Marrea 39 economie 113 De Jager geeft derivatenblunders toe cheap.nl/dagactie 10900 0960 www.marrea.nl Kist van bijna 48 mille Verkoop Gelredome na bankroet Transportbedrijf Kapelle fuseert met collega Gilze KRAS.NL 3 dagen Veluwe in 4-sterren hotel Uitsluitend geldig op do. 27 SEPTEMBER 3/4 dgn (Kerst)shoppen in MÜNSTER Elders 79 Vandaag bij KRAS.NL v.a. k/ verblijf in een 4-sterren hotel in Hamm ■y ontbijtbuffet "Prijs o.b.v. Z-porsoonskamer. Excl. res.hosten t: 1 ri per boeking Voorwaarden zie website BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm en Z'jn p.p.. tenzij anders vermeld. Pii/ien zi/n exclusieI reserveringskosten en Calamiteitenlonris. boek online of bel 0571 27 77 44 Veruit de beste in reisjes dichtbij Kerstmarkt Münster: 26/11 -22/12 Zie: www.kras.nl 'V p - 12 DAGEN VELUWE; 49,- p.p.! Inclusief l/o en entree Zwaluwhoeve ofWalibi Beleef geweldige dagen op de prachtige Veluwe en bezoek Sauna, Beauty en Wellness Resort de Zwaluwhoeve of Walibi Holland. In de omgeving van Harderwijk hebben wij een prachtig hotel voor u geregeld, het 4-sterren Apollo Hotel De Beyaerd in Hulshorst. Breng ook eens een bezoek aan de prachtige stad Harderwijk met zijn historische Vischpoort en leuke boulevard. Wie wil dat nu niet? Arrangement: Welkomstdrankje 1 of 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x een 3-gangen keuzediner of buffet op de tweede avond* Keuze uit een dagactiviteit: Walibi Holland** of Sauna, Beauty en Wellness Resort de Zwaluwhoeve 0 Onbeperkt gebruik van de sauna en de fitnessfaciliteiten van het hotel Gratis parkeren Enkel van toepassing bij 2 overnachtingen Kijk voor de beperkte openingstijden op onze website 2 dagen voor C 49,- p.p. 3 dagen voor 99,- pp. Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer. Toeslag alleengebruik 30,- p.n. Toeristenbelasting: 1,- p.p.p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking (vanaf januari 9,75). Geldig t/m 31 maart 2013, m.u.v. feestdagen. Apollo Hotel De Beyaerd (4*) ligt in Hulshorst, op 5 minuten van het Veluwemeer. Door de rustige ligging een ideaal onderkomen voor een ontspan nen verblijf. De faciliteiten in het hotel zijn vrij toegankelijk. Uw hotelkamer is comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien. In de gezellige Hooibergbar kunt u een drankje drinken. In dit hotel zult u zich zeker thuis voelen! Boeken via www.marrea.nl/WEG097 door Henk Schutten AMSTERDAM - De staat heeft vorig jaar geblunderd met de handel in derivaten. Daardoor werd een ver lies van honderd miljoen euro gele den. Of dat bedrag nog oploopt, moet aan het einde van dit jaar blijken. „Helaas zijn menselijke fouten nooit helemaal uit te sluiten, zeker in hectische perioden zoals vorig jaar", schrijft minister Jan Kees de Jager (Financiën) in antwoord op vragen van de PvdA-Tweede Ka merleden Ed Groot en Ronald Plas- terk. Ambtenaren van het ministerie van Financiën hebben in de twee de helft van 2011 veel meer deriva- tencontracten gesloten dan nodig was, geeft De Jager toe. In totaal gaat het om een bedrag van 11 mil jard euro. „Dit is 10 procent meer dan had moeten worden afgeslo ten." De in 2011 te veel afgesloten deriva ten worden benut als vervanging Jan Kees de Jager van contracten die anders in 2012 gesloten hadden moeten worden. Het marktwaardeverlies hiervan bedroeg eind vorig jaar honderd miljoen euro, aldus De Jager. Derivaten