Steen is als enige ploeg nog foutloos 321 sport 33 Landtong Renesse wordt strijdtoneel hardloopwedstrijd Van Ast kijkt naar de stand Vijfde remise schaker Ciri vrijdag 28 september 2012 RENESSE - Het Zeeuwse atletiek- landschap wordt volgend jaar uit gebreid met een nieuwe wedstrijd. Op eerste paasdag. 31 maart 2013, gaat de eerste editie van 'Run into the Sea' van start, een race over van tien kilometer waarbij je over een landtong de zee inrent. De naam van de loop 'Run into the Sea' moet letterlijk genomen worden. Voor de kust van Renesse ontstaat gedurende een korte pe riode bij eb een smal stuk land, dat zo'n twee kilometer uitsteekt in zee. Aan het ontstaan van zulke smalle stukken land heeft Renesse mede haar naam te danken. De oude naam 'Riethnesse', is afgeleid van de woorden riet en neus of nes, wat landtong betekent. Na de start, ter hoogte van de strandtent ter hoogte van Hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse, lo pen de deelnemers eerst twee kilo meter over het strand waarna ze via de genoemde landtong recht de zee inlopen. Aan het eind van deze landtong is het keerpunt. De lopers moeten wel doorlopen, want als het water bij vloed weer komt opzetten moeten iedereen het keerpunt gepasseerd zijn. Daar voor is een tempo van acht kilome ter per uur nodig. Op de terugweg wordt het parkoers dusdanig aan gepast dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De organisatie geeft wel aan dat ze afhankelijk is van klimatologische invloeden. Bij zwaar weer zal be staat de mogelijkheid dat het tra ject aangepast dient te worden. De loop is de nieuwste loot aan de tak van Sportpromotion Zeeland. De ze stichting staat ook garant voor een van de zwaarste hardloopwed strijden in Zeeland, 'Trail by the Sea' in februari, en de succesvolle halve marathon van Renesse in juni. Na afloop van Run into the Sea (aanvang 10.00 uur) bestaat de moeglijkheid deel te nemen aan de inmiddels traditionele paasduik (aanvang 13.00 uur). De landtong bij Renesse waaroverheen de eerste Run into the Sea volgend jaar Pasen wordt gelopen. foto Rens Jacobs TERNEUZEN - De eerste maand van het nieuwe voetbalseizoen loopt op zijn einde. Dit weekend spelen de Zeeuws-Vlaamse clubs de laat ste duels van september en kan al een eerste schifting worden ge maakt. Wie zijn de titelkandida ten, welke ploegen vallen tegen en wie snakken naar de eerste over winning? Een overzicht. DE PROMOVENDI Vijf Zeeuws-Vlaamse clubs spelen dit seizoen op een hoger niveau. Zondag-vierdeklasser Sluiskil, dat via de nacompetitie promoveerde, doet het prima met zeven punten uit vier duels. De overige vier pro movendi wachten nog op hun eer ste overwinning. Het ambitieuze Philippine ging in de vierde klasse na drie gelijke spe len zondag hard onderuit (7-4!) en won dus nog niet. Hetzelfde geldt voor zondag- tweedeklasser Axel, zaterdag-derdeklasser Spui en za terdag-eersteklasser Terneuzense Boys. Die drie clubs hebben één puntje en willen graag die eerste overwinning pakken. Blessures, te weinig kwaliteit, wennen aan een hoger niveau; er zijn meerdere re denen voor de mindere resultaten. Grote vraag is wel wanneer ze die eerste overwinning kunnen pak ken. Want hoe langer het duurt, hoe groter de kans is dat de con currentie verder weg loopt. DE TEGENVALLER Een sterke reeks aan het einde van het vorig seizoen, Jari Vyaene als belangrijkste versterking erbij; dat moest wel goed komen met HW'24. De realiteit is na vier wed strijden anders. Trainer Luc Aude- naerdt stelde, zondag, na de neder laag tegen Jong Ambon, zijn posi tie al ter discussie. Zijn vertrek zou waarschijnlijk weinig veranderen. HW'24 moet - vinden ook de spe lers - vertrouwen houden en een zege pakken die de ommekeer kan inluiden. Eén punt na vier duels, dat is ondermaats. Maar HW'24 miste in de eerste duels op crucia le momenten twee strafschoppen. Zodra de doelpunten gaan komen, zullen de punten vanzelf volgen. Want kwalitatief gezien heeft het tegenvallende HW'24 een ploeg die een vooraanstaande rol kan en moet spelen in de derde klasse. DE FOUTLOZE Het seizoen van Steen was op 2 september tien minuten oud, toen de zondag-vierdeklasser op eigen veld tegen Patrijzen tegen een 2-0-achterstand aankeek. De ploeg van trainer .Carlo van Grimberghe toonde echter veerkracht, won met 3-2 en is bijna vier weken la ter als enige Zeeuws-Vlaamse club nog foutloos. Vier wedstrijden, twaalf punten, zestien doelpunten voor en zes tegen; dat zijn fraaie cijfers. De kans dat ook het vijfde competitieduel een overwinning oplevert is erg groot, want zondag gaat Steen op bezoek bij hekken sluiter IJzendijke. Mag je Steen dan al de voornaamste titelkandi daat noemen? Het lijkt wat vroeg, hoewel de ploeg.nu al vier punten méér heeft dan Luctor'88, vijf meer dan Sluiskil en zes meer dan Patrijzen, Hontenisse en het totaal gerenoveerde en immer ambitieu ze RIA W. DE VERNEDERDE Na de degradatie uit de eerste klas se startte Terneuzen sterk, met ne gen punten uit drie duels. In Til burg keerden de rood-zwarten af gelopen zondag keihard terug op urr BASKETBAL Rolstoelbasketbal. Competitie: RBVM 2 (Mid delburg)-!