Schaakclub verandert ©piet speelavonden slftlïï Mrfri DF, RODF, PILAR! Ik heb dan w@§ diabetes, maar voel me echt geen patiënt' VOEDING SPORT Door: Wouter de Jong donderdag 27 september 2012 informeer naar kennismakingsdagen via 0113-250515 of via mail info@derodepilafen.nl oftetexy- "KjuUttenty- t www.derodepilaren.nl TURIJN Contador zegeviert in Milaan-Turijrs De Spaanse wielrenner Alberto Contador heeft woensdag een heuse klassieker op zijn naam ge schreven. De renner van Saxo Bank PARIJS Kopstoot Zidane in brons vereeuwigd die onlangs triomfeerde in de Ron de van Spanje, zegevierde in de 93e editie van Milaan-Turijn. 'El Pistolero' was in de slotklim van 4,8 kilometer in de Noord-Ita liaanse industriestad sneller dan de Italiaan Diego Ulissi en de Zweed Fredrik Kessiakoff. De Span jaard Joaquim Rodriguez werd vier de. ALM AT Y Vino veilt gouden fiets voor 200.000 euro Olympisch kampioen Aleksandre Vinokoerov heeft zijn 'gouden' fiets op een veiling in Almaty voor bijna 200.000 euro verkocht. De wielrenner uit Kazachstan schenkt die opbrengst aan een lief dadigheidsfonds, dat geld in zamelt voor zeven kinderen tus sen de twee en zeven jaar die een ingrijpende operatie nodig heb ben. Vinokoerov verkocht tevens twee tricots. Die leverden samen nog eens bijna 10.000 euro op. Het 'Dreamteam' bereidt zich voor op de Ladiesrun. Vlnr: Igna Becks (diabetesverpleegkundige en trainster), Nerea Hanse, Moniek Sahin, Vera Story, Han- nie Brouwer, Ilse Schot, Mathilde Boeije en Thamar van Belzen. foto Lex de Meester niet het effect dat beoogd werd. Ze was te zwaar en er werd besloten om haar leefritme drastisch te ver anderen. „Ik ben vier dagen opgenomen ge weest en heb daarna een halfjaar lang geleefd op een dieet van 500 calorieën per dag. Daarnaast moest ik veel bewegen", vertelt Schot. „Ik ben daarbij heel wat ki lo's kwijtgeraakt. Alleen al door het gewichtsverlies is mijn kwali teit van leven verbeterd én ik hoef geen nu voorlopig geen insuline meer te spuiten." Toen Schot tijdens het program ma bezig was op een loopband, vroeg Becks haar of ze bij het loop groepje wilde komen. Ze zei 'ja', is ook heel blij dat ze volgende week rondom Zoutelande vijf kilometer gaat hardlopen, maar weet nog niet of ze daarna ook nog door gaat. „Wel met bewegen, hoor. Da's zeker. Dat moet ook. Maar of ik dit blijf doen..." Voor Becks maakt dat ook niet uit. Het belangrijkste is, zo vindt ze, dat diabetici sporten. Zij heeft hier over veel contact met een gelijkge stemde, Bas van de Goor. De oud-volleyballer, die ook diabetes heeft, heeft zijn eigen Foundation, die clinics en challenges organi seert voor mensen met suikerziek te. Van de Goor wil laten zien dat mensen - diabetici in het bijzon der - een hoger kwaliteit van leven krijgen door te sporten. Becks en een team van Van de Goor lopen op 4 november de ma rathon van New York. De oud-vol leyballer kan er dan niet bij zijn. Wel is hij tien dagen later dagvoor zitter op een symposium van het ADRZ over diabetes. www.adrz.nl en www.bvdgf.org Diabetes is een chronische ziekte. Maar dat wil niet zeggen dat mensen met diabetes zich ook patiënt voelen. „Ik in elk geval niet", zegt Mathilde Boeije. De Middelburgse is één van de hardloopsters in het Dreamteam van Igna Becks. Zij heeft een insuli- nepomp, waarmee ze haar 'suiker' permanent kan reguleren. Maar de term 'patiënt' vindt ze niet bij haar passen. „Ik ben, denk ik, gezonder dan heel veel andere mensen. Ik heb alleen de pech dat ik diabetes heb. Maar dat houdt me wel heel scherp." Becks snapt die laatste opmerking heel goed. „Mensen met suikerziek te zijn namelijk heel bewust met hun voeding en hun leefpatroon bezig. Zij weten vaak goed wat wel en niet kan." Boeije, die een volleybalachter grond heeft, voelt zich prettig bij de loopgroep. Eén keer had ze voor een training een waarde van 30, wat zeer hoog is. Zonder Becks' aanwezigheid was ze niet gaan lo pen, maar nu durfde ze het