Alles voor boten en hun schippers io uit donderdag 27 september 2012 door Theo Giele e verkopen al les voor zeil en kajuitboten, behalve de boot zelf." Sinds 1975 ligt Jos Boone aan de ingang van de Middelburgse ha ven om iedereen met een boot te bedienen. Je kan het zo gek niet bedenken of ze hebben het. Van een teak closetrolhouder tot hi-tech navigatiesystemen. Van het kleinste boutje tot een complete boegschroef En dat al lemaal zoutwaterbestendig. En als ze het zelf niet hebben, gaan ze voor de klant op zoek naar bijvoorbeeld dat ene onderdeeltje van een pompje. „We zullen nooit nee verkopen. Het is soms wel eens erg arbeidsintensief om dat ene artikel te vinden, maar zo hou den we onze klanten wel binnen boord." 'Binnenboord' lean in het geval van Boone letterlijk genomen wor den. De winkel ligt aan de kade. Een ongelooflijk assortiment aan verschillende artikelen hebben Jos en zijn vrouw Dien aan boord van dé Helena Maria. In 1975 begon Jos Boone als leve rancier van brandstof en smeer middelen aan de binnenvaart. Maar ook de persen van de PZC in Vlissingen liepen gesmeerd op olie van Boone; Watersport stelde toen nog niet zo heel veel voor. In de haven lagen hooguit een paar bo ten. Eind jaren zeventig nam de watersport een enorme vlucht. De watersporters die voor brandstof kwamen, hadden ook behoefte aan andere artikelen voor hun schip. „We hebben hier altijd vraaggericht gewerkt. Ik ben nooit - een winkel begonnen, die winkel is gewoon gegroeid." Jos Boone BV werkt nu met 8 full time en diverse parttime medewer kers. De eerste jaren werkte Jos Boone vanuit een tjalk. In 1989 werd die vervangen door de huidige Helena Maria, een winkelschip van veertig meter lang en tien meter breed. De winkel met magazijn heeft twee dekken, de familie Boone woont op het bovenste derde dek. Om de nieuwste ontwikkelingen in de watersport bij te houden staan elk jaar bezoeken aan diverse beurzen, zoals de METS (Marine Equipment Trade Show). Dien: „Je ziet en voelt dan wat de trends zijn." Jos Boone heeft een website, maar gebruikt die hoofdzakelijk als etala ge. Doel is om in contact te komen met de klant en hem naar Middel burg te laten komen. „Het persoon lijk contact is belangrijk. We wil len van de klant horen wat hij wil en dan kunnen we hem van goed advies dienen", zegt Dien. Vooral de aanschaf, vervanging en uitbrei ding van navigatiesystemen en techniek rondom de motor zijn on derwerpen die dagelijks aan bod Navigatiesysteem Hydralische stand voor de aansturing. Een dubbele brandstoffilter. Alarmeringssystemen DONOERDAG 27 SEPTEMBER Kerkwerve Eerste repetitie nieuw Zeeuws Project- koor. Hervormde kerk, 19.45 uur. Middelburg Journalist Jan van Damme interviewt historicus Peter Henderikx over het eer ste deel van de pas verschenen Geschie denis van Zeeland. Boekhandel de Drukkery,19.30 - 21.00 uur. VRIJDAG 28 SEPTEMBER Middelburg Kid's Place, praten, zingen, knutselen, spelen en te eten voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Kruitmolen 70, 17.00-19.00 uur ZATERDAG 29 SEPTEMBER Borsele Kunstspeuren in de Zak is de openate- lierroute in de gemeente Borsele. Ruim twintig kunstenaars stellen dit weekeinde plaats Boerhaave' aan de Kerkstraat 38 in Hoedekenskerke is de overzichtstentoon stelling ingericht. Meer info: www.kunstspeurenindezak.nl Zak van Zuid-Beveland, 11.00 - 17.00 uur Goes De leden van Racoon en auteur Eugè- n'e de Kok signeren het boek 'Alles voor het liedje'. Boekhandel Het Paard van Troje, 12.30-14.00 uur DINSDAG 2 OKTOBER Goes Leeskringkaravaan De Passage met 's ochtends inleiding Tineke de Jonge-Vos en 's middags lezing door schrijfster Wan da Reisel. Oosterkerk, Bergweg 88, 10.30 - 15.15 uur Middelburg SLAZ-avond met Jelle Brandt Corstius. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur. hun atelier open. Bij theetuin 'Pleister plaats Boerhaave' aan de Kerkstraat 38 in Hoedekenskerke is de overzichtstentoon stelling ingericht. Meer info: www.kunstspeurenindezak.nl Zak van Zuid-Beveland, 11.00 - 17.00 uur Hoek Bijeenkomst voor belangstellenden voor de (landelijke) vriendenclub ABC-sim gles. Kennismaken, wandelen en eten. In fo via zeeland@abc-singles.nl of 06-54203616. Www.abc-singles.nl Café-Restaurant de Braakman (tunnel tol vrij), 13.00 uur. Westkapeiïe Presentatie twee Zeeuwse Kinderbun dels, Dorpshuis Westkapélle, 13.30 uur. ZONDAG 30 SEPTEMBER Borsele Kunstspeuren in de Zak is de openate- lierroute in de gemeente Borsele. Ruim twintig kunstenaars stellen, dit weekeinde hun atelier open. Bij theetuin 'Pleister- Middelburg e Filmcollege Jan Salden in kader van Facade 2012. Aansluitend vertoning film Sin City. Zeeuwse Bibliotheek, 13.00' uur Racoon Boone heeft ook een uitgebreid assortiment watersportkleding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46