'Snel aanvraag harde baan op vliegveld9 'Hallo, leuk dat je mij speelt', zei Kooymans 22 lil Officier: ook dealers verdienen bescherming tegen criminelen Nieuwe verkeerslichten Vlissingen vrijdag 28 september 2012 Provincie praat vandaag over milieurapport door Maurits Sep arnemuiden - Zeeland Airport zal op zeer korte termijn een aanvraag indienen voor het verharden van de start- en landingsbaan. De direc tie van vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden zal bovendien vra gen om een verdubbeling van het maximum aantal helikopterbewe gingen van 400 naar 8oo per jaar. Volgens directeur Rob Gomers bach van Zeeland Airport kunnen deze aanvragen eind dit jaar of be gin volgend jaar bij de provincie worden ingediend. Dat hangt wel af van het besluit dat Provinciale Staten vandaag, vrijdag, nemen over de noodzaak om een mi lieu-effectrapportage (mer) te ma ken voor de toekomstplannen van Zeeland Airport. Volgens Gedepu teerde Staten is zo'n mer niet no dig, omdat een verharding van de baan, uitbreiding van het aantal helikoptervluchten en aanpassing van de vliegroutes voor het milieu amper gevolgen zullen hebben. Als Provinciale Staten dat ook vin den, is de weg vrij voor Zeeland Airport om snel aan de slag te gaan met vergunningaanvragen voor deze plannen, beaamt Go- mersbach. „Als PS vinden dat er wel een mer gemaakt moet wor den, zullen we die aanvragen ook wel indienen, maar dan op een la ter moment." Volgens, Gomersbach moet de start- en landingsbaan op Mid den-Zeeland een 'volwaardige as- faltbaan van een dichte construc tie' worden. „We hebben er geen andere bedoeling mee dan dat we ook met slecht weer kunnen blij ven vliegen vanaf Arnemuiden", benadrukt de vliegvelddirecteur. „Het gaat er niet om veel meer vluchten uit te voeren. Wel om er voor te zorgen dat de zakelijke vluchten kunnen plaatsvinden vlissingen - De provincie ver vangt dinsdag 2 oktober de ver keersregelinstallatie op de kruising Nieuwe Vlissingseweg-President Rooseveltlaan in Vlissingen. De in stallatie werd in mei dit jaar na een aanrijding onherstelbaar be- schadigd. Dinsdag wordt de nood- installatie vervangen door het nieuwe systeem. Tussen 8.30 en wanneer ze nodig zijn voor de za kenmensen, niet wanneer het mo gelijk is vanwege de gesteldheid van de baan." Op vliegveld Midden-Zeeland ligt nu een grasbaan. Die is bij slecht weer te nat om te kunnen gebrui ken. Een verharde baan - een wens die de vliegvelddirectie al ve le jaren koestert - zorgt niet alleen voor een stabieler gebruik van het vliegveld met navenant stabielere inkomsten aan havengelden en ver koop van brandstof maar ook voor een grotere veiligheid voor de vliegtuigen. Geld voor een verharde baan heeft het vliegveld nog niet. En gezien het economische tij zal het vol gens Gomersbach ook niet meeval len om investeerders over de streep te trekken. „Maar het heeft geen zin om met geldschieters te gaan praten als je nog geen vergun ning hebt. Dus pas als we die heb ben, gaan we op zoek naar geld." De wens om twee keer zo veel heli koptervluchten toe te staan, komt voort uit de groei van het aantal vluchten dat bijvoorbeeld politie- en traumahelikopters naar Zee land maken. Zij komen dan ook re gelmatig naar Arnemuiden, onder meer om te tanken. De huidige grens van 400 vliegbewegingen voor helikopters blijkt al jaren net te krap. Gomersbach wil met een verdubbeling voor een groot aan tal jaren uit de problemen zijn. Alle plannen passen volgens de vliegvelddirectie ook binnen de normen die op Midden-Zeeland van toepassing zijn. Daar mogen maximaal 45.000 starts en landin gen per jaar plaatsvinden. Momen teel zijn dat er in de praktijk 25.000 en Gomersbach verwacht geen toename. Afhankelijk van het soort vliegtuigen is de geluidsbelas ting groter of kleiner. Ook die norm wordt momenteel niet ge haald. 