Een kans om het leven te ervaren' gewoon FZC Iedere dag om 19.00 uur van de reepe Prima combinatie Sovetskaya Cava in Nieuwiand Concert Travelier donderdag 27 september 2012 Het nieuws van vandaag staat al op: op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Stichting Diva Dietvorst zamelt geld in De finale van de bandcompetitie RegioRuis werd dit jaar bij wijze van proef ge houden tijdens de zaterdag van het festival Anywave in poppodium Brogum. 'Een prima combinatie', vonden zowel de organisatie als de deelnemers en het publiek. Dat is reden om de samenwerking tussen RegioRuis en Brogum in het nieuwe seizoen voort te zetten. NIEUWLAND - De afdeling Zeeland van de World Ship Society ver zorgt vanavond, donderdag 27 sep tember een fotopresentatie van een cruise met de Rotterdam van de Holland Amerika Lijn (HAL) naar Sint Petersburg en andere ha vens, een korte film over de bouw van een tanker in Korea en een presentatie van een van de laatste liberty schepen; de Sovetskaya Ga- va. De bijeenkomst is in het dorps huis in Nieuw- en Sint Joosland en begint om 19.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse band Travelier speelt op vrijdag 28 sep tember in Hotel De Nieuwe Doe len in Middelburg. Travelier speelt country, folk en pop uit de sixties en seventies. Het concert begint, om 2o;oo uur en is gratis te bezoe ken. het PZC videojournaal www.pzc.nl UW MENING Twee zwembaden openhouden is voor de gemeente te duur. Reageer: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Nadia Berkelder Mara Dietvorst is twee. Ze heeft een levensbedreigende ziekte. Een dure behandeling in Amerika verdubbelt haar kansen om te overleven. De stichting Diva Dietvorst zamelt het benodigde geld in om die behandeling moge lijk te maken. Mara is sterk, zegt haar oma Els. „Ze komt er iedere keer bovenop. Ze moet ,een enorm sterk lichaam hebben. Op het moment dat ze zich iets beter voelt is ze weer een meisje: dan wil ze kijken, ze wil voorgelezen worden en spelen." Mara Dietvorst is de dochter van Bart en Noor. 'Diva', noemen haar ouders Mara, omdat ze - hoe klein ze ook is - duidelijk een eigen wil letje heeft. Mara is ernstig ziek. Ze heeft neuroblastoom, een vorm van kanker die bij jonge kinderen voorkomt, maar niet vaak. Neuro blastoom is zeldzaam. In Neder land krijgen 25 kinderen per jaar de ziekte. De behandeling in Ame rika vergroot de overlevingskansen met nog eens twintig tot dertig procent. Een half jaar geleden kreeg de fa milie het verschrikkelijke nieuws, na een hele tijd kwakkelen, dok tersbezoeken en nog meer kwakke len. „Mara had oorpijn en was steeds moe", vertelt haar oma. „Een keer toen wij met haar op stap waren, wilde ze niet lopen omdat ze pijn had. Ze kreeg dikke gelige ogen. De ene dokter zei: dat komt omdat ze erin wrijft. De an der zei dat het van een oorontste king kwam. Bart en Noor hadden het gèvoel dat er meer aan de hand was. Een kinderarts herken de de symptomen. Hij had eerder zo'n kindje gezien in Amsterdam." Een intensieve behandeling be gon: chemokuren, een bloedtrans fusie en vorige week nog een ope ratie. „We kregen slecht bericht na slecht bericht." Tot de dag nadat Mara twee jaar was geworden, in juni. „Na een scan bleek dat alle uitzaaiingen verdwenen waren, ook die in haar hoofd." En daar mee werd de behandeling in Ame rika een reële optie. „Dat doen ze alleen als er geen uitzaaiingen meer zijn", zegt Els. De zorgverzekering besloot na lang wikken en wegen de behande ling, die - voor buitenlanders - 340.000 euro kost, te vergoeden. Els: „Als het besluit anders was ge weest, hadden we een half mil joen euro moeten inzamelen. Nu hebben we 80.000 tot 100.000 eu ro nodig." „De behandeling duurt een half jaar", vertelt Els. „Het be gint met «en behandeling, dan is ze even thuis, in Philadelphia dus, en dan gaat de behandeling weer verder." Intussen zijn er overal ac ties op touw gezet om het geld bij elkaar te sprokkelen. De teller van de stichting staat deze week op ruim 55.000 euro. De reis en de behandeling staan ge pland voor begin januari. Oma Els: „Vorige week is de tumor verwij derd. Deze week begint ze weer met chemotherapie, daarna wor den de stamcellen terug geplaatst en dan moet ze nog bestraald. Honderd dagen na het terugplaat sen van de stamcellen, begint nor maal gesproken de behandeling in Philadelphia. We hebben echt de hoop dat ze een kans -maakt om het te overleven. Ik vind dat een kindje dat zo klein is de kans moet hebben om te ervaren wat leven is. Om te genieten van het leven." Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56