zeeland 123 Ook Amerika kijkt naar clip met Marley ProefLokaal Zeeland Projectontwikkelaar in Zware Plaatwerkerij wint geding om grond vrijdag 28 september 2012 VLISSINGEN - In de Zware Plaatwer kerij in Vlissingen wordt morgen het smaakevenement Proeflokaal Zeeland gehouden. De hele dag kan het publiek ken nismaken met ambachtelijk berei de streekproducten en hapjes en dranken uit binnen- en buiten land. Er zijn ruim honderd ver schillende proeverijen. Verder wor den kookshows gegeven, onder an deren door tv-kok René Pluijm en zijn er demonstraties, workshops en wedstrijden. Voor de kinderen is er een aparte kids-kook-klie- der-hoek. Ook wordt de finale van SuperChef gehouden en is er de Zeeuwse Appeltaartbakwedstrijd. Nieuw tijdens deze tweede editie van Proeflokaal Zeeland is de kookboeken-ruil-o-theek. Bezoe kers kunnen hier een zelf meege bracht kookboek gratis ruilen voor een ander exemplaar. Proeflokaal Zeeland duurt van 10.00 tot 20.00 uur. Toegang is 5 euro; kinderen tot en met twaalf jaar gratis. Bezoekers kunnen ver volgens munten kopen voor de proeverijen. Proeflokaal Zeeland is onderdeel van de nationale Week van de Smaak, die van 29 september tot en met 7 oktober wordt gehouden. zie ook: www.proeflokaalzeeland.nl SEROOSKERKE - Projectontwikke laar Wervenhove in Serooskerke kan snel beginnen met uitbreiding bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke. Wervenhove heeft donderdag een kort geding gewonnen over het recht op een stuk grond dat nodig is voor de uitbreiding van De Zom pe. Volgens de projectontwikke laar is hij eigenaar van een perceel, maar heeft een landbouwer die de grond ernaast bezit, een deel van het perceel van Wervenhove ille gaal in gebruik genomen. Als de boer de grond niet teruggeeft, kan Wervenhove een sloot niet verleg gen en is er te weinig ruimte om een nieuw bedrijfsgebouw neer te zetten. En volgens de projectont wikkelaar is er wel belangstelling voor zo'n pand. De Vrouwenpolderse landbouwer die de strook grond gebruikt, be streed vorige week tegenover de rechter dat hij dat illegaal doet. Vol gens hem is er een fout gemaakt bij het Kadaster. De voorzieningenrechter accep teert dat verweer echter niet en heeft de landbouwer ertoe veroor deeld het stuk grond binnen twee weken vrij te geven. Doet hij dat niet, dan moet hij een dwangsom van 500 euro per dag betalen, met een maximum van 10.000 euro. Klarinslweg 5 Middelburg T 0 18 - 628 707 www.alkuplus.nl VLISSINGEN Nep-glazenwasser aangehouden Een 44-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland is woensdagavond in Vlissingen aangehouden wegens oplichting. De man deed zich op Walcheren en Noord-Beveland voor als glazenwasser, rekende vooraf af maar verdween vervol gens zonder de afgesproken dienst te verrichten. De politie zoekt gedupeerden die nog geen aangifte hebben gedaan te bellen met 0900-8844. MIDDELBURG Man rijdt zonder rijbewij's in auto De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag in Middel burg een man uit Polen aangehou den omdat hij zonder rijbewijs in een auto reed. De man bleek ook nog voor ruim zeshonderd euro aan openstaande boetes te hebben staan. De Pool werd door de politie gecontroleerd op het parkeerterrein van McDo nalds bij de Mortiere in Middel burg. MELISKERKE Kimono-demonstratie in World of Silk Marley Holslag, gitarist en 'George Kooymans' in de videoclip van de nieuwe single van Golden Earring. foto Ruben Oreel De single 'Still Got The Keys To My First Cadillac' (in de clip van dit num mer treedt Marley Holslag op), komt van het nieuwste album van Golden Earring: 'Tits 'n Ass'. Dit al bum kwam op 11 mei van dit jaar uit. Het is het 25ste studioalbum van Golden Earring en het 35ste al bum in de geschiedenis van de van oorsprong Haagse rockband. De 'officiële' oprichtingsdatum van Golden Earring is 2 september 1961, maar toen ging het 'alleen nog' om George Kooymans en Ri- nus Gerritsen die onder de naam The Tornados samen gitaar speel den. Een jaar later kwamen Fred van der Hilst en Hans van Herwer den erbij en werd Golden Earrings (dan nog met een s erachter) ge vormd. Verschillende bezettingswijzigin1 gen volgen. Sinds 1970 is de bezet ting van de Golden Earring onge wijzigd: Barry Hay (1948), zang, gi taar, dwarsfluit; Cesar Zuiderwijk (1948), drums, effecten; George Kooymans (1948), gitaar, zang; Ri- nus Gerritsen (1946), basgitaar, contrabas, mondharmonica, toet sen, effecten. De Golden Earring bestaat dus zo'n vijftig jaar en is daarmee de oudste nog bestaande rockband van Nederland en één van de langstbestaande bands ter wereld. Golden Earring heeft niet alleen veel succes in Nederland, maar ook vooral in de Verenigde Staten. De clip waarin Marley Holslag uit Koudekerke meespeelt, zal dan ook in Amerika veel bekeken wor den. In World of Silk in Meliskerke is vandaag van 13.30 tot 16.30 uur een Kimono-demonstratie. Enkele be zoekers krijgen de kans om in een kimono gekleed gefotografeerd te worden. De entree is zes euro. De demonstratie, onderdeel van de ex positie 'From Japan with Love 2', staat in het teken van de actie voor het Japanse Rode Kruis ten bate van de slachtoffers van de tsuna mi- en kernenergie-ramp van 2011. BljNADER In het artikel over de maatregelen die Woongoed Middelburg treft in de Edelstenenbuurt, op de voorpa gina van het Walcherse katern van donderdag, staat een verkeerd jaar tal. Het werk in het westelijk ge deelte van de wijk, de derde en laatste fase, is gepland in 2014 en niet in 2015, zoals gemeld. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. ^tiCUPLUS 'Het zijn heel nuchtere mensen. Ze deden helemaal niet uit de hoogte.' Marley Holslag over de Golden Earring 29 SEPTEMBER 11:00 - 15:00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77