'Laat 2013 voor ons een geluksgetal zijn' cn i8l zeeland 'Veel efficiënter omgaan met hulp' 335 mmm Plan voor Woonwerk gebouwen Serooskerke Plan voor vijf nieuwe huizen in kom Meliskerke ï%tJs! ,5-20 oktober20]2 mm donderdag 27 september 2012 door Emile Calon DOMBURG - Er kan veel efficiënter omgegaan worden met hulpmidde len zoals rollators, rolstoelen, aan gepaste toiletten en douches. Dat betoogde CDA'er Adri Abrahamse tijdens de bijeenkomst van de Veerse raadscommissie Maatschap pelijke Ontwikkeling. Als voorbeeld wees hij naar het ap partement van een 96-jarige vrouw in Middelburg. Die woning was volledig aangepast aan haar noden. Na haar overlijden kreeg een gezonde jongeman die wo ning zodat al die aanpassingen aan de woning niet ten goede kwa men aan iemand die daar behoefte aan heeft. „Zonde van al die inves teringen", aldus de CDA'er. Hij wees er ook op dat veel Wal- cherse cliënten van maatschappelij ke zorgorganisaties er gek van wor den dat elke dag weer iemand an ders hen komt helpen. Volgens hem is dat slecht voor zowel de hulpverlener als de hulpbehoeven de. Er ontstaat zo geen vertrou wensband en er gaat veel tijd verlo ren omdat steeds uitleg moet wor den gegeven. Abrahamse vindt dat cliënten vaste hulpverleners moe ten krijgen en waarschuwde dat zijn fractie bij het toekennen van subsidies daar erg op gaat letten. Alleen al op Walcheren zijn zeven tig organisaties die zich op de één of andere manier bezighouden met het aanbieden van zorg. Abra hamse stelde dat er eens heel kri tisch naar al die aanbieders geke ken moet worden omdat velen vol gens hem zeer inefficiënt werken. Hij wees er ook op dat veel men sen oudere rolstoelen lang niet al tijd kunnen inleveren als een fami lielid zo'n stoel niet meer nodig heeft. „Zulke rolstoelen worden dan maar weggegeven aan organi saties die ze inzamelen voor bij voorbeeld Roemenië." Hij kent ook iemand die ten einde raad zo'n 'goede rolstoel' maar bij Ter Rede heeft achter gelaten in de hoop dat bij die zorginstelling er nog iemand mee blij gemaakt kan worden. Wethouder Chris Maas liet weten dat hij de opmerkingen van de CDA'er mee zal nemen. Hij gaf ook aan dat bij de opzet van de -decentralisatie van de hulp de vraag van de cliënten centraal moet staan. 'Rolstoelen worden dan maar weggegeven aan organisaties die ze inza melen voor Roemenië' 5 1 M f 4»- f,2* f ««v 7/19 'Ribaftuta Ensemble' Op zoek naar de Geheimen van Bach ontstaat een ontmoeting tussen'het oude vertrouwde en het nieuwe onbekende. Bestaande topwerken von Bach worden gecombineerd met nieuwe composities. Zondagmiddag 7 oktober, NH kerk Cadzand, 15:00 uur, 17,50 Kaarten: www.theaterverkoopzeeland.nl oi 0900 33 000 33 On Inrnl.n unnnf 1 unnr nnnunnn mnn, ,.,nl nn (.ncic unn ,ml - unl 'Muziek Zang uit verschillende stijlperiodes' j door Henk Postma SEROOSKERKE - Projectontwikke laar Wervenhove wil langs de Wil- genhoekweg bij Serooskerke vier woon-werk-eenheden bouwen. Het gaat om gebouwen waarin een ondernemer kan wonen en werken. De nieuwbouw is bedoeld als buf fer tussen het uit te breiden deel van bedrijventerrein De Zompe en de Wilgenhoekweg, en sluit aan bij de lintbebouwing langs de weg. Volgens directeur Willem den Her der van Wervenhove gaat het deze keer niet om staalbouw, waarin In de Edelstenenbuurt staan 335 woningen. Ze zijn eigendom van Woongoed Middelburg en werden in opdracht van de voorganger van deze corporatie, Woningbouwvereniging Middelburg, beginjaren tachtig gebouwd. De bewoners van het centrale deel van de Middelburgse Edel stenenbuurt kregen woensdaga vond te horen welke maatrege len woningcorporatie Woon goed neem om de problemen met vocht, ventilatie en asbest op te lossen. door Theo Goeie MIDDELBURG - „Eindelijk gebeurt er wat", verzucht Anniclc Roman. Ze woont vierenhalf jaar aan het Parelplein, in één van de 104 wo ningen die corporatie Woongoed Middelburg komend voorjaar gaat aanpakken. „De muur in de slaap kamer van de dochter is een grote vochtplek. De schimmel staat er op, het behang valt eraf." Faya Ourchid woont twee deuren verderop. „Ik zie het nu wel posi tief