Ms zo'n jop wel nodig?' 2o| zeeland Bouw pand Gors mag beginnen 29 SEPTEMBER Prima combinatie Kinderen Kapelle Bruine vloot krijgt bezoeken oesterputten ruimte in Yerseke Sarah's Wereld Kwadendamme donderdag 27 september 2012 1 B v.OO - 15:00 uur De finale van de bandcompetitie RegioRuis werd dit jaar bij wijze van proef ge houden tijdens de zaterdag van het festival Anywave in poppodium Brogum. 'Een prima combinatie', vonden zowel de organisatie als de deelnemers en het publiek. Dat is reden om de samenwerking tussen RegioRuis en Brogum in het nieuWe seizoen voort te zetten. KAPELLE - Leerlingen van basisscho len in Kapelle bezoeken de eerste helft van volgende maand het mu seum en de oesterputten in Yerse ke. De vrijwilligers van het Ooster- scheldeMuseum vertellen de kin deren het verhaal over de ontwik keling van de visserij, mossel- en oesterteelt. De kinderen brengen ook een be zoek aan de Oesterij. De Oesterij beschikt over oesterputten en an dere interessante zaken uit de vis serij. Ook staan er diverse gebouw tjes waar informatie is over de zil te zaligheden en alles wat leeft in de Oosterschelde. Gidsen van de VW Yerseke leiden de kinderen rond op het terrein van de Oesterij en omgeving. In één van de loodsen doen de kin deren mee aan een natuuractivi- teit. door Lilian Dominicus YERSEKE - In de jachthaven van Yerseke moeten ook afmeergele- genheden worden gecreëerd voor de 'bruine vloot'. Dat is te lezen in de Programmabegroting 2013 van de gemeente Reimerswaal. Eerder werd al bekend dat de aan legsteigers in de Prins Willem Alexanderhaven en de Beatrixha- ven worden gerenoveerd. Het is de laatste fase van een grootschalige opknapbeurt met uitbreiding. Privatisering van de jachthaven in Yerseke, net zoals in Wemeldinge, is op dit moment ongewenst, meldt het college van burgemees ter en wethouders. Grootschalige verblijfsrecreatieve voorzieningen zijn alleen welkom in Yerseke, om preciezer te zijn op het recreatieterrein tussen Post weg en Breedsendijk. In Hans- weert is nog gelegenheid voor een kleinschalig kampeerterrein. De uitbreiding van dagrecreatie vindt plaats in aansluiting op de bestaande voorzieningen in Krui- ningen, Bath en Yerseke. Zo is in Kruiningen sprake van de aanleg van een centrale speeltuin. Vorig jaar wilde het college nog een na- tuurspeelbos laten aanleggen, maar een meerderheid in de ge meenteraad hield dat tegen. Het gebied ten oosten van Bath is nog altijd in beeld voor lawaai- sportcentrum. Er zit daar al een motorcrossterrein, maar mocht een kleiduifschietvereniging of een kartcentrum zich melden, dan wil de gemeente daar in principe medewerking aan verlenen. In Yerseke verrijst, zoals bekend, een centrum met appartementen, hotel, wellness- en bezoekerscen trum. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. Rond de 25 jongeren op discussieavond door Lilian Dominicus KRUININGEN - Zijn die hangplek ken en jongeren ontmoetingsplek ken (jop's) eigenlijk wel voor elke kern in de gemeente Reimerswaal nodig? Voor de. circa 25 jongeren die woensdagavond naar de debatbij eenkomst in het dorphuis van Kruiningen waren gekomen, in ie der geval niet. Toen discussieleider Tycho lansen de stelling poneerde, gingen bijna alleen rode kaartjes op. „Er is toch ook van alles: mu ziekvereniging, de voetbal... daar kun je genoeg mogelijkheden vin den om sociale contacten op te doen", vond de één. En een ander: „Als je werkt of studeert, dan heb je het druk, dan heb je er geen be hoefte aan." „Het gaat om jeugd die misschien doelloos is, mogelijk zit daar ook de kern van het pro bleem", vulde nog iemand aan'. Maar hangen is toch vooral ook een verschijnsel van alle tijden, bracht de kersverse PvdA-wethou- der Dieuwke Louwrink, de avond ervoor door de gemeenteraad be noemd, er tegenin. „Ouderen han gen ook, het gaat ook om de moge lijkheid om contacten op te doen." Ook jongerenwerker Jessica Dirk- sen nam het op voor degenen die wel gebruik maken van jop's en hangplekken. „Dat zijn de jonge ren die behoefte hebben aan socia le contacten, maar geen zin heb ben in de verplichtingen die een vereniging met zich meebrengt. Bij een voetbalvereniging moet je wél iedere keer op de training ver schijnen." Woordvoerster Ida Sin- ke bekende zelf ooit hangjongere te zijn geweest, 'maar toch wel zeer actief te zijn en zeker niet doelloos'. Maar hoe dat nu moet met de over last, bijvoorbeeld door de hangjon geren voor de C1000 en de muziek tent in Krabbendijke, dat is wel een lastig verhaal, bleek uit de dis cussie. De supermarktmedewer kers hebben iedere zaterdagmid dag een behoorlijke kluif aan het opruimen van de rotzooi die de jongeren er achterlaten. „Zelf heb ik daar ook gehangen toen ik jon ger was. Maar misschien zijn twee prullenbakjes daar wel wat wei nig", sprak één van de jongeren uit ervaring. „Een goede tip voor de nieuwe wethouder, die daar over gaat", suggereerde Tycho Jan sen. Andere onderwerpen die aan bod kwamen waren onder meer de voorzieningen op de dorpen, sportfaciliteiten en jeugdbeleid. door Luc Oggel GOES - Stichting Gors kan begin nen met de bouw van het gebouw met 44 zorgappartementen aan de Valckeslotlaan in Goes. De voorzie- ningenrechter heeft een verzoek van bewoners van de Vinkenlaan en Heernissëweg om schorsing van de omgevingsvergunning afge wezen. Het plan van de zorgorganisatie is omstreden. Tijdens een informatie bijeenkomst afgelopen voorjaar bleek dat omwonenden het ge bouw vooral te hoog vinden. Het krijgt drie bouwlagen en komt bo vendien dicht op de bestaande wo ningen te staan. Bewoners vrezen voor hun privacy, omdat er vanuit het nieuwe gebouw in hun tuin ge keken kan worden. Goes moest de bouwvergunning wel afgeven, om dat het plan aan de eisen van het - twintig jaar oude - bestemmings plan voldoet. De voorzieningenrechter heeft de verzoeken afgewezen, wat bete kent dat met de bouwwerkzaam heden op de plek van het huidige streeklaboratorium kan worden be gonnen. De rechter oordeelde dat het beoogde gebruik past binnen de bestemming 'maatschappelijke doeleinden' (er komen mensen met een licht verstandelijke handi cap te wonen) en dat er geen ruim telijke bezwaren bestaan tegen de omvang van het gebouw. U bent van harte welkom! NVM KWADENDAMME - Op basisschool Mgr. Heyligersschool in Kwaden damme is woensdag 3 oktober het onderwijsproject 'Sarah's Wereld', een spel voor groep 7/8 over duur zaam leven. Kinderen maken ken nis met de 11-jarige Sarah van wie ze brieven krijgen. Via haar ko men de kinderen met tal van situa ties in aanraking die hen aanzet ten tot nadenken over het eigen handelen in relatie tot de leefomge ving. Het spel wordt de komende tijd ook op andere scholen in de ge meente Borsele gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64