Onderwijsfusie goed op koers Zorgen voor continuïteit gewoon 201 zeeland Dweilbandfestival en zes afstanden dierendag in Breskens Jacob Cats Tocht Poëzleta Ie riten te over op school in Zuiddorpe vandE van de reepe donderdag 27 september 2012 Geledingen Leertij en Kapriom eensgezind Clings bedrijf wil betrouwbare partner zijn door René Hoonhorst TERNEUZEN - De fiisie-effectrappor- tage voor het samengaan van de onderwijskoepels Leertij en Kapriom is klaar. Als het ministe rie van onderwijs de rapportage goedkeurt, gaan de twee instellin gen per januari als één onderwijs- koepel verder. Leerkrachten, niet-onderwijzend personeel, medezeggenschapsra den en de gemeente Terneuzen schaarden zich de afgelopen we ken achter de uitgangspunten van het fusierapport. Net als de bestu ren van beide koepels verwachten personeel, ouders en gemeente dat een grotere organisatie beter is toe gerust voor de toekomst. „Als gro tere organisatie is het makkelijker de kwaliteit van het onderwijs op peil te houden. Door een hoger budget kunnen we meer perso neel vasthouden, onder meer door mensen voor specifieke onderwijs taken op verschillende scholen in te zetten. Ook kan een grotere or ganisatie beter inspelen op proble- ZUIDDORPE - Twee leerlingen en twee oud-leerlingen van basis school Canisius in Zuiddorpe zijn in de prijzen gevallen bij de inter nationale poëziewedstrijd Anton van Wilderode in het Belgische Klein-Sinaai. Laura Bakker behaal de zelfs de eerste prijs in haar groep, voor leerlingen van de basis school. De andere prijswinnaars uit Zuid dorpe zijn Simon Hamelink en de oud-leerlingen Joset Nieuwelink en Pien van den Abeele. Voor de wedstrijd, die wordt ondersteund door de provincie Oost-Vlaande- ren, waren 780 inzendingen. Voor zesduizend euro aan prijzen was er te verdelen, in de vorm van boe kenpakketten. men die ontstaan door afname van de bevolking", betogen de twee bestuursvoorzitters Gerard Langeraert (Leertij) en Herbert Jonkman (Kapriom). Leertij vertegenwoordigt 28 open bare, katholieke en christelijke (ba sisscholen. Onder de paraplu van Kapriom schuilen negen katholie ke scholen. Samen hebben beide scholenkoepels 425 mensen in dienst, die zo'n 300 volledige ba nen vertegenwoordigen. Langeraert en Jonkman durven nog niet te voorspellen hoeveel personeelsleden er bij aanvang van het schooljaar 2013-2014 in dienst zijn. Dat het er meer zijn dan ze af zonderlijk in dienst zouden heb ben, staat voor hen echter vast. „We onderzoeken alle mogelijkhe den om zoveel mogelijk mensen werk te blijven bieden." Het idee van Leertij om overtollige leerkrachten tijdelijk aan werk te helpen in Antwerpen, heeft nog geen resultaat opgeleverd. Grenspe- rikelen en verschillen in beloning zijn nog niet opgelost. De opdracht was vrij simpel: schrijf een gedicht van maximaal twintig regels. De deelnemers mochten vorm en inhoud zelf kie zen. Het gedicht van Laura Bakker is opgenomen in een bundel met de beste drie gedichten per leeftijds groep. Haar gedicht luidt als volgt: WIJZEN Ik wijs, Jij wijst, Hij wijst en zij wijst, Wij wijzen en zij wijzen, Iedereen wijst, op één meisje na. Zij wijst niet, maar zij Zwaait. door Eugène Verstraeten Elektromotoren Bracke staat met twee voeten in de samenleving. Letterlijk, want het bedrijf is geves tigd midden in de bebouwde kom van Clinge. „We hebben een goe de relatie met de omgeving", zegt directeur Joris Bracke. „Zo zie je dat een industrieel bedrijf prima kan passen in een woonwijk." Het bedrijf is zichtbaar aanwezig, maar toch weten veel Clingenaren niet dat er achter de muren van de gro te moderne werkplaats aan 's Gra venstraat een voor de regio uniek bedrijf schuilt. Als er ergens een elektromotor stuk gaat, staat Bracke klaar om het euvel te repa reren. Van een simpele water pomp tot bijvoorbeeld de krachti ge motoren die de kranen van Ovet aandrijven. Het formaat en de toepassing maakt voor de spe cialisten van Bracke niét zoveel uit. „Want", zegt Bracke, „een motor is een motor." Vader Willy Bracke begon 45 jaar geleden zijn reparatiebedrijf in een schuurtje van zes bij drie meter en had in de textielindustrie zijn eer ste klanten. Later