^ Leiden 24-20, Only Friends-RBVM 2 24-15. Topscorers RBVM: Samantha Eising 12 punten, Amy Kaijen 11 punten, Jacco Elen- baas 10 punten. BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. Polka Print-Lynn Somers 3-5: Jean Paul de Kra ker-A. Baeyens 27-40 (42 beurten); Koen Sa- ver-Puck van Aart 40-34 (43); Meerten Dallin- ga-Kees Martens 29-35 (55); Louis Dallinga-G. Pauwels 35-35 (71). Pool. Regionale eerste klasse Roadies-Road- house Blues 2-4: 8-ball. Jasper Vantricht-Pa- trick 't Gilde 3-6; Mark van Wijngaarden-Joris Lodder 2-6. 9-ball. Stefan Hofman-Jan Roskam 7-2; Robbin Jobse-Jeroen Damman 2-7. 10-ball. Rinus Witte-Dennis van Belzen 6-0. Straight. Chris van Renswoude-Jeroen Dam man 42-75. WIELRENNEN Menen. Eurométropole Tour. Eerste etappe, La Louvière - Menen: 1Roelandts (Bel) 166 km in 3.44.22, 2. Van Keirsbulck (Bel), 3. Wy- nants (Bel), 4. Flecha (Spa), 5. Kroon (Ned), 6. Vaugrenard (Fra), 14. Wesley Kreder 0.39, 19. Curvers, 23. Van Hummel, 25. Veelers. Alge meen klassement: I. Roelandts 3.44.22, 2. Van Keirsbulck 0.09, 3. Wynants 0.10, 4. Fle cha 0.13, 5. Kroon 0.15, 6. Vaugrenard, 18. Wesley Kreder 0.54, 23. Curvers, 26. Van Hum mel, 28. Veelers! Ronde Gran Piemonte. Fossano - Biella: 1. Uran (Col) 206 km in 4.30.21, 2. Pacoini (Ita) 0.06, 3. Marcotegui (Spa) 0.07, 4. Henao Mon- toya (Col) 0.115. Betancur Comez (Col), 6. Polka Print krijgt deksel op de neus De thuiswedstrijd in de tweede di visie driebanden ging voor Polka Print met 3-5 verloren tegen Lynn Somers uit Zundert. Voor de pauze zag het er al een beetje somber uit toen Louis Dallinga in een matige wedstrijd gelijkspeelde en broer Meerten verloor. De man in vorm, Jean Paul de Kraker, kon het ook niet bolwerken. Koen Saver zorgde voor de enige winstpartij. LONDEN MIDDELBURG Groene Ster 2 wacht nog altijd op zege De zaalvoetballers van Groene Ster 2 wachten na drie wedstrijden nog altijd op hun eerste zege in de hoofdklasse. Na twee gelijke spelen rij verloren de Middelburgers op de derde speeldag in eigen huis met 2-5 van SCR/'t Rijens Vat. Kha- lid Saiboua (1-2) en Mohammed Al- hajaji (2-3) maakten beiden een aan- sluïtingstreffer, maar meer zat er niet in. Schaker Anish Giri heeft in de zes de ronde van de Grand Prix in Lon den voor de vijfde keer een remise behaald. De Nederlands kampioen kwam met zwart al snel de deling van het punt overeen met de Hon gaarse grootmeester Peter Leko. De achttienjarige Rijswijker speel de vijf keer remise en verloor één partij. Giri staat met 2 1/2 punt op door Klaas Verspoor de gedeelde negende plaats, de Is raëliër Boris Gelfand leidt met vier punten. De Grand Prix telt elf ron des. Giri is door de wereldschaakbond Fide uitgenodigd voor een presti gieuze serie van zes grandprixtoer- nooien, die worden gehouden in Londen, Tasjkent, Lissabon, Ma drid, Berlijn en Parijs. MIDDELBURG - Meivin van Ast werd dit seizoen als doelman van Brouwershaven in vier duels al achttien keer gepasseerd. In de PZC-toto van deze week hoopt hij succesvoller te zijn en boven de vier goede voorspellingen uit te ko men. Van Ast haalde vorig seizoen met Brouwershaven in de vierde klasse B zes punten. Als zijn ploeg zater dag van Alliance weet te winnen, is dat aantal al geëvenaard. Bijna vanzelfsprekend vult hij een 1 in bij de thuiswedstrijd van zijn ploeg. „Natuurlijk laat ik ons win nen. Alliance verliest ook steeds met grote cijfers en wij hebben tenminste al drie punten." Het andere Alliance, de zondag- tak, gaat volgens hem een dag la ter onderuit tegen Aardenburg. „Ik heb maar een beetje in de PZC gekeken naar de standen", moti veert Van Ast de zege. „Ik heb daarom ook een paar drietjes inge vuld", vervolgt hij. Volgens hem eindigen de duels Dauwendaele- SSV'65 en UDI'19-Goes onbeslist. Opvallend is het tweetje bij het duel Kloetinge-Nieuw Lekkerland. Van Ast: „Bij Kloetinge loopt het nog niet echt. Ik denk gewoon dat Nieuw Lekkerland een keertje gaat winnen." Smitshoek-Hoek Kloetinge-Nieuw Lekkerland Terneuzense Boys-Sliedrecht WGZ-CPC Vlissirigen pauwendaele-SSV'65 Jrouwershaven-Alliance UDI'19-Goes Vlissingen-Jeka Allian ce-Aardenbu r HW'24-Virtus In de eerste vier duels van dit seizoen heeft zondag-vijfdeklasser Terhole al liefst 33 tegentreffers moeten slikken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 130