swectdfeallni! 61 binnenland Politiek reageert boos op Teevens 'oproep tot geweld' Dorp geen baat bij nationaal korps Fraude internetbankieren neemt toe i P Böhler: Moszkowicz schaadt advocatuur NU €17,50 Volg ons op @twitter en /facebook Politici en juristen veroordelen de uit spraken van staatssecretaris Teeven na de dood van een inbreker in Diessen. 'Steun Nederland voor coup Curasao' donderdag 27 september 2012 door Gerard den Elt DEN HAAG - De kleinere gemeen ten en landelijke gebieden hebben nauwelijks baat bij de nieuwe Na tionale Politie. Het nieuwe politie apparaat is onvoldoende toegerust om de lokale problemen aan te pakken. Dat stelt prof Cyrille Fijnaut in zijn boek 'Het nationale politie korps', dat hij vanochtend aan mi nister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) overhandigt. Fijnaut, hoogleraar in Tilburg, zegt het 'volstrekt onwaarschijnlijk' te achten dat de 168 nieuwe basis teams 'een slagvaardige vuist kun nen maken tegen de veelvoorko mende, al dan niet gewelddadige, eigendomscriminaliteit'. Dat geldt ook voor andere vormen van ern stige misdaad, zeker wanneer die gepleegd wordt in kleinere ge meenten en landelijke gebieden. In steden als Amsterdam, Rotter dam en Den Haag kan de werkwij ze nog wel effectief zijn, 'daarbui ten is het een hersenschim'. Hij verwacht niet dat de oplossingsper centages van misdrijven in landelij ke gebieden sterk zullen verbete ren. Volgens Fijnaut is het überhaupt de vraag of deze basisteams met 6o tot 2oo man 'daadwerkelijk in staat zullen zijn om met de nodige omvang en met voldoende kwali teit zelfstandig de taken uit te voe ren die hen worden opgedragen'. Hij denkt dat door de complexiteit en de bewerkelijkheid van veel van die taken het politiewerk deels niet op een aanvaardbaar ni veau kan worden uitgevoerd. „De geïntegreerde bestrijding van cri minaliteit of de hoogwaardige handhaving van bijzondere wet ten is in vele opzichten echt iets heel anders dan de uitoefening van verkeerstoezicht op doorgaan de wegen of de verlening van slachtofferzorg", schrijft Fijnaut in zijn boek. Fijnaut (66), autoriteit op gebied van politiewetenschappen, zegt een voorstander te zijn van de in voering van de Nationale Politie, maar daarin wel belangrijke weef fouten te zien. Hij stelt kritische kanttekeningen bij de invoering volgend jaar. Hij noemt de organisatie veel te bureaucratisch voor een klein land als Nederland. Met vier uitvoe ringsniveaus (korpsleiding, tien re gionale, 43 districts- en 168 basis eenheden) is dat tenminste één be stuurslaag te veel, vindt Fijnaut. „Deze overgeorganiseerde struc tuur kan een bron van allerlei bu reaucratische problemen worden en zowel de slagvaardigheid als het innovatievermogen van het korps aantasten." door Joep Polderman DEN HAAG - De fraude met inter netbankieren is in de eerste helft van dit jaar met 14 procent toege nomen vergeleken met de tweede helft van vorig jaar. Dat heeft de Nederlandse Vereni ging van Banken (NVB) bekendge maakt. De schade van de fraude liep op tot 27,3 miljoen euro. In totaal ging het om 6200 gevallen, ofwel een gemiddeld schadebedrag van 4400 euro. In heel 2011 bedroeg de fraude met internetbankieren 35 miljoen euro. De groei over de eerste jaarhelft kwam vooral doordat cybercrimi nelen steeds vaker bankgegevens weten te stelen met schadelijke software, zogeheten malware. Dat is software die onopgemerkt op ie mands computer wordt geïnstal leerd om bijvoorbeeld inloggege vens te onderscheppen. Opvallend genoeg daalde de zwen del met 'skimming', het kopiëren 'van betaalpassen, in de eerste zes maanden met bijna een kwart tot 18,2 miljoen euro. Volgens Yvonne Willemsen, fraude-expert bij de NVB, zijn er nog geen gevallen be kend van fraude met bankieren op Geniet van een geweldig intense warmte massage bij Massagepraktijk Domburg! Boek nu een hotstone massage van 45 minuten voor €17,50 in plaats van €35! wmwiaaBaiiiiwiiiwHiMiwg Deal van de dag I Een hotstone massage is een geweldig intense warmte massage ;j ,;,Jf die een weldaad is voor lichaam en geest. De hitte en de 'druk' van de stenen dringen diep door in de spieren. De hotstone massage verlicht spanningen en kan je nadien veel energie geven. «AH; €3S,00 koruho Koop vandaag op sweetdeal.nl smartphones. „Consumenten moe ten wel uitkijken met bankieren op een open wifi, dat is een extra risico", aldus Willemsen. De