RegioRuis nu ook voor DJ's dj Tempo Slow Bruine vloot krijgt ruimte in Yerseke vlaggenmast'met Einde installatie zakdoeken zeeland 121 Omstreden bouw pand Gors Goes toegestaan 29 SEPTEMBER 'verstopte' zender donderdag 27 september 2012 Dj Tempo Slow (Reguillo Kotzebue) coördineert de werkgroep met Schouw- se jongeren die het RegioRuis project vormt geeft. Naast jonge bands krij gen daarin ook aankomend dj's een kans ervaring op te doen. Poppodium Brogum in Zierikzee en het Schouwse podiumproject RegioRuis voor jonge bands zet ten de samenwerking voort. Het komend seizoen geven zij nieuw elan met onder meer een aparte competitie voor aankomende DJ-talenten. door René de Dreu Acht beginnende dj's kunnen komend sei zoen terecht bij Re- gioDJ. Net als bij de bands krijgen ze in een eerste ron de een professionele beoordeling en advisering. Zes dj's krijgen toegang tot de tweede voorronde. Ook daar vindt een selectie plaats. Uiteindelijk blij ven er na drie ronden twee finalis ten over. Voor de winnaar staat een beker klaar, is een fotoshoot gereserveerd en een optreden bij een aansprekend evenement. DJ Tempo Slow (Reguillo Kotzebue) coördineert de werkgroep die uit Schouwse jongeren bestaat en het RegioRuis project vorm geeft. Regio DJ wordt gehouden op de vrijdagen 26 oktober, 16 november en 7 december in podium Brogum. De werkgroep werkt ook een plan uit voor een aparte Re gioRuis HipHop. Daar wordt een aparte avond voor ingeruimd in het voorjaar van 2013. Het pro- De jonge band Steady New Sounds, winnaar van RegioRuis 2012, hier tij dens het optreden tijdens het festi val Anywave in poppodium Brogum. foto Dirk-Jan Cjeltema gramma krijgt een eigen karakter door de combinatie van live-beats door jonge muzikanten en diverse Zeeuwse jonge rap-acts. Aan de op tredens gaan enkele workshops vooraf. In de reguliere RegioRuis voorron den is komend seizoen plek voor ongeveer twintig nieuwe en jonge Zeeuwse bands. Behalve podium ervaring draait het ook daar vooral om professionele advisering en waar mogelijk coaching. De werkgroep zorgt tevens voor extra 'exposure' door geluidsfrag menten, interviews en filmbeel den van de voorronden te plaat sen op de website. Via die site (www.mijndingdoen.nl) kunnen bands en acts zich ook aanmelden voor deelname. De winnende band kan in ieder geval rekenen op een geldbedrag en een optre den in Brogum in het voorpro gramma van een aansprekende act. De RegioRuisvrijdagen in Brogum zijn komend seizoen op 25 januari, 22 februari, 29 maart, 12 april en 17 mei (HipHop). De winnaar van het afgelopen sei zoen - de Walcherse alternatieve en experimentele band Steady New Sounds - stond vorige week bij Brogum in het voorprogramma van The Kik. Deze band was afge lopen zomer succesvol op onder andere Lowlands en is bovendien dit jaar huisband bij De Wereld Draait Door. De finale van RegioRuis is ook in 2013 onderdeel van het Anywa- vefestival op zaterdag 8 juni. Zo wel Brogum, als de werkgroep van RegioRuis, deelnemers en publiek waren enthousiast over de try-out van die combinatie dit jaar. door Lilian Dominicus YERSEKE - In de jachthaven van Yerseke moeten ook afmeergele- genheden worden gecreëerd voor de 'bruine vloot'. Dat is te lézen in de Programmabegroting 2013 van de gemeente Reimerswaal. Eerder werd al bekend dat de aan legsteigers in twee van de drie ha vens in het mosseldorp, de Prins Willem Alexanderhaven en de Beatrixhaven, worden gereno veerd. Het is de laatste fase van een grootschalige opknapbeurt met uitbreiding. Privatisering van de jachthaven in Yerseke, net zoals in het naburige dorp Wemeldinge, is op dit mo ment ongewenst, meldt het colle ge van burgemeester en wethou ders. Grootschalige verblijfsrecreatieve voorzieningen zijn alleen welkom in Yerseke, om preciezer te zijn op het recreatieterrein tussen