Asbestdaken weg uit Edelstenenbuurt Wringen op de Noordweg WALCHEREN almanak Begrafenis DONDERDAG 27 september 2012 17 Kleine binnenschepen verdwijnen 20 en 21 Hardlopen verbetert kwaliteit van leven 28 Woningcorporatie Woongoed pakt vocht- en ventilatieproblemen aan door Theo Giele middelburg - Verwijderen van de asbesthoudende daken en gevel- plaaten, aanbrengen van dubbel glas, vervanging van slechte kozij nen en verbetering van de mecha nische ventilatie. Woongoed Middelburg heeft woensdagavond aan de bewoners van 104 woningen rond de Gra naat- en Onyxplaats in de Edelste nenbuurt verteld wat er het ko mend voorjaar staat te gebeuren. Later dat jaar komen de 136 wonin gen in het oostelijke en zuidelijk deel aan de beurt (rond de Ro bijn-, Topaas-, en SafFierplaats) en in 2015 de 95 woningen in het wes telijk deel (rond de Agaat- en Jade plaats). De Edelstenenbuurt werd begin ja ren tachtig gebouwd, tussen het NS-station en Dauwendaele. Al leen bij de bouw van de woningen in het centrale deel (Granaat- en Onyxplaats) werden asbesthouden de materialen gebruik. De daken le veren op zich geen gevaar op, maar zouden binnen drie tot vijf jaar toch vervangen moeten wor den, aldus Woongoed Middelburg. Afgelopen voorjaar hield de SP een bewonersenquête in de buurt Daarbij kwamen vooral klachten over het binnenklimaat naar vo ren. Mensen klaagden over slechte ventilatie, vocht en daardoor schimmelvorming in de huizen. Bij een brand in een woning aan de Granaat kwam asbest vrij. Voor Woongoed Middelburg wa ren dit aanleidingen om actie te ondernemen. Er werd met bewo ners gesproken en deskundigen op het gebied van asbest en ventilatie problemen in woningen werden geraadpleegd. Afgelopen maanden is vervolgens het plan van aanpak gemaakt dat woensdagavond werd gepresenteerd. Woongoed wil in samenspraak met bewoners en ge meente ook de woonomgeving aanpakken. pagina 18 en 19: informatieavond middelburg - Verkeersdrempels, om en om geplaatste parkeervak ken, wegversmallingen. Bij de in richting van de Noordweg in Mid delburg is van alles gedaan om het doorgaande autoverkeer te weren en de snelheid te beperken. Maar al die maatregelen zijn vergeefs als navigatiesystemen vrachtwa genchauffeurs vanuit het centrum over dit deel van de Noordweg en de Brigdamseweg richting de N57 sturen. Bewoner Guus Schwencke heeft regelmatig een vrachtwa genchauffeur aan de deur die zich klem heeft gereden en Schwencke vraagt zijn auto te verplaatsen. „Terwijl mijn auto keurig in het parkeervak staat. Gevolg van deze enorme transporten is dat de rij baan geblokkeerd wordt. De Noordweg is een fietsroute van Sint Laurens naar het centrum van Middelburg en wordt bovendien druk gebruikt door de schoolgaan de jeugd. Bij een blokkade van de rijbaan worden de trottoirs als al ternatief gebruikt waardoor gevaar ontstaat voor de omwonenden die bij het verlaten van de woning dan hun leven niet zeker zijn." Schwencke heeft het gemeentebe stuur gevraagd maatregelen te ne men. Verkeerswethouder Chris Simons zegt na het zien van de foto's di rect actie te zullen ondernemen. „We zullen de bedrijven aanschrij ven en ook contact opnemen met Tomtom, want dit kan natuurlijk OOST-SOUBURG Inbrekers slaan nu toe in Oost-Souburg In de nacht van dinsdag op woens dag is in Oost-Souburg ingebroken in vier woningen in de Spaarne- straat, Abeelseweg Oost en Groot Abeele. De buit bestond uit geld, sieraden en wat sterke drank. Door de technische recherche is sporen onderzoek gedaan. Ook is een buurtonderzoek gehouden. De afge lopen maand werd vooral Middel burg getroffen door inbrekers. aSSMMSMBHUMI VLJSSI NG EN Vlaggenmast is ook zendmast Op de Nolledijk bij Vlissingen komt een heel bijzondere vlaggen mast te staan. Het gaat feitelijk om een zendmast voor het doorgeven van telefoonsignalen die gecamou fleerd is als vlaggenmast. KPN wil bij Westdüin een nieuwe mast plaatsen omdat de bestaande masten onvoldoende capaciteit hebben om alle telefoonsignalen door te geven. Vooral door het toe genomen gebruik van smart- phones is er behoefte aan meer ca paciteit. Het dagelijks bestuur van de ge meente is akkoord met het plaat sen van een mast, maar eist wel dat er geen zogenoemde vakwerk- mast komt te staan want zo'n mast past daar niet, zo vindt het bestuur. Het wordt een vijftien meter hoge mast die niet alleen oogt als een vlaggenmast maar ook als zodanig gebruikt kan worden. Tip? redactie@pzc.nl Het was een pittig omaatje, die 92-jarige Goese. En omdat ze al had uitgemaakt dat ze ook niet het eeu wige leven had, wilde ze nog wel even met haar seniorenkroost de aan staande en ook onvermijdelijke be grafenis regelen. Eerst dood en dan begraven, bepaalde ze resoluut de volgorde. En koffie met cake hoeft niet, want 'nu ik nog leef, komen ze ook geen bakkie doen dus dan hoe ven ze ook niet meer te komen'. Een mooie steen oké, maar voor de rest graag vooral eenvoudig. „En wat voor muziek zou er nog gedraaid moeten worden?", informeerden de bejaarde koters. Iets van Mieke Tel- kamp of zo? „Muziek? Niks muziek. Da's nergens voor nodig", sprak ze beslist. „Ik hoor er toch niets van." Grote vrachtwagens wurmen zich door de Noordweg. foto's Guus Schwencke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17