RegioRuis nu ook voor dj's gewoon dj Tempo Slow zeeland21 Ook Plan Perkpolder heeft Bast van mindere tijden Breder onderzoek naar algen In kreken bepleit PZC van de reepe vandE Grote hennepkwekerij bij IJzendijke Bewonersavond wijk Goes-Oost donderdag 27 september 2012 ■sesemsssssssBi Gsssmeemmsm Dj Tempo Slow (Reguillo Kotzebue) coördineert de werkgroep met Schouw- se jongeren die het RegioRuis project vormt geeft. Naast jonge bands krij gen daarin ook aankomend dj's een kans ervaring op te doen. Poppodium Brogum in Zierikzee en het Schouwse podiumproject RegioRuis voor jonge bands zet ten de samenwerking voort. Het komend seizoen geven zij nieuw elan met onder meer een aparte competitie voor aankomende dj-tal enten. door René de Dreu Acht beginnende dj's kunnen komend sei zoen terecht bij Re- gioDJ. Nert als bij de bands krijgen ze in een eerste ron de een professionele beoordeling en advisering. Zes dj's krijgen toegang tot de tweede voorronde. Ook daar vindt een selectie plaats. Uiteindelijk blij ven er na drie ronden twee finalis ten over. Voor de winnaar staat een beker klaar, is een fotoshoot gereserveerd en een optreden bij een aansprekend evenement. DJ Tempo Slow (Reguillo Kotzebue) coördineert de werkgroep die uit Schouwse jongeren bestaat en het RegioRuis project vorm geeft. Regio DJ wordt gehouden op de vrijdagen 26 oktober, 16 november en 7 december in podium Brogum. De werkgroep werkt ook een plan uit voor een aparte Re gioRuis HipHop. Daar wordt een aparte avond voor ingeruimd in het voorjaar van 2013. Het pro- De jonge band Steady New Sounds, winnaar van RegioRuis 2012, hier tij dens het optreden tijdens het festi val Anywave in poppodium Brogum. foto Dirk-Jan Gjeltema gramma krijgt een eigen karakter door de combinatie van live-beats door jonge muzikanten en diverse Zeeuwse jonge rap-acts. Aan de op tredens gaan enkele workshops vooraf. In de reguliere RegioRuis voorron den is komend seizoen plek voor ongeveer twintig nieuwe en jonge Zeeuwse bands. Behalve podium ervaring draait het ook daar vooral om professionele advisering en waar mogelijk coaching. De werkgroep zorgt tevens voor extra 'exposure' door geluidsfrag menten, interviews en filmbeel den van de voorronden te plaat sen op de website. Via die site (www.mijndingdoen.nl) kunnen bands en acts zich ook aanmelden voor deelname. De winnende band kan in ieder geval rekenen op een geldbedrag en een optre den in Brogum in het voorpro gramma van een aansprekende act. De RegioRuisvrijdagen in Brogum zijn komend seizoen op 25 januari, 22 februari, 29 maart, 12 april en 17 mei (HipHop). De winnaar van het afgelopen sei zoen - de Walcherse alternatieve en experimentele band Steady New Sounds - stond vorige week bij Brogum in het voorprogramma van The Kik. Deze band was afge lopen zomer succesvol op onder andere Lowlands en is bovendien dit jaar huisband bij De Wereld Draait Door. De finale van RegioRuis is ook in 2013 onderdeel van het Anywa- vefestival op zaterdag 8 juni. Zo wel Brogum, als de werkgroep van RegioRuis, deelnemers en publiek waren enthousiast over de try-out van die combinatie dit jaar. PERKPOLDER - De provincie en de gemeente Hulst hebben de plan ning voor het ambitieuze Plan Perkpolder aangepast aan de eco nomisch mindere tijden. De grondexploitatie zou oorspronke lijk in 2020 afgerond moeten zijn. Gedeputeerde Staten noemen nu in een brief aan Provinciale Staten 2024 als einddatum. Plan Perkpolder wordt met de nieuwe planning voor ogen een project van nog iets langere adem. Het enige wat nog op tijd begint, is de aanleg van een nieuwe water kering. Die is nodig om 75 hectare landbouwgrond terug te geven aan de Westerschelde-natuur, ofwel te ontpolderen. Rijkswaterstaat ver wacht dit werk half november