hebben sinds de jaren zeventig een grote vlucht geno men op de kapitaalmarkten. Ze stellen partijen in staat om contrac ten met elkaar te sluiten waarbij ri sico's worden geruild. Rijksambtenaren gebruiken de de- rivatencontracten om de staat te behoeden voor renteschommelin gen. Onlangs kwam woningcorpo ratie Vestia in grote financiële pro blemen door te speculeren op een stijging van de rente, terwijl die de afgelopen jaren alleen maar daal de. De afgelopen maanden bleken ook nutsbedrijven, universiteiten en scholen op soortgelijke wijze grote verliezen te hebben geleden. Een vergelijking met de speculatie ve contracten die woningcorpora ties afsloten, wijst De Jager van de hand. Het Agentschap Financiën, dat belast is met de uitgifte van staatsleningen, heeft de controle procedures op het afsluiten van de- rivatencontracten naar aanleiding van het voorval aangepast. Volgens financieel deskundige Mar cel Tak, voormalig topambtenaar bij het Agentschap van Financiën, kan het verlies door de blunder dit jaar oplopen tot 170 miljoen. Tak verbaast zich vooral over het feit dat de Tweede Kamerleden kenne lijk niet van de fout op de hoogte waren. „Dat vind ik minstens even zorgelijk als het verlies van die 100 miljoen euro." donderdag 27 september 2012 vastgoed. Het vastgoed staat in de boeken voor ongeveer 535 miljoen euro. De curatoren menen dat de execiitiewaarde van het gehele pak ket hooguit vierhonderd miljoen euro bedraagt Veilinghuis Colliers International zal de panden in zes clusters vei len via de Eerste Amsterdamse On roerend Goed Veiling (EAOGV) in Felix Meritis in Amsterdam. Powered by vvêsksddcofnodnv6 GORINCHEM - Bezoekers van de Uitvaart Vakbeurs be wonderen een met 24 karaats goud belegde doodskist met een waarde van 47.700 euro. Op de vierjaarlijkse beurs zijn de nieuwste kisten, lijkwagens en technieken voor de uitvaartbranche te zien. De beurs in de Evene mentenhal in Gorinchem heeft 160 deelnemende orga nisaties en duurt tot en met morgen. foto Ed Oudenaarden/ANP DEVENTER - Het Gelredome in Arn hem gaat op 29 oktober onder de hamer. Het stadion van voetbal club Vitesse behoort tot de boedel van het failliete vastgoedconcern Eurocommerce. Naast het stadion worden nog 43 panden en percelen geveild, heb ben ING, Rabobank, FGH, NIBC en SNS-bank besloten. Zij finan cierden het grootse deel van het KAPELLE - 2W Logistiek BV uit Ka pelle en Leo de Bruijn Transpor ten BV uit Gilze bundelen per 1 ja nuari 2013 hun activiteiten. De fu sie kost geen banen, maar zal vol gens de partners leiden tot extra werkgelegenheid. Het geconditioneerd vervoer van bederfelijke waar krijgt er met de ze fusie een grote speler bij, meldt het Kapelse bedrijf „De opdracht gevers profiteren als eersten van deze ontwikkeling door meer synergie, schaalvergroting en een betere dienstverlening en service." De beide vestigingen in Zeeland en Brabant blijven in stand. De nieuwe onderneming bezit een vloot van rond de 130 eenheden voor 'hoogwaardig transport van levensmiddelen en in het bijzon der van geconditioneerd vervoer'. De nieuwe bedrijfsnaam wordt zo snel mogelijk bekend gemaakt waarom zou je meer betalen alleen vandaag boekbaar! do 27 september 2 overnachtingen incl. ontbijt t/ 1 x gebruik sauna/stoombad Gratis welkomstdrankje Vlakbij Apeldoorn gelegen Golden Tulip Epe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13