zeeland 119 Proefwoning Niemand bekommert zich om geschenk bouwer Omwonenden 'testen' PZC Iedere dag om 19.00 uur verkeersremmers winteroutfit van vandaag... bikini en slippers! Vijftig kilometer te hard; rijbewijs kwijt donderdag 27 september 2012 Wqomgoêd wil dit najaar al een proefwoning inrichten om de voorgestelde maatrege len om het binnenklimaat te verbeteren uit te testen. Bewoners wordt gevraagd om hun huis als proefwoning beschikbaar te stellen. Het Parelplein met de kiosk die in 1983 aan de wijk werd geschonken. Op de achtergrond de woningen met asbesthoudende daken. foto Ruben Oreell MIDDELBURG - In het hart van de Edelstenenbuurt staat een ijzeren bouwwerk. Niemand weet eigen lijk meer hoe het ijzeren ding heet. Soms wordt het de graan- beurs genoemd, naar de al even min monumentale overkapping op het Damplein. Maar wordt de Graanbeurs in de binnenstad ge koesterd, bij zijn ijzeren broertje op het Parelplein is al jarenlang geen kwast in de buurt geweest. De ijzeren balken roesten, wat er nog over is van de verflaag blad dert af en op het dak groeit een boompje. Zelfs hangjongeren vin den het ding te min om zich er te laten betrappen. Halverwege de jaren zeventig werd het plan werd geboren om 'Dauwendaele II' te bouwen; de naam Edelstenenbuurt was nog niet bedacht. Drie architecten gin gen aan het werk om achter het station een buurt met 335 wonin gen te ontwerpen. Dauwendaele II moest een overgangsgebied tussen de binnenstad en nieuwbouwwijk worden. „Het toekomstige woonge bied zal dicht gebouwd worden, zodat daarin het idee van de gecon centreerde bebouwing in de bin nenstad wordt teruggevonden", schreeft de PZC in januari 1976. Bij dat binnenstadidee hoorde een ele ment als de 'kiosk' op het Parel plein. In 1983 schonk bouwbedrijf De Delta het stalen gevaarte aan de wijk ter gelegenheid van de op levering. 'Moge dit centrum een ontmoetingsplaats van uw wijk worden", stond op een bord dat er op geschroefd was. Henk de Marie nam de kiosk namens de bewo ners in ontvangst. Bewoners had den meegeholpen met het ont werp. Hij sprak de wens uit dat de overkapping een bron van ver maak zal worden. Concerten, voor stellingen, kinderfeesten. Het kin dertheater van Sandra Heidens trad er die middag op. De kiosk is van 'de wijkbewoners' en daarmee van niemand. Geen in stantie die zich er de laatste jaren om heeft bekommert. a het PZC videoiournaal www.pzc.nl SEROOSKERKE - Op de Wilgenhoek- weg-Oostkapelseweg bij Seroosker- ke worden tijdelijke verkeersrem mers geplaatst. Vervolgens wordt gekeken of die verkeersremmers ef fect hebben op het gedrag van de passerende automobilisten en of ze acceptabel zijn voor de omwo nenden, zo zei wethouder Jaap Melse tegen de leden van de raads commissie Maatschappelijke Ont wikkeling. Als blijkt dat de verkeersremmers hinder opleveren voor de omwo nenden, dan wordt de proef her haald met een andere tijdelijke remmers, aldus de wethouder. Op die manier hoopt hij dat er op die weg verkeersremmers komen te staan die er voor zorgen dat er niet te hard wordt gereden en niet te veel overlast veroorzaken voor de omwonenden van deze wegen. Pas als de juiste remmers zijn ge vonden, worden ze definitief ge plaatst. De wethouder erkende ook dat de werkzaamheden langer duren dan gedacht. „Het loopt wat uit." Dat komt vooral, zo zei hij, omdat het verleggen van de kabels en de lei dingen meer tijd kost dan vooraf was bedacht. Ook is het niet ge lukt om die werkzaamheden op el kaar aan te laten sluiten, aldus de wethouder. nna - 9 minutes ago MIDDELBURG Snorscooter gestolen op Ravesteijnweg Op de Ravensteijnweg in Middel burg is woensdag tussen 13.00 en 15.00 uur een snorscooter gestolen. Dat meldt de politie. Het gaat om een Yamaha met de kleuren wit en rood metallic. Het kenteken is 17-FBN-1. De snorscoo ter was afgesloten met een stuurs- lot. De waarde van het vervoermid del bedraagt enkele honderden eu- VLISSINGEN Ons Genoegen speelt bij Nationale Taptoe De Jeugd-Deltaband van de Konink lijke Harmonie Ons genoegen uit Vlissingen treedt vrijdagavond 28 september op in het voorprogram ma van de Nationale Taptoe in Ahoy te Rotterdam. Vóór aanvang van de voorstelling van de Nationale Taptoe treedt een aantal jeugdorkesten op in het ka der van de Nationale Taptoe Jeugd Show Manifestatie. De orkesten worden beoordeeld door een pro fessionele jury. MIDDELBURG Centrum Stromenwijk heet nu De Branding Het nieuwe Jeugdcentrum in de Stromenwijk heet nu De Branding. In de Stromenwijk is tijdens de na tionale burendag de naam die het Jeugdcentrum gaat dragen bekend gemaakt door de jury. Uit een tien tal inzendingen is de naam Jeugd centrum De Branding gekozen. De bedenker motiveerde zijn keu ze: 'Bruisend centrum, altijd in be weging, het zand en het water ont moeten elkaar net zoals de Stro menwijk en 't Zand.' MIDDELBURG Traveller in hotel De Nieuwe Doelen De Zeeuwse band Traveller speelt op vrijdag 28 september in Hotel De Nieuwe Doelen in Middelburg. Travelier speelt country, folk en pop uit de sixties en seventies. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis te bezoeken. OOSTKAPELLE - Twee automobilis ten uit Oostkapelle moesten dins dagavond hun rijbewijs inleveren. Ze reden namelijk vijftig kilome ter harder dan de toegestane snel heid. Rond 20.30 uur reden agenten ach ter een auto aan die met hoge snel heid over de Duinweg reed. Tij dens het volgen haalden ze een an dere automobilist in die op zijn beurt besloot dat hij ook snel kon rijden. De eerste automobilist, een 52-jari- ge man uit de gemeente Veere, haalde een snelheid van 160 km/u. De snelheid van de tweede, een 22-jarige man uit dezelfde gemeen te, werd vastgesteld op 154 km/u. Uiteindelijk werden beide bestuur ders op de Noord weg aan de kant gezet. Ze kregen ieder een pro- ces-verbaal. Hun rijbewijs moes ten ze gelijk inleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19