tijd van alleen onprofessionele mailtjes vol spelfouten waarin een zogenaamde bankdirecteur naar je pincode vraagt, is allang voorbij. Willemsen: „Criminelen sturen ex pres nog zulke mailtjes, waar de consumenten niet meer intrap pen. Vervolgens sturen ze juist wél een professionele mail namens de bank, waarin ze die 'mislukte frau depoging' constateren en ter con trole om codes vragen. Zo wordt de lezer alsnog opgelicht." DEN HAAG/DIESSEN - Uitspraken van staatssecretaris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie) over de dood van een inbreker in Diessen hebben gisteren tot politieke op winding geleid. D66, SP en Groen links veroordeelden de opvattin gen van de staatssecretaris. „Een oproep tot geweld", noemde SP-Kamerlid Nine Kooiman de uit spraak van Teeven (VVD) dat het voor inbrekers risico van het vak is om door bewoners met geweld uit huis gejaagd te worden. Kooiman: „Als mensen geweld gebruiken te gen inbrekers, komen die beter be wapend: En dan kunnen de bewo ners slachtoffer worden." De PvdA toonde begrip voor de mening van Teeven. In november vorig jaar reageerde PvdA-Kamer- lid Marcouch nog kritisch op een soortgelijk geval in Amsterdam. „Ik vind dat Teeven nu wel nuan ce aanbrengt. De bewoners zijn de slachtoffers. Zij hebben hier niet om gevraagd. Je moet gewoon weg blijven bij andermans spullen." Het Openbaar Ministerie (OM) gaat ervan uit dat het nog 'een tijd je' duurt voordat ze duidelijk heeft wat er maandagnacht in de tuin van de woning in Diessen is ge beurd. Onderzocht wordt onder meer of de inbreker op zoek was naar kostbare vogels. Vandaag volgt sectie op het lichaam van de 37-jarige Tilburger. Die sectie moet volgens de woord voerster al dan niet uitsluiten of er sprake is geweest van een wapen. „We moeten weten waaraan deze man is overleden. Heel veel din gen kunnen als wapen worden ge bruikt." De betrokken bewoners verblijven tijdelijk elders. zie onze website:binnenland SP: Staatssecretaris Fred Teeven roept op tot geweld •lx. m door Henk Schutten AMSTERDAM - Advocaat' Bram Moszkowicz brengt met zijn optre den schade toe aan de beroeps groep. Dat zegt advocaat Britta Böhler, sinds dit jaar hoogleraar advocatuur aan de Universiteit van Amsterdam. Moszkowicz hangt een schorsing van een half jaar boven het hoofd omdat hij de beroepsregels zou hebben geschonden door grote contante betalingen van cliënten aan te nemen. Floewel hij niet kwam opdagen op de tuchtzitting, opende hij via de media de aanval op de Amsterdamse deken Germ Kemper, die een klacht tegen hem had ingediend. Moszkowicz vergeleek Kemper met 'de trainer van FC Knudde' en zichzelf met stervoetballer Lio nel Messi. Böhler: „Je kunt je afvragen of het zinvol is om je op die manier te verweren. Zijn uitspraak dat het om een persoonlijke wraakactie van de deken gaat, is nergens op gebaseerd. Er zijn immers ook klachten door voormalige cliënten tegen hem ingediend. Is dat dan ook een wraakactie? Hij mag zich natuurlijk verweren via de media, maar het zou niet mijn keuze zijn geweest. Doe het op de zitting." Het optreden van Moszkowicz 'doet de beroepsgroep geen goed'. „Ik verzet me tegen de manier waarop de discussie wordt ge voerd. Het gaat nu alleen nog om wie het hardst schreeuwt en de meest puntige lelijke dingen over de ander weet te verzinnen. Het heeft naar mijn smaak niets meer met de inhoud te maken." In haar oratie eerder deze maand hield Böhler een vurig pleidooi voor het behoud van zelfregulering in het toezicht op de advocatuur. Er ligt nu een wetsvoorstel dat daar een einde aan moet maken. Te recht vinden sommigen, na de tuchtzaak tegen strafpleiter Bram Moszkowicz. „Ik denk dat de zaak tegen Moszkowicz juist aantoont dat het tuchtrecht in de huidige vorm heel goed werkt." ©SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND WILLEMSTAD - Volgens de demissio naire minister van Onderwijs óp Curasao, Carlos Monk, onder steunt Nederland een 'staatsgreep' die momenteel door de gouver neur van het land wordt uitge voerd. Sinds 2 augustus kent Curagao een demissionair kabinet. Op 19 okto ber zijn er verkiezingen voor een nieuw parlement. Monk is boos dat een meerderheid in het parle ment alsnog een interim-kabinet wil beginnen en dat de gouver neur inderdaad een formateur aan stelde. Volgens hem wordt de gouverneur gestuurd door Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6