16.00 uur vinden de voorbereidin gen plaats. Het nieuwe portaal van 30 meter wordt in de avond ge plaatst. Vanaf 8.30 uur tot midder nacht gelden er verkeersmaatrege len om het werk mogelijk te ma ken en te zorgen voor een verkeers vrij kruispunt. Al het verkeer moet daarom tot middernacht re kening houden met omleidingen. Marley Holslag (14) uit Koude- kerke speelt gitarist en zanger George Kooymans in de video clip van de nieuwste single van de Golden Earring. „Een hele er varing! Het is super dat ik werd uitgekozen. Ik had het helemaal niet verwacht." door Carla van de Merbel Binnenkort wordt de vi deoclip van de single 'Still Got The Keys To My First Cadillac' van Golden Earring gelan ceerd. Dan kan iedereen Marley Holslag zien in zijn rol van jonge George Kooymans. Marley zelf ook trouwens. De opnamen voor de clip zijn in augustus gemaakt in Amsterdam. Marley kwam er eigenlijk toevallig bij. „Het is heel raar en snel ge gaan. Ik ontdekte op de site van Golden Earring dat ze jongens uit nodigden voor de casting voor de clip." Met zijn vriend ging Marley er naartoe. Hij werd gekozen voor de rol van George Kooymans, zijn vriend niet. Waarom hij werd ge kozen, weet Marley eigenlijk niet eens. Hij speelt wel gitaar én hij is al lang groot fan van Kooymans, misschien werkte dat in zijn voor deel. De clip van 'Still Got The Keys To My First Cadillac' gaat terug in de tijd, naar de jonge jaren van de Golden Earring. Marley en de drie andere uitverkorenen spelen de vier Earring-mannen die in een Cadillac naar een optreden gaan. Compleet met 150 gillende rock-chicks achter de auto en in de zaal. Marley 'playbackt' in de clip op zijn eigen gitaar. De echte Earring-mannen komen ook in de clip voorbij. Zo dweilt bassist Rinus Gerritsen de vloer na afloop van het concert en speelt zanger Barry Hay de chauf feur van de Cadillac. Meedoen in de clip was een hele ervaring voor Marley. Maar ook de ontmoeting met de mannen van Golden Earring was bijzonder. „Het zijn heel nuchtere mensen. Ze deden helemaal niet uit de hoogte. We stonden buiten met el kaar te praten en grappen te ma ken. Cesar Zuiderwijk en Rinus Gerritsen waren er een hele dag; George Kooymans heb ik maar even gezien. 'Hallo, leuk dat je mij speelt', zei hij. Cesar Zuiderwijk, de drummer, is de leukste. Die is heel aardig en rustig, maar ook een grappenmaker. Daar kun je wel mee lachen." Marley zit nu nog in mavo 4 van CSW Toorop in Middelburg. Later wil hij misschien naar de Rock Academy. „Dat is wel een hbo-op- leiding, dus ga ik waarschijnlijk eerst naar het ROC. Bijvoorbeeld iets met economie doen." Of zijn ervaring met Golden Ear ring hem zal helpen ver te komen in de muziek, weet Marley niet. Hij heeft in ieder geval een goed verhaal. Marley en George Kooymans. Marley (I) en zijn drie Earring-collega's. foto's collectie Marley Holslag middelburg - Ook mensen die in het criminele milieu zitten moe ten beschermd worden, zo betoog de officier van justitie W. Suijker- buijk donderdag. Hij reageerde op de woorden van raadsman E. Smit die stelde dat de beroving van een Middelburger die drugs dealde geen misdrijf was tegen een wille keurige burger. De 'brute straat roof vond 6 februari van dit jaar plaats achter het NS-station. Daar bij werd een Middelburger be roofd van 1200 euro. Eén van de twee overvallers stond terecht voor die overval en voor een reeks andere misdrijven. De Vlissinger (25), had volgens het OM het slachtoffer nog een tweede keer proberen te beroven. Dat was na: dat die Middelburger op een inter netsite zijn ervaringen met de Vlis singer had gepubliceerd. Daar was de man zo kwaad over geworden dat hij de Middelburger weer had opgezocht, een pistool tegen zijn hoofd had gezet en weer geld had geëist. Het misdrijf werd beëin digd omdat de rover bij zijn daad gestoord werd door de komst van een auto. Maar toen de dader weg liep hoorde het slachtoffer, aldus de officier, een schot waardoor hij echt doodsbang werd. Smit betoog de dat het om een speelgoedpis tool ging en dat het geluid van het schot veroorzaakt werd door een knalpij p van een auto. Suijkerbuijk eiste tegen de Vlissin ger een celstraf van 36 maanden. Smit vond dat veel te hoog. Hij wees erop dat de Vlissinger zijn le ven op orde had na een turbulente jeugd en dat de beroving gezien moet worden als een tijdelijke te rugval. Hij vroeg om zijn cliënt een celstraf van twee jaar te geven waarvan de helft voorwaardelijk. Suijkerbuijk stelde dat de man al op zijn 17e jaar zijn eerste overval pleegde en dat hij vervolgens een indrukwekkend strafblad heeft op gebouwd. Uitspraak 11 november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76