Fouten maken Kloetinge kansloos 261 sport 8 Afgevallen kwartet in voorselectie Oranje donderdag 27 september 2012 Het bekerseizoen is voor Kloetin- ge voorbij. Na de uitschakeling in de districtsbeker ligt de hoofdklasser nu ook uit het KNVB-bekertoernooi. Kloetinge maakte woensdag te veel fouten om het Telstar moeilijk te kun nen maken. De ploeg uit de Jupi- ler League won met 0-4. door Koen de Vries KLOETiNCE - Jaap Esser keek dins dagavond met genoegen naar de uitslagen van de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi. Liefst vier amateurploegen waren teams uit de Jupiler League de baas ge weest. Zou hij dat woensdag met zijn ploeg Kloetinge ook kunnen tegen Telstar? „Het ging wel even kriebelen", sprak de aanvoerder na de wedstrijd. „Ik zag kansen, zeker als we lang de 0-0 zouden kunnen houden. Maar we hebben het zelf laten liggen door in de eerste helft twee doelpunten weg te geven." En zo was het. Kloetinge had woensdag best de vijfde amateur club kunnen zijn die een prof- ploeg uitschakelde, maar gooide z'n eigen glazen in. Toen het na twintig minuten al 0-2 stond, was het kwaad geschied. Kloetinge ver loor uiteindelijk met 0-4. Natuurlijk stond er voor Kloetinge veel spanning op de wedstrijd. Er was veel publiek naar het Wesselo- park gekomen en met de luidruch tige en met wc-rollen gooiende Kloetinge-site op de tribune, een levende mascotte langs het veld en een uitbundig spuitend confettika- non bij het betreden van het veld, hing er een echt bekersfeertje. De thuisploeg had de planken koorts meteen van zich afkunnen schudden toen bleek dat de spe lers van Telstar ook maar mensen van vlees en bloed waren. Ze lever den in de openingsfase alle ballen in, mede omdat ze overrompeld werden door het vroege storen van Kloetinge. De ploeg kreeg kansjes, maar de onrust was te groot om daar wat mee te kunnen doen. Na acht minuten kwam de eerste tegenvaller. Roy Mulder kreeg een knie in z'n bovenbeen van de on besuisd inkomende Geraldo Hoog- vliets en kon niet verder. Boven dien had Telstar een oplossing De wedstrijd tegen Telstar duurde voor Roy Mulder maar acht minuten. Hij moest met een blessure het veld verlaten. We hebben het zelf laten liggen door in de eerste helft twee doelpunten weg te geven' Jaap Esser, aanvoerder van Kloetinge Kloetinge-aanvaller Tom Blomaard wordt opgejaagd door twee spelers van Telstar. foto Ronald den Dekker voor de Kloetingse agressie. „Zè maakten het veld zo groot moge lijk waardoor wij de gaten niet meer dicht konden lopen", analy- serde Jaap Esser, die met een pijn lijke rechtervoet en een dikke lin kerkuit in de 79e minuut de dug-out opzocht. „Er zat daardoor een groot gat tussen onze verdedi- Karakteristiek Kloetinge-Teistar 0-4 (0-2): 18. Shabir Isoufï 0-1, 20. Jergé Hoef draad 0-2, 50. Shabir Isoufi 0-3, 57. Donny Rijnink 0-4. Scheids rechter: T. Koekoek (Almere). Gele kaart: Michel Maaskant (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Bjom Quartel, Jaap Esser (79. Arjan van der Smissen), Michel Maas kant, Timo Jansen; Corné Schilper- ging en ons middenveld." Dat was nog geen ramp geweest, als er achterin geen grote fouten waren gemaakt. Maar in de acht tiende minuut vergat doelman Ja- co van der Schee de bal weg te werken, terwijl hij toch geroepen had dat die voor hem was. Shabir Isoufi kwam uit de rug van Michel oort, Roy Mulder (8. Tom Blom- aard), Mats Wilemse, Daan Esser; Mark Schuit, Bart Deprez (35. So- fyan Azzagari). Telstar: Stephan Veenboer; Antho ny Correia, Donny Rijnink, Jerold Promes, Gerardo Hoogvliets; Mei vin Grootfaam, Jergé Hoefdraad (61. Rhys Murphy), Frank Korpers- hoek, Leandro Rosida (64. Cerilio Cijntje), Shabir Isoufi (72. Johan Kulhari); Gerson Sheatahul. Maaskant gelopen en kon de bal voor doelman