eland 13 Gimörère Banen weg bij politie Tot 2020 blijft er werk op kantoor Agrarische grond goedkoper commentaar Inbraak donderdag 27 september 2012 a»©ö®a©®9®i»-ö®i VIDEO Zeeuwse arts hoeft uitlatingen over RIVM-baas niet terug te riemen. Be kijk de video op www.pzc.nll/v5deo STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ^sasssKKisseeo!. MIDDELBURG - Met een verhuizing van het hoofdbureau van politie uit Middelburg naar een plek bui ten de provincie, gaan er voor Zee land zo'n 32 arbeidsplaatsen tel oor. Daarbij zal het hoofdzakelijk gaan om de huidigë regioleiding van het korps, aldus Gedeputeerde Staten. De Pvd A-statenfractie had het col lege om opheldering gevraagd over een brief van minister Ivo Op stelten. Uit die brief kan worden opgemaakt dat al is besloten het hoofdbureau van de nieuwe poli tieregio Zeeland-West Brabant in Tilburg te vestigen. Volgens GS heeft de minister op dit moment nog geen definitief besluit geno men. Daarmee bevestigen ze een eerdere reactie van huidige korps chef Letty Demmers De minister heeft de landelijk kwartiermaker gevraagd vooral ook naar Zeeland te kijken als mo gelijke vestigingslocatie van een on derdeel van het nieuwe diensten centrum van de nationale politie. door René Schrier Het aantal kantoorbanen in Zeeland groeit sinds 1990 en zal blijven groeien tot 2020. Dat schrijven M. V. Zuidema, M. van Elp en M. J. van der Schaaf in een studie die ze op verzoek van het ministerie van Infrastructuur en Milieu hebben verricht naar de kantorenmarkt in Zeeland. De nieuwbouwvraag komt tot 2020 uit op 115.000 vierkante me ter. Op basis van een doorkijk naar 2040 is na 2020 nog maar 96.000 vierkante meter nodig. Ter vergelijking tussen 1990 en 2010 is in totaal ruim 202.000 vierkante meter nieuw gebouwd. Na 2020 begint de totale werkgele genheid af te nemen en zal ook het aantal kantoorbanen dalen. In het onderzoek wordt de proble matiek van de verouderende kanto ren geschetst. De huidige kantorenvoorraad is nog relatief jong, maar vanaf 2040 is negen procent van de kantoren- voorraad als incourant te bestem pelen. Zeeland zal er niet aan kunnen ontkomen om op den duur kan toorgebouwen te slopen. Om bouw tot bijvoorbeeld een woon bestemming, zoals bij voorbeeld in Goes met het voormalige land bouw consulentengebouw is ge beurd, is niet aan de orde omdat Zeeland geconfronteerd gaat wor den met krimp. Het gevaar bestaat - zo staat in de studie - dat incourante lege kan toorgebouwen blijven bestaan. Ze doen dan weliswaar niet meer mee met vraag- en aanbodsverhou dingen op de markt, maar staan letterlijk en figuurlijk wel in de weg. Daarmee zorgen ze er voor dat de publieke ruimte verpaupert. De onderzoekers doen de aanbeve ling om via beleidsinterventie - via regelgeving of via financiële prikkels - nodig zijn om de.gebou wen ook daadwerkelijk fysiek te onttrekken en de publieke ruimte te herstellen of te verbeteren. BTW -t£%-BTW 0% BTW TOT 1 OKTOBER BETALEN WIJ VOOR U DE BTW M.U.V, ACCESSOIRES maoe «VLISSINGEN ZONDAG KOOPZONDAG Sommige politici kun nen het niet laten om de rechter voor de voe ten te lopen. Zo ook staatssecretaris van justitie Fred Teeven. Naar aanleiding van de dood van een inbreker in Diessen, moedigt hij burgers aan weerbaar te zijn. Teeven houdt slim nog een slagje om de arm en zegt dat deze zaak nog wel uitgezocht moet wor den. Ondertussen geeft hij im pliciet zijn oordeel vóór dat van de rechter. Dat is kwalijk. Want het is nog maar de vraag of de belaagde bewoners zich inder daad tot noodweer hebben be perkt. Verder speelt Teeven handig in op de gevoelens van de Neder landers die vinden - met enig recht - dat je niet voorzichtig hoeft te zijn met een inbreker. Maar Teeven geeft er geen hand leiding bij. Hij weet dat die er niet is. Iedereen reageert an ders. En Teeven kent het gevaar van escalatie naar steeds zwaar der geweld. Hij had zich dus veel voorzichtiger moeten uitla ten. Het is goed dat deze staats secretaris aftredend is. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeuwse boerengrond wordt goedkoper. De prijs van een hectare agrarische grond in Zee land daalt, terwijl die landelijk nog altijd stijgt. Dat blijkt uit de jaarlijkse grond- prijsmonitor van het ministerie van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie. Voor een hec tare landbouwgrond moet in Zee land 52.740 euro worden neerge teld. Daarmee is de prijs ten op zichte van vorig jaar gedaald met 1,7 procent. Wel steeg het aantal transacties van 232 in 2010 naar 259 vorig jaar. In de buurprovincies is de situatie anders. In Noord-Brabant is spra ke van een prijsstijging. Een hecta re kost daar nu 59.192 euro. Ook in westelijk Holland kost een hectare meer dan een jaar geleden (nu: 71.589 euro). Maar een hectare in het weidegebied Zuid-Holland kost juist iets minder (naar: 50.622). Landelijk gaat de grond prijs al jaren omhoog, al vlakt die groei af. Steeg de prijs voor 2009 jaarlijks nog met zo'n-10 procent, in 2011 girig die ten opzichte van 2010 slechts met 0,3 procent om hoog (naar 48.328 euro). De econo mische recessie heeft nog altijd geen vat op de grondprijzen, con cluderen de onderzoekers. Dat zou komen doordat banken nog altijd graag aan boeren lenen, vanwege het onderpand van grond en ge bouwen. 'In het kantoorpand aan de Markt in Oostburg hebben honderd mensen gewerkt. Er zijn niet veel bedrijven die zoveel ruimte nodig hebben.' Jan de Dobbelaere* makelaar in Oostburg. Tot vier jaar geleden hielden medewerkers van de Provincie Zeeland kan toor in het Polderhuis aan de Burg in Middelburg. Sindsdien staat het leeg. Maar er komt verandering in: het pand is verhuurd. foto Ruben Oreel In het voormalige kantoor van de ABN-Amrobank aan de Markt in Oost burg staat zo'n vier jaar leeg. Er werkten tot 2008 ongeveer honderd men sen in het pand. foto De Dobbelaere Makelaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3