Oude denken te Ian 301 port Azijn in plaats van gebak voor Advocaat Tolhoek en co. geven Angenent nieuw elan door Rik Elfrink GROESBEEK - Een grote zege op Achilles'29 moest donderdag de kers op de taart worden bij de 65e verjaardag van Dick Advocaat. In plaats van gebak en een kop koffie op de bank moest Dick Advocaat vlakbij de Duitse grens de longen uit zijn lijf schreeuwen. In een decor met grazende koeien, uitzicht óp de Nijmeegse heuvel rug en een opportunistische thuis ploeg smaakte de eerste hap van zijn gebak, een wedstrijd tegen amateurs, al naar azijn. Het zal een van de spannendste verjaardags avonden van Advocaat ooit zijn ge weest. Met de uiteindelijke 3-2-overwinning mocht PSV niet eens klagen, de thuisploeg miste aan het einde liefst vier kansen op de 3-3. Het was de zoveelste uitwedstrijd van PSV waarin de organisatie bij tegenslag ontbrak. Achilles'29 schoot kwalitatief net tekort om PSV tegen het einde de verdiende klap toe te brengen. De ploeg van Advocaat had in de eerste helft al lang moeten uitlopen naar 1-5 of 1-6, maar verzandde in ineffectief aanvalsspel. De jongeren Depay, Locadia, Ritzmaier en Van Ooijen maakten een slechte beurt, de gele genheidsverdediging Marcelo-De- rijck zag er na rust (weer) rampza lig uit. Na twee minuten kon de wed strijd voor Achilles'29 al niet meer kapot. Mathias Zanka liet zien dat hij wedstrijdritme ontbeert en ging vreselijk in de fout. Thijs Hen driks pikte zijn slappe terugspeel bal op en tikte de 1-0 binnen. Na een half uur was de magie van de Groesbeekse Heikant tijdelijk weg en hadden Locadia, Zanka en De- rijck orde op zaken gesteld. Zanka viel na zijn goal uit met een enkel blessure, Marcelo moest van de bank afkomen. PSV leek zonder Van Bommel, Bouma, de zieke Ma- tavz en de geblesseerde Willems af te stevenen op een monsterzege. Advocaat had daarnaast Toivonen, Mertens en Lens op de bank gela ten. Tot verbijstering van alles en iedereen kwam Achilles na rust vrijdag 28 september 2012 tot de aansluitingstreffer. Het hele stadion was in beweging, alleen de PSV-directie zat muisstil op de tri bune. Timothy Derijck liet zich achterin veel te makkelijk in de luren leg gen, waarna Rigters de 2-3 aante kende. De vooraf door voormalig Achilles-succestrainer Eric Meijers aangekondigde spoken doken in eens op. Achilles dwong respect af, speelde vol op de aanval en toon de de strijdlust die PSV in uitwed strijden zou moeten tonen. De PSV'ers verloren te veel duels van de amateurs, de ploeg won geen tweede ballen meer. De aanvallers van Achilles konden tot vier keer toe aanleggen voor de gelijkmaker, maar faalden. Kort. voor tijd moest zelfs de binnenkant van de paal bij een schot van Pauw uitkomst bie den, Waterman was al geklopt. Zelfs in een uitwedstrijd bij ama teurs gaf PSV gisteren weer twee tegengoals en een reekskansen weg. Advocaat kapittelde na afloop voor al de jeugd. „Ik snap er niets van. In zo'n wedstrijd wil je je toch la ten zien? Sta je in PSV 1 en dan zo iets. Ze hebben nog een lange weg te gaan, niet een van die spelers heeft zich vanavond getoond." Ook Derijck kreeg ervan langs. „Natuurlijk laat hij zich daar veel te makkelijk voorbijspelen. We zijn geplaatst, dat is wat nu telt." Advocaat maakte zich er daarmee wellicht makkelijk van af, hij zal vannacht nog wel eens wakker zijn geschrokken van de defensie van PSV. In uitwedstrijden laat de ploeg zich nog altijd veel te makke lijk wegzetten. EHC was donderdagavond de tiende amateurclub die zich plaatst voor