sm binnenland 15 voor fouten Haren Levenslang geëist voor dood vier vrouwen Volkerak-Zoommeer vangt tijdelijk water op Vrouw cel in na diefstal door zoon BESTELLINGEN UIT VOORRAAD HOWROOM MEUBILAIR SHOWTUIN m MEUBILAIR donderdag 27 september 2012 ROTTERDAM - Het Openbaar Minis terie heeft gisteren een levenslan ge gevangenisstraf geëist tegen een 27-jarige Helmondse Azerbeidz- jaan die vier vrouwen vermoordde in Zwijndrecht en Helmond. De officier van justitie gaat er vanuit dat hij met een vooropgesteld plan te werk ging. Zij stelde dat het OM in beginsel aan iedere verdachte een perspectief op terugkeer in de maatschappij wil geven, maar dat zij daar door 'de indringende ernst van de feiten' in dit geval niet aan toekomt. De advocaten pleitten voor een cel straf van twintig jaar. Zij vinden moord niet bewezen en spreken van een viervoudige doodslag. De man schoot op drie leden van de Azerbeidzjaanse familie Achoendova in Zwijndrecht. De kogels doorzeefden de lichamen van zijn 23-jarige ex-vriendin Nar-_ giz, haar moeder en een van haar zussen. De vader van de familie raakte zwaar gewond. Vier dagen voor deze schietpartij bracht hij in Helmond zijn voormalige Amster damse vriendin Farida (20) om het leven. De verdachte kwam tot zijn daad in Helmond omdat hij het niet kon accepteren dat Farida met een ander ging trouwen. De verdachte zegt dat hij moordde in een opwelling. ZWOLLE - De politierechter in Zwolle heeft gisteren een 46-jarige Zwolse vrouw een gevangenisstraf opgelegd van een week, omdat haar 11-jarige zoon in december 2010 een scootmobiel had gestolen. Ze had geen aanstalten gemaakt het voertuig terug te bezorgen. Het 87-jarige slachtoffer was verge ten het sleuteltje uit de geparkeer de scootmobiel te halen. De jongen sprong op het voertuig en reed naar huis, waar moeder geen moei te deed om de scootmobiel terug te brengen naar de rechtmatige ei genares. Twee dagen later is ze op gepakt, nadat agenten haar zoontje hadden herkend op camerabeel den. De jongen was te jong om ver volgd te worden. leerd. Al snel liepen de eerste automobilisten tegen de lamp. Uit een Merce des met Belgisch kenteken kwam een kapmes met een lemmet van een kleine halve meter tevoorschijn, plus een honkbalknuppel. Volgens de mare chausseewoordvoerder hebben soortgelijke controles op Schiphol en Zes tienhoven in Rotterdam hun nut al ruimschoots bewezen.foto Irene Wouters omdat zij tijdens de rellen tegen de grond werden gewerkt en met de wapenstok zijn geslagen. De ene journalist zegt 'volkomen on verwacht en zonder waarschu wing te zijn neergetikt' en de an der geeft aan meerdere keren te zijn geslagen, ondanks kenbaar te hebben gemaakt dat hij journalist is. Een 'Project X-feest' op de grach ten van Amsterdam is afgeblazen. Op de Facebookpagina Pro- ject-X-Amsterdamse-grachten staat te lezen dat het evenement dat op 16 oktober 'ergens' op de grachten zou worden georgani seerd, niet meer doorgaat, 'als ge volg van de belachelijke en absur de reacties van groepen en indivi duen die er louter en alleen op uit zijn om ellende te veroorzaken'. Hieronder worden ook 'oude me dia' gerekend, zoals het televisie programma De Wereld Draait Door'Het behoeft verder geen be toog dat als gevolg van de aan dacht van de traditionele media, zoals onder meer Het Parool, het initiatief in een geheel ander dag licht is komen te staan dan aanvan kelijk was bedoeld'. zie onze website:binnenland Van de Kamp van politievakbond ACP over het meldpunt UTRECHT Gouden Kalf Willeke van Ammelrooy Actrice Willeke van Ammelrooy heeft gisteravond het Gouden Kalf voor de Cultuurprijs 2012 uitge reikt gekregen. Van Ammelrooy kreeg de prijs op de openingsavond van het Neder lands Film Festival (NFF) in Utrecht. Het Gouden Kalf voor de Cultuur prijs wordt toegekend door het be stuur van de Stichting Nederlands Film Festival aan personen of in stanties die zich op bijzondere wij ze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse filmcultuur. Het tiendaagse evenement opende met de première van de speelfilm Nono, het zigzag kind. Het filmfestival, de 32e editie, is verspreid over vijftien locaties en bioscopen in de stad. VEGHEL Supermarkt Jumbo heeft spijt van plofkip Supermarkt Jumbo betreurt dat vo rige week tegen een lagere prijs re gulier kippenvlees in de schappen lag. Het bedrijf zegt te streven uiter lijk in 2017 zijn hele vleesassorti ment duurzaam te kunnen aanbie den. „Bij die aangescherpte ambitie hoort stoppen met aanbiedingen op reguliere kip." HOOFDDORP Geweld tegen helft personeel supers De helft van de medewerkers van supermarkten heeft te maken ge had met geweld of agressie in de winkel, blijkt uit onderzoek van de vakbond CNV Dienstenbond. Een derde van het personeel is bij in diensttreding niet verteld dat ze in contact zouden kunnen komen met geweld, blijkt uit de cijfers. AMSTERDAM Gouden Penseel voor Sieb Posthuma Illustrator Sieb Posthuma is de win naar van het Gouden Penseel, de prijs voor het kinderboek met de beste illustraties. Hij ontving de prijs gisteravond in het Rijksmu seum in Amsterdam voor zijn teke ningen in het boek Een vijver vol inkt, maakte de stichting CPNB be kend. Het is de tweede keer dat Posthuma het Gouden Penseel op zijn naam mag schrijven. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het Volkerak-Zoom- meer wordt bij extreem hoogwa ter op het Hollandsch Diep inge zet om tijdelijk water te bergen. Daarmee houden Noord-Brabant en Zuid-Holland droge voeten. Daarvoor moet een deel van de dij ken rond het Volkerak-Zoommeer .worden verhoogd en versterkt. Staatssecretaris Joop Atsma (Infra structuur en Milieu) heeft dat woensdag besloten. De waterber ging is gemiddeld eens in de 1400 jaar nodig bij een combinatie van zware storm op zee (stormvloedke ringen zijn gesloten) met zeer ho ge afvoeren van de rivieren. Ter vergelijking: de dijken die Zee land beschermen zijn bestand te gen een superstorm die theore tisch eens in de 4000 jaar voor komt. Door water in Zeeland te bergen, wordt de waterstand op het Hol landsch Diep en Haringvliet tot aan Dordrecht en Barendrecht ver laagd. Bij extreem hoogwater kan in het Volkerak-Zoommeer zo'n 200 miljard liter extra worden ge borgen. Om de negatieve effecten van de waterberging in West-Brabant en Zeeland te voorkomen of te ver minderen, worden maatregelen ge nomen. Wateroverlast in de bui tendijkse woningen in de haven van Tholen wordt voorkomen met een keersluis. Voor West-Brabant geldt dat als het Volkerak-Zoom- meer tijdelijk voor berging wordt gebruikt, geen water kan worden gespuid naar zee. Gevolg: hoge wa terstanden op de Mark en Vliet. Daarom moet een deel van de dij ken en kades aan het Vol kerak-Zoommeer en Mark en Vliet worden verhoogd en ver sterkt. Over een aantal weken legt Rijks waterstaat de plannen ter inzage. op op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5