en verdediger in het lege doel tikken: 0-1. De 0-2 twee minuten daarna kwam voort uit slecht wegwerken uit het zestienmetergebied. De bal kwam op de rand van het straf schopgebied bij Jergé Hoefdraad, die de verre hoek vond: 0-2. Een nieuwe tegenvaller was de hamstringblessure van Bart De prez. Na 35 minuten moest Sofyan Azzagari zijn plaats innemen. „Dat kwam ons spel natuurlijk ook niet ten goede", had trainer Diederik Hiensch gezien. „We moesten te veel omgooien." Hiensch had Telstar vrijdag met 3-2 zien verliezen bij FC Dor drecht en vond net als Jaap Esser dat zijn ploeg niet geheel kansloos was. „Maar dan moest alles meezit ten en dat was in de eerste helft duidelijk niet het geval." Na de pauze zag hij een beter Kloe tinge, dat zich nog een paar kans jes schiep. De doelpunten vielen echter aan de andere kant. Ze wer den gemaakt door Shabir Isoufi (geplaatst schot) en Donny Rij nink. Daarnaast revancheerde Jaco van der Schee zich met vier knappe reddingen. Die laatste treffer was een mooi leermoment voor Kloe tinge: bij een indraaiende vrije trap moet je altijd met je man mee lopen. Dat gebeurde duidelijk niet, waardoor de boomlange verdedi ger Donny Rijnink de bal vanaf vijf meter frank en vrij kon intik ken. „Tactisch hebben we het best goed gedaan", vond Hiensch, ondanks de dikke nederlaag. „Wij hebben geen ploeg die met tien man in de zestien meter kan kruipen. We moesten het anders aanpakken en dat hebben we niet slecht ge daan." ■■MMHHflaWHWBHBMaaHMRMHnHaMaB ZEIST - Bondscoach Louis van Gaal heeft Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, Gregory van der Wiel en Ibrahim Afellay opgenomen in zijn voorselectie voor de komende twee WK-kwalificatieduels. Deze vier internationals vielen enkele weken geleden af voor de duels met Turkije en Hongarije. Van Gaal vond dat Van der Vaart, De Jong, Van der Wiel en Afellay van wege transferperikelen niet scherp waren en bovendien weinig minu ten in de benen hadden. Inmid dels komen deze vier bij hun nieu we clubs weer aan spelen toe. Doelman Kenneth Vermeer van Ajax is nieuw in de selectie van Van Gaal, die momenteel uit 30 spelers bestaat. Vermeer vervangt de geblesseerde Tim Krul. De bondscoach maakt vrijdag 5 okto ber zijn definitieve selectie be kend. Verdediger Douglas (FC Twente) en de aanvallers Bas Dost (VfL Wolfsburg) en Ruben Scha ken (Feyenoord) behoren op nieuw tot de voorselectie. Zij wachten nog op hun debuut in Oranje. Het Nederlands elftal speelr op 12 oktober in De Kuip tegen Andor ra, 4 dagen later staat in Boekarest de confrontatie met Roemenië op het programma. Met allebei 6 pun ten uit twee wedstrijden gaan Oranje en Roemenië aan kop in groep D. Andorra staat na twee dikke nederlagen onderaan. Het flink ververste Nederlands elftal won eerder deze maand van Tur kije (2-0) en Hongarije (4-1). De voorselectie: Ibrahim Afellay (Schal- ke 04), Vurnon Anita (Newcastle Uni ted), Jordy Clasie (Feyenoord), Bas Dost (VfL Wolfsburg), Douglas (FC Twente), Urby Emanuelson (AC Milan), John Heitinga (Everton), Klaas-Jan Hun- telaar (Schalke 04), Daryl Janmaat (Feyenoord), Luuk de Jong (Borussia Mönchengladbach), Nigel de Jong (AC Milan), Siem de Jong (Ajax), Jeremain Lens (PSV), Adam Maher (AZ), Bruno Martins Indi (Feyenoord), Luciano Nar- singh (PSV), Robin van Persie (Manches ter United), Ricardo van Rhijn (Ajax), Ar jen Robben (Bayern München), Ruben Schaken (Feyenoord), Wesley Sneijder (Internazionale), Maarten Stekelenbürg (AS Roma), Kevin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (Hamburger SV), Kenneth Vermeer (Ajax), Nick Vierge ver (AZ), Ron Vlaar (Aston Villa), Mi chel Vorm (Swansea City), Gregory van der Wiel (PSG) en Jetro Willems (PSV).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26