'Crisis Cure Tour' in voetsporen Pete 2 luit donderdag 27 september 2012 selectie The Deaf Spike van Zoest, Kit Carrera, Ma gere Mau en Miss Fuzz uit Den Haag blazen als The Deaf de beat nieuw leven in. Niet zo maar beat: zij mixen geïnspi reerd door The Stones met een hele gezonde overdosis garage, punk en rock 8c roll. Vrijdag 28 september, De Spot, Middelburg, 21.00 uur Mangalam Het trio Magalam is ontstaan aan het Conservatorium van Gent. Het repertoire is geba seerd op gemeenschappelijk in teresse voor het hedendaagse klassieke repertoire. Op het pro gramma staan werken van o.m. Ton De Leeuw, Franco Donato- ni en Karei Goeyvaerts. Zondag 30 september, NH-kerk, Retranchement, 11.00 uur Ensemble Trigon Het vocaal ensemble Trigon neemt het publiek mee op een afwisselende reis door de Mid deleeuwse muziek. Op het pro gramma voor dit concert prij ken onder meer liederen voor Maria, de moeder van Jezus en voor Maria Magdalena. Zondag 30 september, Crote Kerk, Veere, 15.30 uur COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door Ali Pankow Uitgangspunt was ge durende één jaar op diverse plaatsen in Zeeland enkele mooie optredens te verzorgen. Het project is veel groter geworden dan gedacht en nu staat de JP 8c The Seeger Ses sion Band aan de vooravond van een landelijke theatertour. De af trap wordt vrijdagavond gege ven in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Met de 'Crisis Cure Tour' treedt de ze Zeeuwse bigband in de voetspo ren van de bij leven al legendari sche Pete Seeger (93); Hij heeft als tekstschrijver, zanger, banjospeler en gitarist in zijn werk samen met anderen altijd zijn linkse en pacifis tische ideeën uitgedragen. Bekende succesnummers van zijn hand zijn Ifl had a hammer, Where have all thejlowers.gone en vooral We shall overcome, waarin hij stel ling nam in de rellen voor gelijkbe rechtiging van de zwarte bevol king. Pete Seeger maakt zich op ho ge leeftijd nog steeds druk over minder bedeelden en de verschil len tussen arm en rijk. Zo leidde hij vorig jaar nog een, door zijn kleinzoon georganiseerde protest mars van de beweging Occupy Wall Street. „Het is een zeer inspirerende man en in de geest van zijn werk leg gen we met onze theatertour een link tussen de moeilijke economi sche en humanitaire periode in de jaren dertig en de huidige crisis", zegt Jan Piet de Klerk uit Middel burg. „We vragen bezoekers van onze concerten voedselpakketten mee te nemen naar het theater. In elke schouwburg waar we optre den zijn medewerkers van de plaat- sélijke voedselbank aanwezig om die pakketen met houdbare levens middelen in ontvangst te nemen. Wie een pakket inlevert, krijgt een kortingsbon van 3 euro op de aan koop van onze nieuwe cd", vertelt De Klerk. Het betreft een live cd, opgeno men tijdens een optreden in open luchttheater Caprera in Bloemen- daal. De titel is How can a poor manHet album is vanaf vrij dag direct na het optreden in het Arse naaltheater voor 15 euro te koop. „Van de cd's die zonder kortings bon worden gekocht, staan wij weer 3 euro af aan de voedsel bank", aldus De Klerk. Zijn initia len zijn als initiatiefnemer van de JP 8c The Seeger Session Band ver bonden aan dit succesvolle Zeeuw se project. Hij werd daartoe in 2009 geïnspireerd door Bruce Springsteen. In Pete Seeger had hij zich toen nog niet echt verdiept. Het was immers 'The Boss' die in 2006 allerlei muzikanten uitnodig de op zijn boerderij in New Jersey om Amerikaanse folksongs en dan DONDERDAG 27 SEPTEMBER Middelburg Mïniconcert door het Vocaal Ensemble Viva La Musïca uit Tholen, aan de piano begeleid door Edu de Goffau. De muzika le leiding heeft Sarien Bout-Sakko. De toegang is gratis. Koorkerk, 15.00 uur. Nieuwe orgelconcertserie 'Middelburg se componisten herleven', Margreeth C. de Jongh en Albert Clement, Gasthuiskerk, Lange Delft 94, 20.00 uur Zweedse postrockgroep EF, sup port-optreden: Halo of Pendor, De Spot, zaal open 20.00 uur VRIJDAG 28 SEPTEMBER 's Heer Hendrikskinderen Seizoenopening toneelvereniging Heer Hendrik: Eenakters 'Uitslag' en 'Echt of nep' en gastoptreden Theatergroep Inter mezzo met 'Zo gaat dat', Heer Hendrikshuis, 20.00 uur. Middelburg Optreden The Deaf, De Spot, zaal open 21.00 uur Nieuw- en St Joosland 0 Fernando Lameirinhas (zang en gitaar) en Antonio Lameirinhas (zang en bas), Daniel de Moraes (gitaar), Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Vlissingen JP The Seeger Session Band, Arsenaaltheater, 20.15 uur ZATERDAG 29 SEPTEMBER Oost-Souburg e Vlaamse folkgroep La Vëlo Vert, Razzmatazz, 21.00 uur Rilland Cabaret van Wim Helsen met een try-out van zijn nieuwe programma 'Spij tig spijtig spijtig'. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Kraantje Pappie (NL) en Safi Spreej (B), voorafgaand ingebruikname 'het nieu we lichtplan', De Pit, 21.00 uur Vlissingen 0 Bekendmaking winnaar verkiezing 'Het Nieuwe Zeeuwse Meisje', Timmerfabriek, 20.00 uur Hybrid 10th Edition, Poppodium De Piek, 22.00 uur Zaamslag Concert Musica Cordis m.m.v. dichter- res Jopke van der Brogt: 'Het leven ver klankt', Podium Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee 0 Jubileumconcert Koninklijke Harmonie Kunst en Eer en percussiegroep, Gebouw De Harmonie, 19.30 uur ZONDAG 30 SEPTEMBER Goes 0 Slotconcert van de Manhuistuin Con certen doorMuziekvereniging Euphonia uit Goes o.l.v. Yves Wuijts. Manhuistuin, 12.00 tot 13.00 u.(gratis) Pianorecital Marianne Boer, Theater De Mythe, 15.00 uur Hansweerf Dweilbandfestival met 16 groepen, Hoofdpodium Dorpspleiin, Dorpshuis, ca fé 't Anker, Leklaan t.h.v. springkussen, ca- fétaria de Vuurtoren, café Zeelandia en aan boord rondvaartboot de Onderne ming, 13.00 - 18.00 uur Middelburg 0 Jazz-optreden de DD Hot-5, Hotel Arneville, 16.00 uur 0 Grandpa Nick Sessieband begint het nieuwe sessieseizoen met gastoptreden Martin van der Starre, Café Schuttershof, 17.00 uur Retranchement 0 Concert Mangalam, Hervormde Kerk, 11.00 uur Terneuzen Jan Rot met 'Moedertaal', Porgy en Bess, 15.00 uur JP The Seeger Session Band begint vrijdag in het Arsenaaltheater The Crisis Cure Tour door Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38