sport 12 7 Dmmers hoeft geen strafschop te nemen 50% korting Reserves FC Twente komen met schrik vrij mmm Ajax wint na enig oponthoud Speciale aanbieding 24 maanden Samsung Galaxy ACE A t.w.v. 299,-'gratis! 1 Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc donderdag 27 september 2012 door Barry van der Hooft NIJMEGEN - De blessuretijd van de verlenging liep al toen Ronald Koe man er woensdagavond pen en pa pier bij pakte. De trainer van Feye- noord zette de nummers één tot en met vijf neer, want het beker duel met NEC leek door straf schoppen beslist te moeten wor den. Koeman schreef'Lex lm' op, maar verder kwam hij niet. Want de allerlaatste aanval van de avond bracht alsnog de beslissing. Lex Im mers kreeg de bal voor zijn rechter en de man die de eerste strafschop zou moeten nemen knalde hard raak: 2-3. NEC-Feyenoord kreeg daarmee het einde dat bij een echte beker avond paste. Het duel in de twee de ronde van de KNVB-beker werd een heuse slijtageslag. Evan- der Sno, Meivin Platje en Feye- noorder Ruud Vormer hadden in de verlenging last van kramp, de vermoeidheid sloeg toe en de ruimtes op het veld werden groter en groter. Was het duel in de eer ste helft van de reguliere speeltijd vooral saai en eenzijdig, de tweede helft én de verlenging vergoedden veel voor het publiek. De matchwinnaar was vooral opge lucht na zijn bevrijdende treffer. „Ilc zag Guyon Fernandez de bal te rugkoppen en nam 'm vol op mijn pantoffel", zei Immers. De aanval lende middenvelder was zondag na het verloren duel met PSV best tevreden over zijn eigen spel, maar kreeg maandag van Koeman te ho ren dat die het daar niet mee eens was. Immers: „PSV is verleden Lex Immers (links) werd matchwin naar in Nijmegen. tijd. Ik laat nu mijn voeten spre ken." Er leek in ieder geval behoorlijk wat frustratie in het laatste schot van het bekerduel te zitten. Koe man: „Lex geeft altijd honderd pro cent voor het team. Dat hij zondag wat minder speelde, kan gebeuren. Deze bal schoot hij uitstekend bin nen. Dat is goed voor Lex en goed voor Feyenoord." In de slotfase van de verlenging vond hij zijn ploeg iets "frisser dan NEC. „Dan moet je druk houden én een beetje geluk hebben. Dat hadden we." Immers werd de gevierde man, waar een verdediger lange tijd de meest opvallende speler van de avond was. Terence Kongolo (18) had zich geen slechtere start kun nen -voorstellen, want al na 35 se conden verdween de bal ongeluk kig via zijn hoofd achter zijn eigen doelman Kostas Lamprou (1-0). NEC trok zich daarna ver terug op eigen helft en leek met dat angstha- zenvoetbal te smeken om een te gentreffer. Die viel vlak voor rust. Daryl Janmaat schoot een afgesla gen corner richting het doel, Kon golo verlengde de bal met zijn hak (1-1). In de tweede helft leek Feyenoord het duel vervolgens definitief naar zich toe te trekken, zeker nadat Se- kou Cissé voor 1-2 had gezorgd. Maar terwijl de Feyenoorders nog juichten, bracht Pastoor met Leroy George een frisse aanvaller binnen de lijnen. De rechtsbuiten had nog geen minuut nodig om het predi kaat 'gouden wissel' te verdienen. George kopte bij de tweede paal raak (2-2). Vanaf dat moment ging NEC mee meedoen, omdat het voelde dat er wat te halen viel. Het bereiken van de derde ronde leek helemaal niet zo ver weg, maar omdat het 2-2 bleef, was een ver lenging noodzakelijk. Het extra halfuur leverde nauwe lijks kansen op. Iedereen leek zich al verzoend te hebben met straf schoppen, toen Immers toesloeg. Miquel Nelom slingerde de bal voor, Guyon Fernandez legde de bal met het hoofd terug, de Hage naar schoot hard raak. De Feye noorders vierden feest, de spelers van NEC lagen verslagen op de grasmat. Zaterdagavond krijgen ze al de kans om revanche te nemen. Dan staat NEC opnieuw tegenover Feyenoord, deze keer voor de com petitie in de Kuip. RIDDERKERK - FC Twente heeft met veel moeite de volgende ronde van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. De koploper in de eredivisie versloeg woens dag de amateurs van RVVH met 1-0. Luc Castaignos scoorde in de slotminuut, na geklungel van de Ridderkerkse goalie. In de ere divisie won FC Twente dit seizoen al de eerste zes wedstrij den. Felipe Gutierrez was in Ridder kerk de enige basisspeler die bij FC Twente de afgelopen weken in de competitie ook geregeld mee deed. Net als Castaignos viel Na- eer Chadli in. Routinier Sander Boschker stond in het doel. Ver der gaf coach Steve McClaren spe lers als Tim Breukers, Dedryck Boyata, Nicky Kuiper, Joey Pelu- pessy, Jerson Cabral en Mirco Born de kans zich in de kijker te spelen. Dat was de bekerwinnaar van 2011 bijna opgebroken. De nade rende confrontatie met Ajax, zater dag in