in. Woongoed was voor mij Woonfout, maar ze hebben mijn vertrouwen teruggewonnen. Laat 2013 een geluksgetal voor onze buurt worden." Zo'n dertig bewo- nens zijn op de bijeenkomst in het kantoor van Woongoed, bijna in de wijk gelegen, afgekomen. In dui delijke bewoordingen krijgen ze te horen hoe en wanneer hun wonin gen worden aangepakt en welke onderzoeken er aan vooraf zijn ge gaan. Woongoed steekt niet onder stoelen of banken dat een eerste onderzoek door de SP een belang rijke aanjager is geweest van het verbeterprogramma. De aanwezige SP'ers zeggen in een reactie: „Zo als het plan er nu uit ziet, gaat Woongoed voortvarend te werk en dat hebben de bewoners meer dan verdiend. Die waren het ver trouwen behoorlijk verloren." Het gaat deze avond alleen over de woningen in het centrale-deel. La ter in het jaar worden de wonin gen in het oostelijkedeel verbe- het bedrijf is gespecialiseerd, maar om bouw die meer past in het ka rakter van de omgeving. Tussen de woon-werk-eenheden en de uit breiding van het bedrijventerrein, dat ook in handen is van Werven hove, wordt een groene haag inge plant. Volgens Den Herder hebben zich al twee ondernemers gemeld met belangstelling voor een woon- werlc-eenheid. Hef is de bedoeling om er in 2013 mee de markt op te gaan. Hij verwacht veel belangstel- ling. Het wachten is nog op de vaststel ling van het bestemmingsplan be drijventerreinen in december. terd en voor 2014 staat het weste- - lijk deel op het programma. Ook voor de bewoners hiervan komen nog voorlichtingsavonden. Tijdens de bijeenkomst komen veel klachten en vragen naar bo ven, maar de toon van de bewo ners is kalm. Zonder beloftes te doen zegt Woongoed binnen een nog te vormen bewonerspanel te bespreken of bijvoorbeeld het op nieuw witten van de badkamers voor rekening van de corporatie kan komen. Minstens zo belang rijk is het opknappen van de buurt. „Moeten wij dat gaan doen en de rommel van anderen oprui men?", vraagt een bewoonster. Een ander zegt dat zij, als ze bij haar voor een blikje ziet liggen, het wel opruimt. „Je wilt toch dat het er netjes uit blijft zien." Faya Ourchid heeft nog wel een opmerking over een vraag die haar tijdens het onderzoek naar het vocht in de woning is gesteld. „Hoe vaak douche je? Dat vraag je toch niet aan een dame." Maatregelen Mechanische ventilatie aanbren gen in toilet, keuken en badkamer Ventilatieroosters in binnendeu ren 9 Nieuwe toplaag op balkons Nieuwe geïsoloeerde dakbedek king en dakdoorvoeren, en nieuwe gevelplaten (voor woningen mét as besthoudende daken) Isolatieglas in dakramen 9 Isolatieglas met ventilatierooster in kozijnen 9 Buiten schilderwerk waar nodig Tochtwering en indien nodig ver vanging hang- en sluitwerk Veegbeurt door de wijk Opruimen zwerfvuil Groenheheer De werkzaamheden starten in - april 2013 Er komt geen huurverhoging van wege de werkzaamheden. 9 De bewoners hoeven tijdens de werkzaamheden hun woning niet te verlaten. 8SS85SSÖESSS 88® MELISKERKE - Op een stuk land bouwgrond langs de Valkenburg straat in de kom van Meliskerke mogen vijf woningen worden ge bouwd. B en W van Veere nemen een 'positieve grondhouding' aan tegenover het plan van een particu lier. Die wilde er aanvankelijk zes huizen bouwen. Maar dat past daar niet, vindt de gemeente. Op het perceel, dat iets kleiner is dan een voetbalveld, staan nu nog een woning, een landbouwschuur en diverse opstallen. Het is nu aan de particulier om met een bouw plan te komen dat voldoet aan de gemeentelijke eisen. Ook de pro vincie vindt het een goed idee. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! Zceuwsch-Viaanderen www.fësl'ivak ê/lö 'Belgische Kamer Filharmonie' Met Duitse romantiek Italiaanse levenskunst! Repertoire voor kamerorkest uit de klassieke en de romantische periode in een actueel kader met verfrissende en vernieuwende interpretaties. Zaterdag 6 oktober. Basiliek Hulst, 20:00 uur, 25,.— Kaarten: www.thealerverlcoopzeeland.nl of 0900 33 000 33 Op locatie vanaf l uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol Willem Adriaanseris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18