wel aan en luisterde ze goed naar de ad viezen van de verpleegkundige. Inmiddels heeft ze de smaak hele maal te pakken. „Dit jaar loop ik vijf kilometer bij de Ladiesrun, vol gend jaar het dubbele." Van de historische kopstoot die Zi- nedine Zidane in de WK-fïnale van 2006 uitdeelde aan een Italiaanse tegenstander is woensdag op het Centre Pompidou in Parijs een bronzen standbeeld ter hoogte van vijf meter onthuld. Zidane deelde de historische kop stoot uit aan Marco Materazzi. Ita lië veroverde destijds de wereldti tel. STEENBERGEN 's Lands Welvaren met remise huiswaarts Het Kaderteam 's Lands Welvaren heeft in Steenbergen gelijkgespeeld tegen Wellse Vaart 1. Robert van Stevendaal, die met 76 de hoogste serie van de avond had, en Jaap Hameling sleepten de vier punten binnen voor de biljartploeg uit Kwadendamme. Jan Goudzwaard en Jaap van der Weijde kwamen te kort tegen hun Brabantse opponen ten. ZIERIKZEE - De indeling van de speelavonden bij schaakvereniging Zierikzee gaat veranderen. Dat is maandag tijdens de ledenvergade ring besloten. Om het voor meer mensen geva rieerder te maken, wordt het aan tal rondes van de interne competi tie teruggebracht van dertig naar 25. Verder worden vier avonden vrijgemaakt voor rapidschaak:. kor te partijen met een tempo van tien minuten per persoon en een bonus van tien seconden per zet. Ook zijn vier avonden gereser veerd voor snelschaak: twee minu ten per persoon met vijf tellen bo nus per zet. Nieuw is dat de rapid- en snel schaakavonden vrij toegankelijk zijn voor iedefeen, dus ook voor niet-leden. Voor deze toernooien zijn ook diverse prijzen beschik baar. Tijdens de ledenvergadering werd ook stilgestaan bij het overlijden van voorzitter Herman Jukkenelc- lce. Hij overleed zaterdag onver wacht. Jukkenekke startte bij de schaak club in 1979, bekleedde diverse bestuursfuncties en maakte in druk met zijn originele en aanval lende www.zierikzeeschaakt.nl Chloretla, de groene ontgifter Algen zijn een van de oudste vormen van plantaardig leven op aarde en kennen een aantal varianten waaron der de chlorella. Chlorella is een ronde groene ééncellige alg en kan gezien worden als supergeconcentreerde complete voeding. Puur en natuurlijk, met een rijkdom aan vitaminen, mineralen en andere voedingsstoffen. Chlorella wordt in het Oosten meer gebruikt dan vitamine C bij ons in de Westerse wereld. De bijnaam daar is geconcentreerd zonlicht. Chlorella bevat ruim 55% proteïne, met een volledig aminozurenpatroon. Chlorella is de rijkste en sterkste bron van chlorofyl (bladgroen) per gram in de natuur. Chlorofyl is goed voor de huid, het immuunsysteem en stimu leert met name de reinigende werking van de darmen - en daarmee de stoelgang. Chlorella heeft met de grote hoeveelheid chlorofyl sterke ontgiftende detox eigenschappen en bestrijdt slecht ruikende adem of hinderlijke lichaamsgeur. Chlorella heeft de eigenschap zware metalenpesticiden, toxines en zelfs radioactieve straling aan zich te binden en af te voeren uit het lichaam. Chlorella is een fantastische superfood, een natuurlijke bron van eiwitten, vitaminen en mineralen. Daarnaast helpt het om dagelijks de toxische stoffen te ontgiften waar we aan blootgesteld worden. Chlorella is veilig te gebruiken tijdens zwanger schap en borstvoeding en kan gezien worden als super voedsel. Chlorella 'wordt ook veel door topsporters gebruikt vanwege de goede opneembaarheid. Wouter de Jong is (top)sportconsultant, natuurgeneeskundig therapeut, en heeft een eigen praktijk: Pro Active Medicine Hij past zijn grote passie voor voeding, sport en gezondheid dagelijks toe: walk your talk Website: www.pro-active-me- dicinenl Email: proactivemedicine@g- mail.com Tel.:06498Ü6730 Jwr, Pro Er wordt nu al gespeculeerd over een nieuw parcoursrecord. De wind en het water zijn beslissende factoren run staan 1136 vrouwen: 815'voor de 'ë>MÈ1 "oA 1--jt- -r i-t...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59