Meer tip nodig voor Plan Perkpolder ZEEUWS-VLAANDEREN V Communicanten geven cadeautjes aan zieke kinderen Speelparadijs Ballorig wil naar piste 'Vergroot inbreng stadsraad' Grote hennepkwekerij bij IJzendijke DONDERDAG 27 september 2012 17 PZC Geintjes met social media vaak niet leuk 18 en 19 f- Afronding grondexploitatie verlengd met vier jaar, tot 2024 door Harmen van der Werf PERKPOLDER - De provincie en de gemeente Hulst hebben de plan ning voor Plan Perkpolder aange past aan de economisch mindere tijden. De grondexploitatie zou in 2020 afgerond moeten zijn, maar Gedeputeerde Staten noemen nu in een brief aan Provinciale Staten 2024 als einddatum. 8 Plan Perkpolder wordt met de nieuwe planning voor ogen een project van nog iets langere adem. Het enige wat nog op tijd begint, is de aanleg van een nieuwe water kering. Die is nodig om 75 hectare landbouwgrond terug te geven aan de Westerschelde-natuur, ofwel te ontpolderen. Rijkswaterstaat ver wacht dit werk half november te gunnen aan een aannemer. De provincie en de gemeente Hulst sluiten daarbij aan. Grond uit het gebied wordt gebruikt om het voormalige veerplein van Perk polder op te hogen voor de bouw van 250 woningen. Hiermee wordt een vroeg voorschot genomen op de ontwikkeling van het plein, maar het later ophogen zou 1,6 mil joen euro extra kosten. De privé-ontwikkelaars AM en Bouwfonds trekken zich zoals ge meld terug uit het samenwerkings verband voor Plan Perkpolder. Ze stelden vanwege de huizencrisis in vesteringsbeslissingen uit. Plan Perkpolder dreigde daardoor 'gegij zeld' te worden, aldus de provin cie. AM en Bouwfonds nemen nog wel voor één miljoen euro aan kavels af op het'veerplein, bij wijze van 'afscheid'. De gemeente Hulst en de provincie gaan nu sa men verder. In Hulst aan Zee BV hebben zij een nieuwe ontwikke laar gevonden. Dit bedrijf met Belgische wortels neemt voorjaar 2015 de eerste gron den in de westelijke Perkpolder over van de provincie. Dat gebeurt niet voor een habbekrats, maar te gen marktconforme prijzen, aldus projectdirecteur Peter Sturmans. Hulst aan Zee zal er een golfbaan en 200 woningkavels aanleggen én een hotel bouwen op het veer plein. Aanleg van een jachthaven met 350 tot 500 plaatsen in de oude veerhaven zou rond 20i5-'i6 beginnen. Daarover wordt gepraat met drie Belgische partijen. Hulster SP-raadslid Mildred van der Poorten heeft woensdag aan het college van B en W vragen ge steld over de betrouwbaarheid van Hulst aan Zee. Ze wil weten of bij de gemeente Sluis is geïnformeerd naar de ervaringen met directeur Bram De Vos. Hij is betrokken bij golfbaan De Brugse Vaart in Oost burg en zou ér 35 villa's bouwen. Slechts twee zijn er in aanbouw. TERNEUZEN - Even was Tycho van slag. Zoveel bezoek in één keer! En nog mooier, zoveel ca deaus in één keer! Nu waren woensdagmid dag niet alle presentjes voor hem alleen, maar ook voor alle andere kinderen die in het Ter- neuzense ziekenhuis moeten verblijven. Ze ven van de zeventig communicanten van de Elisabethparochie kwamen cadeautjes bren gen, die zij hadden gekocht met geld dat zij tijdens de vieringen van hun eerste commu nie hadden opgehaald. In Westdorpe, Sas van Gent, Sluiskil, Terneuzen, Axel en Philippine stopten de kerkgangers in totaal 1451,17 eu ro in een spaarvarken. De kinderafdeling was er maar wat blij mee. foto Camile Schelstraete Video op www.pzc.nl TERNEUZEN - Speelparadijs Ballorig wil zich onder de skihal in Terneu zen vestigen. Makelaar Paul Fer- mont van Faasse en Fermont en Ballorig hopen vandaag overeen stemming te bereiken over de vesti ging van een overdekte speeltuin. Het Friese Ballorig heeft 25 vestigin gen in Nederland, vijf in Duitsland en één in Denemarken. Fermont probeert namens CBRE, dat het vastgoed bij de skihal overnam van ING Real Estate, de winkelruimte onder de skihal aan de man te bren gen. Dat gaat met horten en stoten, onder meer door een uitspraak van de Raad van State. Die bepaalde eind vorig jaar dat de gemeente Ter- neuzen duidelijk moet maken dat eventuele detailhandel naast leisure/vrije tijd bij de skihal het winkelaanbod in de binnenstad niet in de wielen rijdt. Of Ballorig daar last van heeft, is nog onduide lijk. De gemeente Terneuzen puz zelt nog altijd aan een nieuw plan. AARDENBURG - De stadsraad Aar denburg voelt zich onvoldoende betrokken bij de invulling van het voormalige stadshuis. Een werk groep van de gemeente Sluis gaat binnenkort aan de slag met de toe komst van het stadhuis. Het was, vindt de stadsraad, beter geweest het stichtingsbestuur er direct bij te betrekken. Straks is de eigen in breng van het bestuur te gering. IJZENDIJKE - Een grote, professione le hennepkwekerij is woensdag ochtend door de politie opgerold in een woning met bedrijfspand aan de Watervlietseweg bij IJzen dijke. Een Leidschendammer (52) is ter plekke opgepakt. Niet minder dan 1400 hennepplan ten en -stekjes stonden er ver spreid over vier ruimtes in de wo ning en het bedrijfspand. Achthon derd planten waren oogstrijp of bijna oogstrijp. Een aantal had al een lengte bereikt van anderhalve meter. De kwekerij was gebouwd op de toekomst, want er waren ook nog zeshonderd stekjes in ver schillende groeistadia. De stroom voorziening van de kwekerij was geregeld buitenom de meter. Om de planten snel te laten groeien wa ren twee ruimtes voorzien van C02-apparatuur. Zuurstof wordt daarmee onttrokken aan de lucht, wat gevaarlijk is voor mensen die er binnen komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67