesley Kreder 0.39,19. Curvers, 23. Van Hummel, 25. Veelers. Algemeen klassement: 1. Roelandts 3.44.22, 2. Van Keirsbulck 0.09, 3. Wynants 0.10,4. Fle cha 0.13, 5. Kroon 0.15, 6. Vaugrenard, 18. Wesley Kreder 0.54, 23. Curvers, 26. Van Hum mel, 28. Veelers. deze landtong is het keerpunt. De lopers moeten wel doorlopen, want als het water bij vloed weer komt opzetten moeten iedereen het keerpunt gepasseerd zijn. Daar voor is een tempo van acht kilome ter per uur nodig. Op de terugweg wordt het parkoers dusdanig aan gepast dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De organisatie geeft wel aan dat ze afhankelijk is van klimatologische invloeden. Bij zwaar weer zal be staat de mogelijkheid dat het tra ject aangepast dient te worden. De loop is de nieuwste loot aan de tak van Sportpromotion Zeeland. De ze stichting staat ook garant voor een van de zwaarste hardloopwed strijden in Zeeland, 'Trail by the Sea' in februari, en de succesvolle halve marathon van Renesse in juni. Na afloop van Run into the Sea (aanvang 10.00 uur) bestaat de moeglijkheid deel te nemen aan de inmiddels traditionele paasduik (aanvang 13.00 uur). SLUISKIL Polka Print krijgt deksel op de neus De thuiswedstrijd in de tweede di visie driebanden ging voor Polka Print met 3-5 verloren tegen Lynn Somers uit Zundert. Voor de pauze zag het er al een beetje somber uit toen Louis Dallinga in een matigé wedstrijd gelijkspeelde en broer Meerten verloor. De man in vorm, Jean Paul de Kraker, kon het ook niet bolwerken. Koen Saver zorgde voor de enige winstpartij. De opening van het poolseizoen be stond in Poolcafé The Roadhouse uit de derby in de regionale eerste klasse tussen thuisspelende teams van De Roadies en De Blues. Laatst genoemde bleek het sterkst met 2-4. Voor beide teams stonden de butanten op dit niveau aan de tafel. Zo won Patrick 't Gilde zijn eerste partij voor De Blues van Jasper Van door Johnny Willeboordse MIDDELBURG - In de Zeeuwse der by van zaterdag zal het achttienjari ge talent Mart de Kroo van FC Dauwendaele de verdediging van SSV'65 uit Goes op de proef stel len. De Middelburger heeft in de tweede klasse met vier doelpun ten uit evenzoveel wedstrijden zijn gewenste gemiddelde te pak ken en hoopt dit tegen SSV'65 vast te houden. Het zal zaterdag een wedstrijd wor den die beide kanten op kan gaan. Volgens Mart de Kroo zal elke wed strijd in de competitie zo zijn. „Het ligt allemaal erg dicht bij el kaar in onze klasse. En dat maakt elke wedstrijd ook zo belangrijk." De achttienjarige spits uit Middel burg hoopt dat hij in elke wed strijd belangrijk kan zijn en zijn team met doelpunten aan de zege kan helpen. Nadat hij vorig sei zoen met drie doelpunten afsloot moet het dit seizoen beter, vindt De Kroo. „Ik heb mezelf als doel gesteld om elke wedstrijd een goal te maken. Dat ik nu op vier doel punten sta, is sowieso al een verbe tering van vorig seizoen, maar daar ben ik nog niet tevreden mee." Afgelopen zaterdag maakte het ta lent van FC Dauwendaele twee goals tegen Zaamslag en hielp daar mee zijn team aan een 2-1-over winning. Dit soort wedstrijden hoopt hij vaker te spelen want 'dat voelt heerlijk'. Door de overwin- MIDDELBURG Groene Ster 2 wacht nog altijd op zege De zaalvoetballers van Groene Ster 2 wachten na drie wedstrijden nog altijd op hun eerste zege in de hoofdklasse. Na twee gelijke spelen rij verloren de Middelburgers op de derde speeldag in eigen huis met 2-5 van SCR/'t Rij ens Vat. Kha- lid Saiboua (1-2) en Mohammed Al- hajaji (2-3) maakten beiden een aan sluitingstreffer, maar meer zat er niet in. tricht, terwijl Stefan Hofman van De Roadies geen