Westerschelde mag de Elbe niet achternagaan Nelly weet altijd raad 261 zeeland 55 Portefeuille Bosman Nelly NU €29,00 Volg ons op @twitter en /facebook Beleef Spanje in Nederland! "2 Gangen" Tapas voor 2 personen bij Restaurant Margarita in Goes van €59,- voor €29,-! vrijdag 28 september 2012 Partij voor Zeeland wil stevig slot op de deur De Antwerpse havenbestuurder Marc van Peel is uit op een vol gende verdieping van de Wester schelde. De provincie mag niet talmen en moet die plannen nu voorgoed de kop indrukken, vindt Johan Robesin van de Par tij voor Zeeland (PvZ). door Marcel Modde MIDDELBURG - Het Zeeuwse be stuur moet alles uit de kast halen om een mogelijke vierde verdie ping van de Westerschelde tegen te houden, vindt de PvZ. De partij wil dat Provinciale Staten zich, in het licht van een unaniem aange nomen motie in 2007, andermaal krachtig uitspreekt tegen het ver der verruimen van de vaarroute naar en van Antwerpen. Volgens fractievoorzitter Johan Ro besin zijn er inmiddels voldoende signalen om aan te nemen dat de Antwerpse havenbestuurder Mare van Peel uit is op een vierde verdie ping om, zoals hij zelf zegt, 'de toe gankelijkheid van de haven te waarborgen'. Een volgende verdie ping houdt tevens in dat er nog meer aangrenzende polders moe ten worden opgeofferd voor na tuurcompensatie van het econo misch belang. „Dan begint dat he le gedoe weer opnieuw. Dat valt absoluut niet meer te verkopen in Zeeland." Het provinciebestuur moet duide lijk laten weten waar het staat, vindt Robesin. De huidige coalitie is ontstaan na de verkiezingen van maart vorig jaar. Die nieuwe sa menstelling en de wijze waarop Van Peel openlijk laat blijken aan te sturen op een vierde verdieping, vragen om herijking van het geza menlijk standpunt uit 2007, meent de oppositieleider. Robesin verwacht brede steun voor een motie van deze strekking die hij vandaag indient. „Gebeurt dat niet, dan spreek je daarmee ei genlijk uit: ga je gang maar, het maakt ons niet uit. Dat zou buiten gewoon slecht zijn! Het is nu de tijd om meneer Van Peel duidelijk Johan Robesin foto Marco de Swart serieuze chatgesprekken voert de Zeeuwse online 'nanny' Nelly elke c 5 maand over opvoedproblemen. te maken waar de grens ligt!" In de motie appelleert hij fijntjes aan een uitspraak die commissaris van de koningin Karla Peijs vijfjaar ge leden deed tegen een eventuele verdere verruiming van de Wester schelde, om de doorvaart van nog grotere schepen naar Antwerpen mogelijk te maken. „De CdK zei toen letterlijk: 'Een vierde verdie ping komt er niet Over mijn lijk.' Gelukkig leeft ze nog!" Om aan te tonen dat de Vlamin gen aankoersen op verdere maatre gelen, haalt Robesin het jaarver slag Ports of Antwerp 2010 aan. Daarin wordt melding gemaakt van het feit dat eind december de eerste schepen met een diepgang van 15 meter over de Westerschel de kwamen. Dat maximum zal vol gens dat zelfde verslag 'verder wor den verhoogd in samenwerking met de nautische Schelde-autoritei- ten'. Robesin gaat er vanuit dat dit punt aan de orde komt op de inter nationale Scheldeconferentie op 12 oktober in Middelburg. Hij trekt een vergelijk met de haven van Hamburg, 'de grootste concurrent van Antwerpen'. De Elbe is inmid dels toe aan z'n zesde verdieping. Robesin hamert er nog maar eens op dat de 273 jaar oude garantie van vrije scheepvaart op de Wes terschelde niet mag worden ge claimd als een recht op diepgang. „Bij een volgende verdieping staan de Belgen juridisch zo zwak als maar kan." Van 1 tot en met 7 oktober wordt de (tweede) Week van de Opvoeding gehouden. Blijkbaar geen overbodige luxe, want de Zeeuwse online opvoedhulp Nelly wordt druk be zocht. Chatten is kosteloos en kan anoniem. Een mail stu ren kan ook. Over eten, slapen, straffen, seksualiteit of zin delijkheid: geen vraag is te gek. door Ondine van der Vleuten Ping! Jan, die vandaag Nel- ly-dienst heeft bij Ju- vent, veert op en kijkt op het beeldscherm. Daar staan twee scher