Betere kwaliteit van leven door hardlopen 281 Ook Boom baalt van ongezouten kritiek bondscoach Van Vliet Honkballers treffen Zuid-Korea op WBC iMiinwü: KUST MARATHONWEER door Peter Walraven, www.meteowallie.nl (_P 16°*# Ipjf 1 mm Japans getint Argos-Shimano niet naar China donderdag 27 september 2012 Lars Boom was de beste Nederlander op het WK. Hij snapt de opmerkingen van bondscoach Leo van Vliet niet. foto Bas Czerwinski/AP door Remso van Nulamd VLIJMEN - Rabobank-wielrenner Lars Boom kan zich net als ploeg genoot Bauke Mollema niet vin den in de kritiek die. bondscoach Leo van Vliet na het WK wielren nen uitte op de Rabobankploeg. Van Vliet wond er geen doekjes om: de Rabo-renners zouden te veel worden gepamperd. Met na me Mollema moest het ontgelden bij de bondscoach. Hij noemde de 25-jarige Groninger een 'aparte jongen, waar hij geen grip op krijgt'. Mollema deed de kritiek een dag na de uitzending al af als onzin. Ploeggenoot Boom onder streept deze woorden: „Zijn niet alle wielrenners een beetje apart?" Boom baalt ervan dat Van Vliet een dag na het WK naar buiten trad met de kritiek. „Bespreek dit eerst met de renners in plaats van meteen een dag na het WK de me dia op te zoeken. De woorden van Leo komen nu als een verrassing. Jammer, want we hebben vorige week prima samengewerkt in Lim burg. Daarom verrast het me ook zo", vertelt Boom. De bondscoach was verder van mening dat de coureurs van de Ra- boploeg te veel in de watten wor den gelegd. Na zijn kritiek kreeg Van Vliet bijval van onder ande ren oud-Raborenner Karsten Kroon. „Ach, dat gezeur is niet van de laatste tijd. Ik vind dat Kar sten zijn mond moet houden over hoe we bij Rabo werken", ver volgt Boom. Over de werkwijze van zijn ploeg is Boom zeer te spreken. „Ik zit prima op mijn ple.k bij de Rabobank. Dat we te veel in de watten worden gelegd is onzin. We zijn nu eenmaal de grootste ploeg van het land. Daar wordt altijd extra op gelet. Bij de Rabobank probeert iedereen het maximale eruit te halen." Van Vliet richtte zich ook op Boom. De bondscoach vond het deels zijn verdienste dat Boom als nog vijfde werd op het WK. „On zin. Ik heb die vijfde plek op ei gen kracht gehaald. En volgens mij is het een plek om trots op te zijn." De twee belden inmiddels met el kaar. Nader tot elkaar kwamen ze niet echt: „Ik vertelde Leo dat ik zijn kritiek onzin vond. Hij bleef achter zijn woorden staan. Maar ik heb mijn zegje gedaan." Staat de Rabo-renner nog wel ach ter de bondscoach? „Kijk, ik heb geen problemen met Leo. Alleen dit valt me van hem tegen. Hij hoeft van mij echt niet weg, van mij mag hij gewoon aanblijven als bondscoach." Toch greep de Rabobank-organisa- tie een paar weken geleden wel in. Technisch directeur Erik Breukink en ploegleider Adri van Houwelin- gen moeten het veld ruimen na de structuurwijziging in de top van de Raboploeg. Onder anderen Merijn Zeeman versterkt de gele deren. De van Argos overgekomen Zeeman gaat de scouting en coaching voor zijn rekening ne men. Volgens Boom een goede zaak: „Over Merijn ben ik' zeer te spreken. Fijn dat hij komt. Ik kijk uit naar die samenwerking." Kan de oud-wereldkampioen veldrijden zich verder vinden in de koerswijziging? „Altijd spijtig om afscheid te nemen van men sen zoals Adri met wie ik prettig samenwerkte. Maar om eerlijk te zijn, vind ik het wel goed dat er een frisse wind door de organisa tie gaat." Mollema kopman in Ronde van Lombardije UTRECHT - Bauke Mollema is aange wezen als kopman van de Rabo- bank-wielerploeg in de Italiaanse najaarsklassieker Ronde van Lom bardije. Robert Gesink zal zaterdag niet van start gaan in Bergamo. Technisch directeur Erik Breukink heeft in overleg met de ploeglei ding besloten de renner voor de rest van het seizoen niet meer op te stellen. Gesink heeft na zijn beenbreuk en de revalidatie zichzelf geen mo ment rust gegund, vandaar dat hij nu rust krijgt, meldde de ploeg woensdag. „We gaan vrijuit koersen", keek ploegleider Frans Maassen vooruit. „We hebben in de breedte een ster ke ploeg. We zullen Bauke bescher men voor de finale." Op hun shirts staat de tekst 'Dreamteam'. Bewust niet 'Diabetici'. De negen vrou wen die volgende week vrij dag meedoen aan de Ladies- run hebben allemaal suiker ziekte, maar hoeven daar niet zo nodig mee te koop te lopen. Wel willen ze graag een keer vertellen hoe belangrijk sport in hun le ven is (geworden). door Roeland van Vliet Ilse Schot noemt zichzelf a-sportief. Ze heeft nooit iets met bewegen gehad. Maar de. Vlissingse diabeti cus is er inmiddels van door drongen dat het voor haar heel be langrijk is. „Het is voor mij een manier om me weer lekkerder te voelen", ver telt ze. „Mijn 'suiker' is altijd te hoog.