te gunnen aan een aannemer. De provincie en de gemeente Hulst sluiten daarbij aan. Grond uit het gebied wordt gebruikt om het voormalige veerplein van Perk polder op te hogen voor de bouw van 250 woningen. Hiermee wordt een vroeg voorschot genomen op de ontwikkeling van het plein, maar het later ophogen zou 1,6 mil joen euro extra kosten. De privé-ontwikkelaars AM en Bouwfonds trekken zich zoals ge meld terug uit het samenwerkings verband voor Plan Perkpolder. Ze stelden vanwege de huizencrisis in vesteringsbeslissingen uit. Plan Perkpolder dreigde daardoor 'gegij zeld' te worden, aldus de provin cie. AM en Bouwfonds nemen nog wel voor één miljoen euro aan kavels af op het veerplein, bij wijze van 'afscheid'. De gemeente Hulst en de provincie gaan nu sa men verder. In Hulst aan Zee BV hebben zij een nieuwe ontwikke laar gevonden. Dit bedrijf neemt voorjaar 2015 de eerste gronden in de westelijke Perkpolder over van de provincie. door Piet Kleemans OUWERKERK - De waterschapsfrac- tie Water Natuurlijk vindt dat bre der onderzoek gedaan moet wor den naar giftige algen. Dat blijkt uit vragen van Water Natuurlijk aan het dagelijkse bestuur van Wa terschap Scheldestromen. Aanleiding voor de vragen van Wa ter Natuurlijk is de verontreiniging van een van de kreken in Ouwer- kerk met de giftige algensoort Di- noflagellaat Alexandrium Ostenfel- dii. Het water van de kreek is on derzocht, de alg is met waterstof peroxide bestreden en en de kwali teit van het water in de Ouwer- kerkse kregen wordt nauwlettend in de gaten gehouden. Water Natuurlijk vindt dat dat 'monitoren' moet worden uitge breid naar alle waterlopen 'waar van kan worden aangenomen dat hier verontreiniging zal worden aangetroffen die de groei van al gen in de hand zal werken.' Het is in de visie van Water Natuurlijk heel goed mogelijk dat ook in voor gaande jaren al giftige algen in Zeeuwse zoute binnenwateren voorkomen. „Binnenwateren als de kreken bij Ouwerkerk worden niet standaard bemonsterd. Het is tot nu toe onduidelijk of er (histo rische) onderzoeksresultaten van dé situatie in Zeeland aangaande de aangetroffen-algen zijn." Water Natuurlijk is nog niet hele maal gerust over de situatie rond Ouwerkerk. De fractie mist in de evaluatie van de bestrijding van de gifalg het zoeken naar de funda mentele oorzaken. „Het is raad zaam om deze oorzaken op te spo ren en ze door het nemen van pre ventieve maatregelen bij voorbaat uit te bannen." Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl IJZENDIJKE - Een grote, professione le hennepkwekerij is woensdag ochtend door de politie opgerold in een woning met bedrijfspand aan de Watervlietseweg bij IJzen dijke. Een Leidschendammer (52) is ter plekke opgepakt. Niet minder dan 1400 hennepplan ten stonden er verspreid over vier ruimtes in de woning en het bedrijfspand. Achthonderd plan ten waren oogstrijp of bijna oogstrijp. De kwekerij was ge bouwd op de toekomst, want er waren ook nog zeshonderd stekjes in verschillende groeistadia. De stroomvoorziening van de kweke rij was geregeld buitenom de me ter. Om de planten snel te laten groeien waren twee ruimtes voor zien van C02-apparatuur. Zuur stof wordt daarmee onttrokken aan de lucht, wat gevaarlijk is voor mensen die er binnen komen. GOES - De Werkgroep Wijkbelan gen Goes-Oost houdt dinsdag haar tweejaarlijkse bewonersavond. De gemeente stelt diverse onder werpen aan de orde. Het gaat bijvporbeeld om de ont wikkelingen aan de oostrand van Goes. Daarnaast komen diverse onder werpen aan de orde die betrek king hebben op het wonen en le ven in de wijk. De bewonersavond begint dinsdag avond om 19.30 uur en is in de au la van de Pontes Scholengroep Goes, locatie Bergweg 14. www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65