men open: de 'achterkant' van de website www.nelly.nl, die online opvoedhulp biedt. Dankzij de twee schermen kan Jan tijdens een chat zien of er een nieuw - en misschien heel dringend - gesprek in de wacht staat. De openingszin van de chat op het eerste scherm is anders veront rustend genoeg. Hoe vermoord ik mijn kind?, vraagt de anonieme chatter. De blik van Jan wordt iets alerter, maar hij blijft kalm. Wat een bijzondere vraag. De chatter gaat er niet op in. Wat is het antwoord?, wil hij we ten. Nelly laat zich niet gek maken: Waarom zou je dit willen? De chatter: Ik word gek van dat klo tekind! Een glimlachje verschijnt op het gezicht van Jan. Now we're tal king! Want nu komt de échte hulp vraag in beeld. De Vraag achter de vraag, zou je kunnen zeggen. Wil je iemand goed kunnen helpen, dan moet je immers weten wat écht zijn probleem is. (Mede) opvoeders kunnen Nelly op werkdagen van 9 tot 21 uur, en in het weekeinde van 15 tot 21 uur kosteloos en anoniem raadplegen. Elke vier uur treden twee nieuwe Nelly's aan om alledaagse vragen over opvoeden te beantwoorden. „Er zijn nu zestien Nelly's. Gemid deld krijgen we zes gesprekken per dienst. Gemiddeld. Op 5 december 2011 hebben we het onvoorstel baar druk gehad. Soms is een chat na tien minuten afgelopen, maar je kunt ook een half uur bezig zijn." Voor wie niet wil chatten: op de site van Nelly.nl staan tips en adviezen over de opvoeding, van peuter tot puber. Mailen kan ook: binnen 24 uur komt er een reactie. „We hebben niet altijd het antwoord", zegt Jan. „Soms gaat het om heftige zaken als verkrach ting of zelfmoord. In zo'n geval verwijzen wij door. Maar we han gen nooit zomaar op." Nelly advi seert zonder belerend te zijn: „Op voeders hebben al genoeg mensen die over hun schouder meekijken en met het vingertje zwaaien." In de Week van de Opvoeding wordt Nelly nog eens onder de aandacht gebracht met posters en folders, die onder meer bij scholen en huisartsen worden opgehan gen. Promotiemateriaal aanvragen kan ook: info@nelly.nl Luister 's naar me O Van 1 tot en met 7 oktober is het de Week van de Opvoeding. The ma: 'Luister 's naar me'. Kijk voor activiteiten (ook na 7 ok tober) op: www.cjgoosterschelderegio.nl (Oosterschelderegio) www.positiefopvoeden.nl (Zeeuws-Vlaamse campagne) www.weekvandeopvoeding.nl (landelijk en per regio) C In de Oosterschelderegio wordt via de bibliotheken een 'opvoedge- schenk' verstrekt, in Zeeuws-Vlaan- deren wordt een Tipkrant' ver spreid. DEN HAAG - WD-Kamerlid André Bosman uit Middelburg gaat zich de komende periode in het parle ment bezighouden met nieuwe on derwerpen. Hij ruilt defensie (per soneel) in voor waterkwaliteit en -veiligheid (inclusief Zuidwestelij ke Delta) en visserij. Daarnaast behoudt hij de porte feuilles Koninkrijksrelaties en Vete- ranenwet. „Dit is een portefeuille met een Zeeuws profiel waar ik erg blij mee ben", reageert hij don derdagochtend. „Zeeuwser kan bijna niet." De portefeuilles moes ten opnieuw worden verdeeld, om dat de WD tien nieuwe Kamerle den erbij heeft gekregen. Eerder deze week werd al bekend dat PvdA-Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg eveneens een voor Zeeland belangrijke porte feuille krijgt. Hij doet onder ande re ruimtelijke ordening, havens en scheepvaart. De Vries is nieuw in de Tweede Kamer. Voor Bosman is het de tweede periode. Hij kwam in 2010 in de Kamer. Koop vandaag op sweetdeal.nl VAN: €59,00 KORTING 50% @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND t. Deal van de dag I Eten in de vorm van koude en warme tapas. Er is dan tijd en ruimte voor een v.. praatje in een ongedwongen sfeer: een Mediterrane belevenis met typisch Spaanse lekkernijen. Deze optie maakt J;- een avondje uit eten echt compleet anders! De tapas zullen naar genoegen zijn voor alle wensen: vis- en vleeseters en vegetariërs komen aan hun trekken, zonder dat daar apart rekening mee gehouden hoeft te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80