plankenkoorts kende tegen routinier Jan Roskam. Teamgenoot Rinus Witte strafte de foutjes van Dennis van Belzen vak kundig af (6-0), maar daarmee was de koek op voor de 'thuisploeg'. Jo ris Lodder won royaal in het 8-ball en Zeeuws kampioen Jeroen Dam man pakte twee keer stevig uit. ning van afgelopen weekeinde doet het team van trainer Marcel Lourens volop mee in de competi tie met twee punten achterstand op koploper Bruse Boys. De trai ner hoopt dat zijn spits de huidige motivatie vasthoudt. „Het is mooi om te zien hoe Mart vol overgave bezig is op de trainingen. Als je dan ook in wedstrijden tot scoren komt, geeft dit aan dat je goed be zig bent. We blijven hard werken op de training en hopen daarmee het beste uit zijn talent te halen." Ook de speler zelf is erg te spreken over zijn trainingen. „Ik heb jaren lang bij JVOZ getraind en ge speeld. Daar was je altijd de betere partij en uiteindelijk leer je dan be paalde dingen niet." Op de trainingen bij Dauwendaele krijgt hij bijvoorbeeld ook de fysie ke kant van het voetbal mee. „Nu ik bij het eerste team van Dauwen daele train, merk ik dat ik fysiek nog beter kan worden. Ik ben het fysieke voetbal niet gewend door dat wij altijd zoveel beter waren dan onze tegenstanders. Daar kan ik nog goed op trainen. Ook in de omschakeling merk ik dat ik beter word. Bij JVOZ hadden wij de bal altijd zo snel terug dat ik zelden nodig was om mee te verdedigen. Ik heb daardoor in de omschake ling van aanval naar verdediging nooit veel werk gedaan. Dat is bij Dauwendaele wel nodig, dus zal ik mijn wedstrijdmentaliteit moeten verbeteren. Je moet nu met het he le team de bal terug zien te krij- door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Meivin van Ast werd dit seizoen als doelman van Brouwershaven in vier duels al achttien keer gepasseerd. In de PZC-toto van deze week hoopt hij succesvoller te zijn en boven de vier goede voorspellingen uit te ko men. Van Ast haalde vorig seizoen met Brouwershaven in de vierde klasse B zes punten. Als zijn ploeg zater dag van Alliance weet te winnen, is dat aantal al geëvenaard. Bijna vanzelfsprekend vult hij een 1 in bij de thuiswedstrijd van zijn ploeg. „Natuurlijk laat ik ons win nen. Alliance verliest ook steeds met grote cijfers en wij hebben tenminste al drie punten." Het andere Alliance, de zondag- tak, gaat volgens hem een dag la ter onderuit tegen Aardenburg. „Ik heb maar een beetje in de PZC gekeken naar de standen", moti veert Van Ast de zege. „Ik heb Vijf tweedeklassers hebben zeven pun ten. Twee daarvan spelen zaterdag te gen elkaar: Dauwendaele en SSV65. gen; je hebt niet de zekerheid dat je de bal vroeg of laat toch wel weer zal krijgen. Nu trainen we daar hard op en merk ik dat het verbetert." De inwoner van Middelburg heeft de hoop op een carrière in het be taald voetbal opgegeven. „Toen ik elf jaar oud was, kwam ik bij JVOZ terecht en dan heb je natuurlijk de daarom ook een paar drietjes inge vuld", vervolgt hij. Volgens hem eindigen de duels Dauwendaele- SSV'65 en UDI'19-Goes onbeslist. Opvallend is het tweetje bij het duel Kloetinge-Nieuw Lekkerland. Van Ast: „Bij Kloetinge loopt het nog niet echt. Ik denk gewoon dat Nieuw Lekkerland een keertje gaat winnen." Smitshoek-Hoek X Kloetinge-Nieuw Lekkerland X Terneuzense Boys-Sliedrecht X WGZ-GPC Vlissingen X Dauwendaele-SSV'65 X Brouwershaven-Alliance X UDI'19-Goes X Vlissingen-Jeka X Alliance-Aardenburg X HW'24-Virtus X Vosmeer-NSV X De landtong bij Renesse waaroverheen de eerste Run into the Sea volgend jaar Pasen wordt gelopen. foto Rens Jacobs MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 86