kreeg hij de sui kerfabrieken als klant en Icon het Elektromotoren Bracke NV Opgèricht in 1967 door Willy Bracke als reparatiebedrijf voor elektromotoren. Het bedrijf aan de 's Gravenstraat 196 in Clinge maakt de afgelopen 45 jaar een grote groei door. In 1999 werd een tweede vesti ging geopend in Sint Gillis-Waas (B). Het bedrijf wordt sinds 2003 ge leid door directeur Joris Bracke. Bij Bracke Elektromotoren NV wer ken in totaal 27 mensen. Het bedrijf wil het team graag ver sterken met enkele goede sales en gineers. Bracke is genomineerd voor de MVQ-prijs van de gemeente Hulst. www.eb-groep.nl Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Elektromotoren Bracke bedrijf steeds meer uitgroeien. De activiteiten van Bracke laten zich inmiddels uitsplitsen in vier hoofd pijlers: elektromechanisch onder houd (revisie en reparatie van elek tromotorenen pompen), indus triële automatisering (ombouwen machinebesturingen), service (ver helpen van storingen, preventief onderhoud) en verkoop van moto ren en materialen. De kracht van het bedrijf is ook de grote voorraad aan materialen en onderdelen. „We hebben in veel gevallen een technische oplossing op de plank liggen. Iedereen kan iets leveren, maar niet iedereen kan dat uit voorraad." Bracke verdient de omzet groten deels in de regio Vlissingen, Ber gen op Zoom, Antwerpen én Gent. Het bedrijf heeft een neven vestiging in Sint Gillis-Waas (B). Joris Bracke: „Wij hebben vooral productiebedrijven als klant. Daar van komen er in de streek niet - veel bij. Daarom wordt de Bel gische markt steeds belangrijker." Bracke ziet de minder economi sche tijd als een uitdaging om juist te investeren in groei. „Nieuwe klanten binnenhalen. Want als je continuïteit kunt bieden kun je ook ontzorgen. Je bent dan voor je klanten een betrouwbare partner en je kunt je personeel meer zeker heid bieden. Als je je geen zorgen hoeft te maken om je baan, dan leef je en werk je prettiger. Daar om zetten we in op een groeiscena rio. Daar heb je goede mensen voor nodig. We zoeken nog sale- engineers, zeg maar techneuten met een commercieel talent." Bracke is één van de bedrijven die genomineerd zijn voor de eerste MVO-prijs van de gemeente Hulst. MVO staat voor maatschap pelijk verantwoord ondernemen. „Dat is voor ons al 45 jaar een van zelfsprekendheid", zegt Bracke. „Als er iemand goed in bijvoor beeld recyclen is, dan is dat wel hiE tweede ediiae BRESKENS - Op het Spuiplein in Breskens is het komend weekein de weer een drukke bedoening. Za terdag wordt dierendag 'gevierd', een dag later staat een dweilband dag op het programma. Verschillende dierenartsen en hun medewerkers zijn zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur op het Spui plein om huisdieren gratis te keu ren. Verder zijn er demonstraties honden- en kattenverzorging, hon denfrisbee en hoefsmeden en ge ven onder meer een dierenpenion en dierencrematorium voorlich ting. Dierenarts Geert de Bruijcke- re presenteert en verkoopt zijn boek Animaaltjes. Wie wil, kan op de bok achter twee Friese paarden meerijden. Een dag later, zondag, luisteren ver schillende dweilbands de zondag- markt op. Er is een variatie aan muziekstijlen, zoals smartlap, pop, swing en carnaval. Er zijn steeds twee optredens tegelijk: één op een podium bij Blokker en één lo pende groep. Een jury bepaalt rond 17.30 uur welke de beste band is en daarmee de keramieken Plus Trofee in han den krijgt. Die is gemaakt door de Belgische kunstenares Kristin van Nuffen. De eerste dweilbands spelen vanaf 12.00 uur. GROEDE - Wandelvereniging Voor de Wind houdt zondag de tweede editie van de Jacob Cats TochL Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,10,15,19, 23 en 30 kilo meter. De routes zijn afwisselend en gaan door polders, over dijken en strand en door dorpen. Start en aankomst is bij Groede Po dium aan de Gerard Moorsweg. Daar zijn voor kinderen gratis speelmogelijkheden. Vertrekken kan tussen 8 en 15 uur, finishen moet voor 18 uur. Wie mee wil lopen, betaalt 1,50 eu ro (leden 1,10 euro). Onder de deel nemers worden meerdere bierpak ketten verloot. Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70