-Door hard te lopen, kan ik het omlaag brengen. Bijvoorbeeld van 18 naar' 10. Een doorsnee ie mand heeft een bloedglucosewaar- de tussen de 6 en de 8. Maar voor mij is 10 al heel prettig. Dan voel ik me niet meer zo beroerd als daarvoor." Schot doet haar verhaal in Zoute- lande, voorafgaand aan een loop training met het 'Dreamteam'. Dat team, bestaande uit negen vrou wen met suikerziekte, is in april opgericht door Igna Becks, diabe- tesverpleegkundige in het ADRZ en een bekend gezicht in de Zeeuwse hardloopwereld. De Mid delburgse besloot met patiënten te gaan hardlopen, met de Ladiesrun van 5 oktober als concreet eind doel. In de loopgroep zitten voorname lijk vrouwen met diabetes type 1. Een enkeling heeft type 2. Becks: „Degenen met type 1, die al jong suikerziekte krijgen, hebben het probleem dat hun 'suiker' tijdens het sporten erg ontregeld kan ra ken. Sporten is wel heel goed voor hen, maar ze durven het mis schien niet als er geen begeleiding is. Met mij erbij voelen ze zich vei lig. Als er tijdens het hardlopen iets gebeurd - hun suiker kan heel snel omlaag schieten - kan ik hen helpen of adviseren." Voor de hardloopsters met type 2 staat Becks natuurlijk ook klaar. Die zijn aan de zware kant, heb ben te weinig bewogen en kam pen vaak met nog andere kwalen. „Hun hart is bijvoorbeeld niet altijd even sterk", vertelt ze, „En ook dan is het goed dat ik er bij ben." Schot, die type 2 heeft, benadrukt dat ze veel aan Becks te danken heeft. „Zij heeft mij - en ik denk al le loopsters - enorm gestimuleerd. Ik sportte nooit, maar zij heeft er wel voor gezorgd dat ik volgende week de Ladiesrun ga lopen. Dat ik dat ga doen is al een grote over winning voor mij." De twee vrouwen ontmoet ten elkaar in het ADRZ. Schot begon daar in no vember 2011 aan een insulineresis- tentieprogramma. De Vlissingse spoot voordien wel insuline om haar bloedglucosewaarde omlaag te brengen,, maar het had bij haar i;^^|jDXGl5'ÖKTÖBERW^ - Z AT E R D AG 6 KT OBER N DAWO KTO B E MIDDELBURG - Vandaag en volgen de week dinsdag, woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag voor spelt Peter Walraven het Zeeuwse Kustmarathonweer. Peter Walraven woont in Vrou wenpolder, is hobby-meteoroloog en voorspelt het weer ook op z'n eigen website, www.meteowal- lie.nl. Vaak met veel succes. Het weer is voor het pu bliek en de deelnemers aan de Kustmarathon van groot belang, zeker voor de lo pers van de marathon en de wan delmarathon. - Wie herinnert zich niet de editie van 2009 met een westerstorm kracht acht? En de editie van vorig jaar, die gelopen werd bij tempera turen van bijna 30 graden en geen zuchtje wind? In beide gevallen was het behoorlijk afzien. WS&SCSGSS&fES&a, Walraven geeft bij zijn eerste 'op treden' aan dat de kans dat zijn voorspelling niet (helemaal) uit komt nog redelijk groot is. Het duurt immers nog acht dagen voordat het Kustmarathonweek- end aanbreekt. Zoals het er nu naar uitziet, staan de deelnemers geen extreme om standigheden te wachten. Het lijkt wel een beetje op herfstweer. «HHnnnnnnnuuMHwun SAN FRANCISCO - De Nederlandse honkballers moeten het volgend jaar op de World Baseball Classic opnemen tegen onder meer Zuid-Korea. De Koreaanse honlt- balploeg staat momenteel vierde op de wereldranglijst, twee plek ken boven Oranje. De ploeg van bondscoach Brian Farley treft in groep B verder Australië en een land uit de kwalificatie. De wed strijden vinden van 2 tot en met 5 maart plaats in de Taiwanese stad Taichung. De organisatie van de World Base ball Classic, die aan zijn derde edi tie toe is, maakte in San Francisco alle details van het evenement be kend. De groepswedstrijden wor den gespeeld in Taichung, Fukuo- ka (Japan), Phoenix (Verenigde Sta ten) en San Juan (Puerto Rico). De nummers één en twee van alle vier groepen gaan door naar de tweede ronde. Die wedstrijden vin den plaats in Miami en Tokio. De halve finales en de eindstrijd zijn van 17 tot en met 19 maart in San Francisco. Oranje bereikte in 2009 verras send de tweede ronde van het WBC, vooral dankzij twee knappe zeges op de Dominicaanse Repu bliek. Japan won het prestigieuze evenement dat jaar voor de twee de keer. PARIJS - De Nederlandse wieler ploeg Argos-Shimano start niet in de Ronde van Peking, die 9 okto ber begint. De ploeg, heeft woens dag ingestemd met het verzoek van de organisatie om zich terug te trekken uit de vijfdaagse etappe koers. De spanningen tussen China en Ja pan rond het betwiste eigendom van een eilandengroep in de Oost- Chinese Zee ligt ten grondslag aan het besluit. Cosponsor Shimano is een Japans bedrijf, gespecialiseerd in fietsonderdelen. Argos-Shimano kreeg onlangs een wildcard voor de koers uit de World Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28