Windpark Zierikzee loopt subsidie mis SCHOUWEN-DUIVELAND Kinderen op pad voor kinderen almanak Begrafenis DONDERDAG 27 september 2012 17 Monumentenprijs voor De Weverij 18 en 19 Ondernemers hopen in 2013 wel aanspraak te maken op regeling groene energie door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De initiatiefnemers van Windpark Zierikzee grijpen naast de subsidieregeling voor groene energie voor het jaar 2012. „Net als alle andere windenergie projecten zijn we deze ronde niet in de prijzen gevallen", zegt David Mol van Windpark Zierikzee. Doordat energie uit 'duurzame warmte' is toegevoegd aan de sub sidieregeling, is volgens Mol bijna al het geld naar aanvragers in deze categorie gegaan, ten koste van on der meer de windprojecten. Minis ter Maxime Verhagen van Econo mische Zaken, Landbouw en Inno vatie liet deze week aan de Tweede Kamer weten dat de Europese Commissie goedkeuring heeft ge geven aan de aanpassing van de subsidieregeling. Windpark Zierikzee moet nu wachten tot er in 2013 weer op nieuw kan worden ingeschreven voor de groene subsidiepot. Het is volgens Mol aan de nieuwe minister om de regels zo aan te passen dat windenergie weer een kans maakt op subsidie. Zonder geld van de overheid kun nen de drie windmolens van Windpark Zierikzee niet worden gebouwd. De prijs per kilowattuur kan namelijk niet concurreren met de prijs van grijze stroom. Voor het project in de Gouweveerse pol der betekent het vooralsnog geen extra vertraging. „Het is een geluk bij een ongeluk dat we toch al moesten wachten tot het eind van het jaar", zegt Mol. Daarbij doelt hij op het bezwaar dat tegenstanders van het plan hebben gemaakt tegen de omge vingsvergunning die het college van B en W heeft verleend voor de bouw van de drie tribunes. De rechtbank in Middelburg behan delt deze zaak 13 december. Mol ziet de zaak met vertrouwen tege moet, omdat bezwaren tegen het bestemmingsplan waar de vergun ning op is gebaseerd eerder dit jaar door de Raad van State 'stuk voor stuk van tafel zijn geveegd'. Volgens Ria Geluk die namens de tegenstanders van het windpark het woord'voert, is de kans 'niet zo groot' dat de bezwaarmakers in het gelijk worden gesteld. Het be zwaar was echter al ingediend op het moment dat de Raad van State zich nog uit moest spreken over het bestemmingsplan. Ondertussen gaan de voorbereidin gen voor de bouw van de windmo lens door. Zo voert Mol gesprek ken over de financiering en het type windturbine. Ook zijn afgelo pen zomer bodemonderzoeken uitgevoerd als voorbereiding op de bouw. Wanneer alle bezwaren te gen het project door de rechter zijn afgewezen en de financiering rond is, kan het volgens Mol nog maximaal anderhalf jaar duren voordat het windpark gereed is. ZIERIKZEE - Fabienne, Indy en Anouk (vlnr.) gingen woensdagmiddag op pad om Kinder postzegels te verkopen. De drie leerlingen van de Willibrordusschool troffen in de Zierik- zeese wijk Poortambacht nogal wat gesloten deuren. „Veel mensen zijn aan het werk", con cludeerde Indy. „We gaan vanavond nog wel eens langs." Aan de Kinderpostzegelactie doen 200.000 leerlingen mee. Vorig jaar ver kochten zij voor tien miljoen euro. De op brengst wordt besteed aan veilige huisvesting voor kinderen in binnen- en buitenland. De ZIERIKZEE Faillissement voor Nederlands Heibedrijf Het Nederlands Heibedrijf BV in Krimpen aan de IJssel is failliet. De Haagse rechtbank heeft het faillisse ment dinsdag 11 september uitge sproken. De besloten vennoot schap werd op 27 augustus 2004 in geschreven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel. Het Nederlands Heibedrijf heeft een nevenvestiging aan de Indus trieweg in Zierikzee. OOST-SOUBURG Vier woninginbraken in één nacht In de nacht van dinsdag op woens dag is in Oost-Souburg ingebroken in vier woningen in de Spaarnest- raat, Abeelseweg Oost en Groot Ab- eele. De buit bestond uit gëld, siera den en enkele flessen sterke drank. Door de technische recherche is sporenonderzoek gedaan. Ook is een buurtonderzoek gehouden. De afgelopen maand werd vooral Mid delburg getroffen door inbrekers. TERNEUZEN Speelparadijs wil zich vestigen onder skihal Speelparadijs Ballorig wil zich on der de skihal in Terneuzen vesti gen. Makelaar Paul Fermont van Faasse en Fermont en Ballorig ho pen vandaag overeenstemming te bereiken over de vestiging van een overdekte speeltuin. Het Friese Ballorig heeft 25 vestigingen in Ne derland, vijf in Duitsland en één in Denemarken. De ruimte onder de skihal staat al sinds de bouw leeg. scholenactie wordt sinds 1948 gehouden, maar Kinderpostzegels waren er al in 1924. Toen ging er omgerekend 23.000 euro naar voogdijkinderen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Het was een pittig omaatje, die 92-jarige Goese. En omdat ze al had uitgemaakt dat ze ook niet het eeu wige leven had, wilde ze nog wel even met haar seniorenkroost de aan staande en ook onvermijdelijke be grafenis regelen. Eerst dood en dan begraven, bepaalde ze resoluut de volgorde. En koffie met cake hoeft niet, want 'nu ik nog leef, komen ze ook geen bakkie doen dus dan hoe ven ze ook niet meer te komen'. Een mooie steen oké, maar voor de rest graag vooral eenvoudig. „En wat voor muziek zou er nog gedraaid moeten worden?", informeerden de bejaarde koters. Iets van Mieke Tel- kamp of zo? „Muziek? Niks muziek. Da's nergens voor nodig", sprak ze beslist. „Ik hoor er toch niets van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53