'Vlissingen treft burgers te hard' IEDER KWARTIER €100.000 - WALCHEREN Eigenwijze bloesem steekt peer naar de kroon Nog 3 dagen almanak VRIJDAG 28 september 2012 21 Marley Holslag speelt in clip Colden Earring 22 Concert en veiling voor behandeling 24 en 25 Oppositie heeft moeite met keuzes voor extra bezuinigingen van drie miljoen door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse burgers worden te hard getroffen door de extra bezuinigingen die nodig zijn om de begroting van de gemeente op orde te brengen. Pogingen van de oppositie in de gemeenteraad om de burgers meer te ontzien, lie pen gisteravond echter spaak. Een meerderheid van de raad schaarde zich achter de manier waarop het college van B en W drie miljoen extra wil bezuinigen. Dan gaat het bijvoorbeeld om ver hoging van het rioolrecht (300.000 euro) en bezuinigingen op de wet maatschappelijke onder steuning (1,25 miljoen euro). Volgens het college valt het met de lastenverzwaring voor de inwo ners wel mee, maar daar was de oppositie - met name SP, PvdA, GroenLinks en Christenunie - het niet mee eens. „Het gaat ten koste van mensen in de bijstand, chronisch zieken, gehandicapte kinderen", somde Sem Stroosnij- der (SP) op. PvdA-fractievoorzit- ter Rens Reijnierse zei geluiden op te vangen van mensen die te ma ken hebben met thuishulp die vin den dat Vlissingen 'een asociale stad' wordt. Overigens, merkte Coen van Dalen van de Christen- Unie op, zijn in feite zijn alle be zuinigingen verkapte lastenverzwa ringen. „Mensen krijgen de reke ning landelijk al gepresenteerd en nu ook nog eens lokaal." En waarom zijn de bezuinigingen noodzakelijk? Met name omdat er problemen zijn met de grondex ploitaties van grote projecten, be nadrukte Stroosnijder. „Omdat het Scheldekwartier honderd mil joen in het rood staat." Van Dalen: „Jade bezuinigingen zijn nodig om Vlissingen weer gezond te ma ken, maar we moeten de burgers niet nog meer laten betalen." De oppositie zou graag andere keu zes maken, maar zei daar niet toe in staat te zijn, omdat het college alleen een 'ombuigingsnota' heeft gepresenteerd waarin de eigen keu zes worden toegelicht. Maar welke andere bezuinigingen mogelijk wa ren geweest, en waarom die zijn af gevallen, daar is niets over bekend, klaagde Reijnierse (PvdA). Volgens wethouder van financiën Jacques Damen heeft het college bij zijn keuzes rekening gehouden met het coalitieprogramma en met de aanvulling daarop die in het voorjaar is gemaakt door de coalitie (CDA, WD, LPV, PSR en oppositiepartij D66). 'S-HEER ABTSKERKE - Helemaal betamelijk is het niet. Dat prachtige perenbloesempje van afgelopen voorjaar, waar deze Cieser Wilde man n-stoof peertjes uit zijn gegroeid, had na tuurlijk heel bescheiden moeten vergroeien tot een klein kroontje onderop. Bij een trosje of drie in de boomgaarden van Kwekerij West hof in 's-Heer Abtskerke probeerden de bloembodems de vruchten naar de kroon te steken. De vreemdsoortige vergroeiing is het bloemrestant, dat hard zijn best heeft gedaan ook peer te worden. Ze zullen niet in de win- Geluksü ober ■^azcca/msesmssn. keischappen belanden - dat schilt te lastig - maar de tien ton gave stoofpeertjes die teler Peter van 't Westeinde met zijn ploeg bijna ge plukt heeft eerdaags wel. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Het lukt die enthousiaste verslaggeef ster vrijwel altijd in een mum tijd haar gesprekspartner voor zich te winnen. Of dat nou een gesprek via de telefoon is of dat het van face to face wordt gevoerd. Het ijs is meestal snel gebroken. Blijkbaar weet zij de juiste toon te treffen. Meestal, niet al tijd. Zo verliep laatst het telefoonge sprek met een 8o-jarige dorpsbewo ner wat stroejjes. De verslaggeefster wilde weten hoe de man het vond dat in zijn dorp een plantsoen naar hem wordt vernoemd. „Bent u echt 80? U klinkt nog zo jong", onder brak zij de lijn van het gesprekje. De man bevestigde zijn leeftijd. „Maar bent u ook niet een beetje doof?", hield de ondervraagster aan. Nee, hij was alleen een beetje verbaasd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75