Wijkagentet in opleiding zeeland j 19 Indigo Verheershinder rond Hulst duurt tot apriö Protocol voor gebruik social media winteroutfit van vandaag... bikini en slippers! Verzet tegen casino Knokke donderdag 27 september 2012 door Eugène Verstraeten HULST - De verkeershinder rond Hulst duurt tot begin april. Dan is de oplevering gepland van het o.m- vangrijke project dat voorziet in de aanleg van twee rotondes en een fietserstunnel bij de N290 en een rotonde bij Life Garden (N258). Er zijn omleidingen en wie de laat ste verkeersontwikkelingen wil we ten, kan zich abonneren op de sms-service voor gratis nieuwsbe richten. Dat kan door 'N290 AAN' te sturen naar nummer 221L Woensdag gaf wethouder Clen de Kraker het officiële startsein voor het project, dat alles bij elkaar on geveer 4,5 miljoen euro kost en waarin de gemeente en de provin cie samen optrekken. Doel is een sterke verbetering van de verkeers afwikkeling rond Hulst. Recente en toekomstige ontwikkelingen maken de noodzaak om de wegen aan te pakken alleen maar urgen ter, aldus De Kraker. Zo wordt het BACK-terrein steeds drukker dank zij de concentratie van grote super markten. Op de 'Schapenweide' wordt bovendien een nieuw on derkomen gebouwd voor de brand weer en gemeentewerken. Dat is komend voorjaar gereed. Verder is er nog de ontwikkeling van een Li fe Style Village bij Morres. KNOKKE-HEIST - Een groep inwo ners van Knokke-Heist blijft zich, in de vorm van een Buurtcomité Casino, verzetten tegen de verbou wing van het casino in hun plaats. Ze zien het nut van vernieuwing wel in, maar komen in het geweer tegen de winkels, concertzaal en honderd meter hoge woontoren die in, bij en op het nieuwe ge bouw moeten verschijnen. Daarbij komt het casino straks in handen van een particuliere eigenaar. De groep wil dat dit 'kroonjuweel' van Knokke-Heist in bezit van de gemeenschap blijft. De groep roept inwoners van Knokke op tij dens de aankomende gemeente raadsverkiezingen te stemmen op een fractie die niet zo 'radicaal' is. door Luc Oggel GOES - Een nieuwe lichting van elf Zeeuwse agenten is woensdag in Hotel Van der Valk in Goes begon nen aan hun opleiding tot wijka gent. In totaal zijn er straks twin tig wijkagenten verspreid over Zee land. De 'studenten' moeten invulling gaan geven aan het nieuwe wijka gentschap. Ze worden de spin in het web waarin de politie samenwerkt met onder meer woningcorporaties en instelling voor geestelijke gezond heidszorg Emergis. Het is de be doeling dat de wijkagenten dieper de buurten induiken dan gewone agenten kunnen doen. Hun taak wordt in de eerste plaats: bruggen bouwen. Dennis Bodrij uit Middelburg, één van de cursisten, ziet dat helemaal zitten. Hij werkt acht jaar bij de politie, bij het team MiddelburgNoord. „Ik was daar al het aanspreekpunt voor de moskee en voor een aan tal scholen in het speciaal onder^ wijs." Bodrij is straks wijkagent voor Middelburg-centrum en 1 -Noord, zijn collega Esther Verhage krijgt Zuid onder haar hoede. Ze zullen zich vooral bezighouden met aller lei vormen van overlast, van hang jongeren, drugs tot geluidsoverlast. Wijkagenten zullen vaak in 'hun' buurten te vinden zijn. Ook wor den ze direct bereikbaar via inter net, via het sociale netwerk Twit ter, dat de politie Zeeland al veel vuldig gebruikt. Het aantal wijkagenten in Zeeland wordt fasegewijs uitgebreid. Uitein delijk moeten er zo'n zestig ko men, aldus hoofd politiezaken Zee land Ronald Weydema. „Zij heb ben vooral de taak om wijkproble- men niet te laten escaleren tot gro tere problemen." De wijkagenten blijven in de week einden ook actief in de noodhulp. HOEK Tolvrije ledenwerfdag ABC-singles Zeeland TERNEUZEN Zanger Jan Rot komt naar Porgy en Bess 'Problemen niet laten escaleren' Zanger Jan Rot brengt zondag zijn grote Jan Rot-show in Porgy en Bess. Rot (1957) timmert al sinds 1978 aan de weg, eerst bij de bands Streetbeats en Ratata, vanaf 1982 so lo. Zichzelf steeds vernieuwen is het motto van Rot. Zijn optreden in Porgy begint om 15.00 uur, en tree 15 euro. RETRANCHEMENT Mangalam speelt klassiek werk in kerk Het trio Mangalam geeft zondag een koffieconcert in de hervormde kerk in de Dorpsstraat in Ret- ranchement. De leden bespelen fluit, piano en klarinet. Mangalam speelt onder meer werk van het Nederlandse trio Het, dat tussen 1982 en 2006 bestond. Het concert begint om 11 uur. Toe gang en koffie gratis. biedt 'mentale ondersteuning, direct en dichtbij'. Niet alleen bij alcohol- en drugsproblemen, maar ook als waarschuwer tegen gevaren van het digitale tijdperk. Op internet kan iemand zich heel anders voordoen dan hij is, leren Rede-leerlingen. foto's Camile Schelstraete Stedelijke Scholengemeen schap De Rede werkt mo menteel hard aan een proto col voor het omgaan met social media. Tussen de herfst- en de kerstvakan tie moeten de mentoren alle klas sen van de Terneuzense scholen gemeenschap hebben bijgepraat over de nieuwe regels met betrek king tot het gebruik van social me dia op school. De invoering van een protocol vloeit niet voort uit de, mede door social media veroor zaakte, ellende van het 'feestje in Haren', zegt Tonni Gubbens, afde lingsdirecteur onderbouw vmbo-t, havo en vwo. „De lessen van Indi go hebben we vorig jaar al vastge legd. Haren is natuurlijk heel actu eel, maar scholen hebben al met cyberpesten te maken sinds er computers zijn." Op De Rede mogen scholieren el kaar in het schoolgebouw niet foto graferen en twitteren in de gangen is ook uit den boze. Gubbens: „Het verbieden van alle gebruik van de mobiele telefoons in de klas bleek niet haalbaar. Vooral ouderejaars gebruiken hun mobiel tjes ook als agenda." Waarschu wen tegen verkeerd gebruik van so cial media en voorlichting over de gevaren blijft nodig. „Ook voor veel ouders", benadrukt Gubbens. Vriendenclub ABC-singles, regio Zeeland, houdt zaterdag voor het eerst een ledenwerfdag in Zeeuws- Vlaanderen. De tunnel is die dag tolvrij. Om 13.00 uur begint de acti viteit in restaurant De Braakman bij Hoek, gevolgd door een natuur wandeling. ABC-singles is een vere niging voor veertigplus-singles. GROEDE High tea ten bate van Stichting Zwerfkat Theeschenkerij De Schure aan de Slijkstraat in Groede houdt zater dag een high tea. Deelnemers krij gen onbeperkt koffie en thee en worden verwend met huisgemaak- te zoete en hartige lekkernijen. Kos ten: 17,50 euro. De opbrengst gaat naar Stichting Zwerfkat De high tea begint om 15 uur. Reserveren via 06-51153653.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69