zeeland 119 Nieuwe lichting van elf Zeeuwse wijkagenten begint aan opleiding Benefietconcert en veiling voor Diva Mara winteroutfit van vandaag... bikini en slippers! donderdag 27 september 2012 In Goes zijn de komende tijd twee grote evenemten om geld in te zamelen voor Mara: Auc tion for a Diva en Divapop. Zaterdag is in het HighLife café een LousieLicious feest, met een veiling voor de stichting Diva Diet- vorst: 'Auction for a Diva'. Er zijn onder meer weekendjes weg te winnen, etentjes, drank en kle- dingbonnen. De dj's die draaien zijn: Toubiana, Vergouw, Santos Suarez, Rachidzo en Mr. Manaoh. Een groot deel van de entree, 7,50 euro, gaat naar de stichting Diva Dietvorst. Divapop is op 13 oktober, in 't Beest. „Ik wilde een programma sa menstellen met bands die iets met Bart, de vader van Mara, hebben", vertelt organisator en bestuurslid van de stichting Menno Nagel hout. „Bart heeft altijd in bandjes gespeeld, ook toen hij nog in Goes woonde. Het is uiteindelijk een heel breed programma geworden, de doelgroep voor Divapop is ei genlijk iedereen die van goede mu ziek houdt. Sense is een akoestisch duo, Trenches is de nieuwe band van Wilfred Goncalves, een oude bekende, die met The Scale Mo dels in 1997 de Zeeuwse Belofte heeft gewonnen. Derrick van Schie is wat bekender, hij is een singer-songwriter, bekend van Wealthy Beggar. Hij heeft samen met Bart een nummer gemaakt voor Mara, dat via iTunes te koop is: Sister Bluebird: Ze spelen dat ook op die avond. X-Proof is de oude band van Nagel hout. De band is al jaren uit el kaar, maar maakt speciaal voor Di vapop een comeback. X-Proof speelt instrumentale hardrock. Mis ty Basement is een bekende Zeeuwse reggaeband. De avond in 't Beest wordt afgeslo ten door dj Sandstorm. „Het mooie is dat Bart eigenlijk met ie dereen die meewerkt aan deze avond een linkje heeft", zegt Men no. Een kaartje voor Divapop kost tien euro. KRABBENDIJKE Jeugdshow Zeeuwse vogelliefhebbers In de Meiboom in Krabbendijke wordt zaterdag een vogelshow ge houden voor jonge vogelliefheb bers. Jongeren tot zeventien jaar kunnen hun gekweekte vogels la ten keuren. In de categorieën kana ries, tropische vogels en parkieten worden prijzen toegekend. Belangstellenden zijn welkomt tus sen 10.00 en 15.30 uur. De toegang is gratis. GOES Treintjes testen bij treinmodelruilbeurs In de Stenge in Heinkenszand wordt zaterdag een ruilbeurs voor modeltreinen gehouden. Er is een testbaan om ze uit te proberen. Bo vendien is er een nieuwe treinenvi- deo te zien op de beurs. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. De toegang is €1,50 voor vol wassenen,€0,50 voor kinderen. KORTGENE Live jazz-muziek in Grand Café In het Grand Café aan de Haven weg 1 in Kortgene is zondag weer live jazz muziek te horen. Dat ge beurt iedere laatste zondag van de maand. Deze zondag treedt Here We,Are op. Het optreden begint om 15.00 uur. Er wordt een spe ciaal jazz menu geserveerd. ELLEWOUTSDIJK Open middag met tentoonstelling Zondag is er een open middag in het kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk. Belangstellenden kun nen de tentoonstelling 'Ver Lucht' van schilder Wout Kole bekijken. De kerk is open van 13.30 tot 16.00 uur. door Luc Oggel GOES - Een nieuwe lichting van elf Zeeuwse agenten is woensdag iri Hotel Van der Valk in Goes begon nen aan hun opleiding tot wijka gent. In totaal zijn er straks twin tig wijkagenten werkzaam in de provincie. De 'studenten' - de wijkagenten in spe werken al bij de politie - gaan invulling geven aan het zogeheten nieuwe wijkagentschap; dat houdt in dat ze feitelijk een spil worden tussen politie en netwerkpartners, zoals bijvoorbeeld woningbouw corporaties of centrum voor geeste lijke gezondheidszorg Emergis. Een wijkagent verdiept zich speci fiek in de buurtproblematiek en gaat dus detaillistischer te werk dan een 'gewone' agent. Ze heb ben vooral een signalerende func tie en zijn bruggenbouwers tussen hun eigen collega's en andere par tijen. Dat aspect spreekt Dennis Bodrij uit Middelburg aan. Hij is al acht jaar werkzaam bij de politie, binnen het team Middel burg-Noord. „Ik was daar al het aanspreekpunt voor de moskee en een aantal scholen voor speciaal onderwijs." Bodrij is straks wijka gent voor Middelburg-centrum en -Noord, zijn collega Esther Verha- ge krijgt Zuid onder haar hoede. Ze zullen zich vooral bezighouden met allerlei vormen van overlast, van hangjongeren tot drugs tot ge luidsoverlast. Ook zullen de wijkagenten via Twitter bereikbaar zijn en bijvoor beeld laten weten waar zij zijn te vinden. Het aantal wijkagenten wordt fasegewijs opgeschroefd. Het is uiteindelijk de bedoeling dat er zo'n zestig actief zijn, zegt hoofd politiezaken Zeeland Ro nald Weydema. „Zij hebben voor al de taak om wijkproblemen niet te laten escaleren tot grotere pro blemen." Overigens blijven de wijkagenten in de weekeinden ook werkzaam in de noodhulp. Op 13 oktober wordt in 't Beest in Goes een benefietconcert gegeven ten behoeve van de Stichting Diva Dietvorst. Aanstaande zaterdag is er in het High Life Café een feest om geld in te zamelen voor de behandeling van Mara. foto Jacqueline de Haas Mara en haar vader Bart in het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63