zeeland 19 Dreigend verval PZC Iedere dag om 19.00 uur winteroutfit van vandaag.., bikini S en slippers! donderdag 27 september 2012 29 SEPTEMBER 11:00- 15:00 uur Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto het PZC videojournaal www.pzc.nl 7irRIKZtE Open repetitie van theatergroep Zierik Theatergroep Zierik - al meer dan 25 jaar verantwoordelijk voor to neelvoorstellingen op Schou- wen-Duiveland - zoekt nieuwe le den. Daarom houdt Zierik maan dag 1 oktober een open repetitie avond in Scene 4, de eigen repeti tieruimte van Zierik in het multi functioneel centrum (MFC) aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Tij dens de open repetitie worden klei ne speloefeningen gedaan en kan worden gekeken naar repetities voor 'Spirit', de nieuwe voorstel ling van Zierik. Vanaf 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Fors bedrag voor actie waterputten Kenia De actie Waterputten voor Kenia heeft netto 14.315,35 opgebracht. De leden van de voor de actie verant woordelijk werkgroep sluiten de actie zondag na de eredienst in de gereformeerde kerk aan de Platbos- laan in Haamstede af met een foto presentatie. De opbrengst van de actie wordt besteed aan het slaan van waterputten in het Keniase Ro- ka, in district Kilifi. In totaal wor den drie putten geslagen en dat is heel belangrijk voor de lokale be volking. Aanvang dienst: 10.00 uur. IJ ZEN D IJ KE Politie rolt grote hennepkwekerij op Een grote, professionele hennep kwekerij is woensdagochtend door de politie opgerold in een woning met bedrijfspand aan de Watervliet- seweg bij IJzendijke. Een Leid- schendammer (52) is ter plekke op gepakt Niet minder dan 1400 hen nepplanten en -stekjes stonden er verspreid over vier ruimtes in de woning en het bedrijfspand. De kwekerij was gebouwd op de toe komst, want er waren ook nog zes honderd stekjes in verschillende groeistadia. OOSTKAPELLE Wegpiloten moeten rijbewijzen inleveren Twee automobilisten uit Oostkapel- le moesten dinsdagavond hun rijbe wijs inleveren. Ze reden namelijk vijftig kilometer harder dan de toe gestane snelheid. De politie kwam de automobilisten tegen op de Dui- neweg. Een 52-jarige man uit de ge meente Veere reed 160 km/u. De snelheid van de tweede, een 22-jari- ge man uit dezelfde gemeente, werd vastgesteld op 154 km/u. Bei de bestuurders zijn op de Noord- weg aan de kant gezet. Ze kregen ie der een proces-verbaal. Hun rijbe wijs moesten ze gelijk inleveren. KERKWERVE Marien Stouten speelt in Zuid-Beijerland Organist Marien Stouten uit Kerk- werve geeft zaterdag 29 september samen met organist Jan Peter Teeuw een vierhandig orgelcon cert op het grote drieklaviersorgel van de Eendrachtskerk in Zuid-Be- ijerland. Op het programma staan onder meer werken van Bédard, Bach en Callahan. Daarnaast wor den ook bewerkingen van populai re orkestmuziek gespeeld en spe len beide organisten een solo. Het concert in de Eendrachtkerk begint om 20.00 uur. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Hulzen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! NVM De genomineerden hebben op eigen initiatief met veel inzet en/of financiële inbreng een bouwwerk met culturele en historische waarde gerestaureerd waardoor dreigend verval is voorkomen. Drukte in de foyer van De Weverij tijdens de kindermatinee van filmtheater fiZi op de woensdagmiddag. foto Dirk-Jan Gjeltema Emy-spantén in monumentale Weverij bleven voor slopershamer gespaard Dorp, Stad en Land ontdekten de unieke Emy-spanten. Deze bijzondere dakconstructie deed Zeeuwland en mede-ontwik kelaar Stichting Renesse besluiten het pand zodanig te restaureren dat de Emy-spanten behouden zou den blijven. Theaterbezoekers hebben nu zicht op dezelfde dakconstructie als de arbeiders ruim 160 jaar gele den. Het nieuwe mini-theater Podium De Weverij in Zierikzee deed in de 19e eeuw dienst als katoen- of ca- licotweverij. Het pand is gevestigd aan het Kerk hof 3a in Zierikzee. De calicotnijverheid gold als een vorm van werkverschaffing 'ter le niging van de steeds toenemende armoede'. De gouverneur van Zeeland, baron Ewoud van Vredenburch, deed met sacces een beroep op staatssteun. De Nederlandse Handel-Maat- schappij beloofde jaarlijks voor 500.000 gulden aan calicots uit Zeeland te betrekken. De gebroeders Godfried en Hein Salomonson zagen wel brood in het oprichten van weverijen in Zee land, omdat er in Twente een te kort aan personeel was. De productie kwam in 1839 op gang en werd verdeeld over Mid delburg, Zierikzee, Vlissingen, Goes en Veere. De provinciale commissie Zeeland de Bond Heemschut kwam in het geweer toen woningbouwvereni ging Zeeuwland enkele jaren gele den een sloopvergunning bij de gemeente aanvroeg voor dit pand. De Bond Heemschut bepleitte het behoud van de laatste calicotweve- rij in Zeeland. Medewerkers van de Stichting MEEST CELEZEN 1. Kritiek op vluchtelingenbeleid 2. Piloot bezoekt museum (foto) 3. Historische waarde Schuddebeurs KIEK NOE! Schouwse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55