Post weg en Breedsendijk. In Hans- weert is nog gelegenheid "voor een kleinschalig kampeerterrein. De uitbreiding van dagrecreatie vindt plaats in aansluiting op de bestaande voorzieningen in Krui- ningen, Bath en Yerseke. Zo is in Kruiningen sprake van de aanleg van een centrale speeltuin. Vorig jaar wilde het college nog een na- tuurspeelbos laten aanleggen, maar een meerderheid in de ge meenteraad hield dat tegen. Het gebied ten oosten van Bath is nog altijd in beeld voor lawaai- sportcentrum. Er zit daar al een motorcrossterrein, maar mocht een kleiduifschietvereniging of een kartcentrum zich melden, dan wil de gemeente daar in principe medewerking aan verlenen. In Yerseke verrijst, zoals bekend, een centrum met appartementen, hotel, wellness- en bezoekerscen trum op de plek van dorpshuis De Zaete. door Luc Oggel GOES - Stichting Gors kan begin nen met de bouw van het gebouw met 44 zorgappartementen aan de Valckeslotlaan in Goes. De voorzie- ningenrechter heeft een verzoek van bewoners van de Vinkenlaan en Heernisseweg om schorsing van de omgevingsvergunning afge wezen. Het plan van de zorgorganisatie is omstreden. Tijdens een informatie bijeenkomst afgelopen voorjaar bleek dat omwonenden het ge bouw vooral te hoog vinden. Het krijgt drie bouwlagen en komt bo vendien dicht op de bestaande wo ningen te staan. Bewoners vrezen voor hun priva cy, omdat er vanuit het nieuwe ge bouw in hun tuin gekeken kan worden. Goes moest de bouwver gunning wel afgeven, omdat het plan aan de eisen van het - twintig jaar oude - bestemmingsplan vol doet. De voorzieningenrechter heeft de verzoeken afgewezen, wat bete kent dat met de bouwwerkzaam heden op de plek van het huidige streeklaboratorium kan worden be gonnen. De voorzieningenrechter oordeel de dat het beoogde gebruik past binnen de bestemming 'maat schappelijke doeleinden' (er ko men mensen met een licht verstan delijke handicap te wonen) en dat er geen ruimtelijke bezwaren be staan tegen de omvang van het ge bouw. 11.00- 15:00 uur door AH Pankow VLISSINGEN - Op de Nolledijk bij Vlissingen komt een heel bijzonde re vlaggenmast te staan. Het gaat feitelijk om een zendmast voor het doorgeven van telefoonsigna len die gecamoufleerd is als vlag genmast. KPN wil bij Westduin een nieuwe mast plaatsen omdat de bestaande masten onvoldoende capaciteit hebben om alle telefoon signalen door te geven. Vooral door het toegenomen gebruik van smartphones is er behoefte aan meer capaciteit. Het dagelijks bestuur van de ge meente is akkoord met het plaat sen van een mast, maar eist wel dat er geen zogenoemde vakwerk- mast komt te staan want zo'n mast past daar niet, zo vindt het bestuur. Het wordt een vijftien me ter hoge mast die niet alleen oogt als een vlaggenmast maar ook als zodanig gebruikt kan worden. OUWERKERK - Beeldend kunstena res Wia Stegeman uit Beilen lever de met haar installatie van 1200 witte zakdoeken aan waslijnen een bijzondere bijdrage aan het project 'Dijken van Wijven'. Dat bestond uit kunstwerken die deze zomer in en rond het Waters noodmuseum bij Ouwerkerk te zien waren. Stegeman gaf met de talrijke zakdoeken wapperend in de wind een impressie van de emoties die aan deze plek verbon den zijn. 'Dijken van Wijven' werd 26 au gustus al besloten, maar de installa tie van Stegeman werd verlengd vanwege grote belangstelling en positieve reacties. De kunstenares houdt zondag in het Watersnoodmuseum nog een slotbijeenkomst met de circa vijf tien vrouwen die mee hielpen met het omzomen van de zakdoeken. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en opfunda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! nvm Wia Stegeman: „We houden zaterdag een slotbijeenkomst, zonder zakdoe- ken. De wind heeft er eerder een einde aan gemaakt." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57