Amsterdam, én het zware Europese programma van de laat ste weken waren voor McClaren aanleiding veel vaste krachten rust te geven. Zondag won FC Twente ook met 1-0, van sc Hee renveen. Dusan Tadic benutte een strafschop. Heerenveen boekte de eerste ze ge van het seizoen in een nationa le wedstrijd. Het elftal van trainer Marco van Basten versloeg in de tweede ronde van de KNVB-be ker Kozakken Boys met 4-0. In de eredivisie kwamen de Friezen, be gonnen met een zwaar program ma, na zes duels vooralsnog niet verder dan drie gelijke spelen. In Werkendam leidde Heeren veen op sportpark De Zwaaier hal verwege al met 2-0. De doelpun ten werden gemaakt door Arnold Kruiswijk en Alfred Finnbogason. Na de hervatting scoorde Finnbo gason nog twee keer. Dordrecht verraste Willem II. De club uit de Jupiler League ver sloeg de nieuweling in de eredivi sie in Tilburg met 2-0. Adnan Ali- sic zette Dordrecht na iets minder dan een uur op voorsprong. Mous- sa Kalisse maakte er in het slot- kwartier 2-0 van. Vitesse maakte geen fout bij de amateurs van Gemert. De nog on geslagen nummer twee van de ere divisie won met 3-0, hoewel het halverwege nog gelijk was. Theo Janssen zette het elftal van trainer Fred Rutten kort na de her vatting op voorsprong. Door Bra- him Darri liepen de Arnhemmers uit naar 2-0. Jonathan Reis bepaal de de eindstand op 3-0. NAC Breda, dat het afgelopen weekeinde tegen AZ de eerste ze ge in de eredivisie behaalde, kwam bij MW Maastricht (3-1) evenmin in de problemen. Alex Schalk, Eric Botteghin en Elson Hooi waren daarvoor verantwoor delijk. FC Groningen won bij GVW (2-1). Género Zeefuilc en Mitchell Schet scoorden. ADO was in Spa kenburg door doelpunten van Jens Toornstra en Charlton Vicen- to te sterk voor IJsselmeervogels (2-0), Heracles Almelo had geen pro blemen met FC Lienden (4-0). Willy Overtoom en Everton be hoorden tot de doelpuntenma kers. Tweede ronde. Roda JC-PEC Zwolle 0-1 na ver lenging (0-0, 0-0), Rijnsburgse Boys-FC Volendam 1-0 (0-0), RWH-FC Twente 0-1 (0-0), Kloetin- ge-Telstar 0-4 (0-2), Deso-SC Cam- buur 1-5 (0-3), NEC-Feyenoord 2-3 na verlenging (1-1, 2-2), MVV Maas- tricht-NAC Breda 1-3 (0-2), Willem ll-FC 'Dordrecht 0-2 (0-0), IJssel- meervogels-ADO Den Haag 0-2 (0-1), GVVV-FC Groningen 1-2 (1-2), Kozakken Boys-sc Heerenveen 0-4 (0-2), Gemert-Vitesse 0-3 (0-0), FC Lienden-Heracles Almelo 0-4 (0-2), SWZ/Boso Sneek-Noordwijk 2-1 na verlenging (0-0, 1-1), Capelle-HBS 3-4 na verlenging (3-1, 3-3), Xer- xesDZB-Helmond Sport 3-3, Xer- xesDZB wns (0-1, 2-2), FC Utrecht-Ajax 0-3 (0-2). UTRECHT - Ajax was woensdaga vond in het KNVB-bekertoernooi een maatje te groot voor FC Utrecht. De Amsterdamse club ze gevierde in de Domstad met 0-3. Tobias Sana en Ryan Babel scoor den in de eerste helft, Christian Eriksen was trefzeker na rust In de 57e minuut, toen het al 0-3 stond, legde scheidsrechter Bas Nij- huis het duel stil. Hij nam die be slissing nadat een deel van de aan hang van de thuisclub vuurwerk op het veld gooide en discrimine rende spreekkoren zong als 'Ha rnas, Harnas, joden aan het gas'. De arbiter hervatte het duel na een kwartiertje. ARNHEM Jordania denkt aan nieuw stadion Vitesse Als het aan Merab Jordania ligt, krijgt Vitesse in de toekomst mo gelijk een eigen stadion in Arn hem. Volgens De Telegraaf werkt de Georgische eigenaar van de ere divisieclub momenteel plannen uit voor de bouw van een splinternieuw onderkomen in de stad. Vitesse voetbalt zijn thuiswedstrij den sinds 1998 in Gelredome, dat sinds 2007 eigendom is van het in middels failliete vastgoedbedrijf Eurocommerce. WAALWIJK Lucius laat RKC alweer achter zich Theo Lucius vertrekt na enkele we ken al weer bij RKC Waalwijk. De 35-jarige middenvelder, die vorige maand op amateurbasis ging voet ballen bij de eredivisieclub, ziet te weinig perspectief op speeltijd in Waalwijk. „Theo wil in zijn laatste jaren als voetballer graag speelmi nuten maken", zei hoofdscout Ja nus van Gelder van RKC. Lucius speelde in de eredivisie nog geen minuut voor RKC. De oud-in ternational gaat nu op zoek naar een andere club. voor Lezers van dit blad snmsuN 3,5-inch TFT display videorecorder op een abonnement én een Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs 200 Mb 200 Mb Het gemiddelde verbruik in Nederland ligtop ongeveer200 Mb p/mnd. Bron: Opta Nokia Asha 300 t.w.v. 119,- gratis Vodafone Voordeel 15 iSÈSÉi^tei 60 €>61- €7.50 - Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 <€o.4s/gesPrek) vodafone Kijk op de v/ebsite ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Boven staande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 50.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27