de derde ronde. De klassegenoot van Goes (hoofdklas se B op zondag) won met 1-0 van De Zouaven. De andere negen amateurclubs zijn Scheveningen, Hollandia, Staphorst, ADO '20, ONS Sneek, Rijnsburgse Boys, SWZ Sneek, XerxesDZB en HBS. AZ had geen enkele moeite met Veendam. In Alkmaar werd het 4-1. Viktor Elm (3X) en Jozy Altido- re scoorden voor AZ. Over de kritiek van bondscoach Leo van Vliet kunnen ze bij Team Sky meepraten. „Tot voor dit jaar werd heel veel enei ik dingen gezien, maar mijn mond gehouden. Nu houd ik die renners niet langer de hand boven het hoofd." Ook bij Rabobank voelt men zich nog altijd niet geroepen om te rea geren op wat Van Vliet in Valken burg zei. „We willen graag nog een keertje praten met Leo van Vliet, maar niet via de pers", zegt woordvoerder Richard Plugge. Ook de vraag of de bondscoach dingen aanstipt, die de leiding van de wielerploeg al eerder had on derkend voor het naar buiten kwam met een ingrijpende struc tuurwijziging, wil Plugge niet be antwoorden. Dat die structuurwij ziging er niet voor niets gekomen is, mag ook volgens Plugge wel dui- De Rabobank-ploeg is in last. Bondscoach Leo van Vliet heeft een bommetje la ten vallen. Het gepamper voorkomt dat renners het beste in zichzelf naar boven door Ad Pertl's halen. Er zit echter een koerswijziging aan te ko men bij de bankiersploeg/ Leo van Vliet heeft alweer andere dingen aan zijn hoofd. „Ik ben druk bezig met de Amstel Curacao Ra ce", laat de Westlander weten. Hij zegt er geen zin meer in te hebben om nog langer in te gaan op de'dis- cussie die is ontstaan naar aanlei ding van de kritiek die hij na af loop van het WK wielrennen le verde op de wielercultuur binnen de Rabobank-ploeg. „Ik heb iets in gang gezet en misschien was dat ook wat wilde. Vier jaar lang heb door Robbert Minkhorst SCHIEDAM - Hij heeft minder geld, en ook minder goede schaatsers. Maar Henk Angenent heeft veel meer zin in het nieuwe seizoen. De directeur sportief van mara thonschaatsploeg Wadro was er bijna mee gestopt, bevestigde hij donderdag bij de presentatie van zijn ploeg in Schiedam, in het hoofdkantoor van de nieuwe co-sponsor. Gebrek .aan eenheid binnen zijn eigen team, maar ook binnen het peloton, deden de Woubruggenaar ernstig twijfelen. Daar kwam nog de zorg over de toekomst van zijn ploeg bij, beken de Angenent, want midden in het seizoen kreeg hij te horen dat zijn budget met dertig procent zou worden gekort. Het zijn de jonkies in zijn team - Sjaalc Schipper, Mart Bruggink en het Zeeuwse jonkie Antwan Tol hoek (Yerseke) die boer, paarden fokker en schaatsicoon Angenent nieuwe lust gegeven hebben. „Zij hebben mij heel veel motivatie ge geven om na vorig seizoen er nog één keer alles voor opzij te zetten. Ik zie die jongens groeien en dat is heel mooi om te zien." Vorig seizoen verlangde de ploeg leider vijf overwinningen. „We hadden er ook drie of vier moeten en kunnen winnen", blikte Ange nent terug, „maar het leek wel of ze er bang voor waren." Dit jaar verwacht hij er geen vijf. „Dat is ook niet realistisch. Vorig jaar had den we meer individuele kwali teit." Onder andere Ralf Zwitser, de Katwijkse klasbak die naar Haarlem verhuisde, reed toen bij Angenent. De oude ploeg viel, me de door gedoe, deels uit elkaar. „Het is nu meer een team." Severiano Ballesteros balt in 1984 zijn vuist na winst op Tom Watson in de Het silhouet van de juichende Balie- Brits Open. foto GPD/AP steros siert de 'Europese' tassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 84