blijven hangen bij Rabo 31 Zonder maar toch ook met 'Seve' vrijdag 28 september 2012 delijk zijn. „We hebben er onze re den voor, maar we wachten nog even met de toelichting omdat het seizoen nog niet is afgelopen." De kritiek van Van Vliet komt er op neer dat renners bij Rabobank te veel gepamperd worden. Gezeur over details als kleding vertroebe len het zicht op wat er echt moet gebeuren. Bij Team Sky weten ze daar over mee te praten. „Tot voor dit jaar werd heel veel energie en aandacht gestopt in de 'erwtjes en de boontjes', maar het moet wel blijven draaien om de 'biefstuk"', zei teambaas Dave Brailsford tij dens de winnende Tour van 2012. Wat die biefstuk inhield?: „Fitheid en die krijg je door te werken, heel hard te werken." Bij Rabo is men door Peter Leijsten MEDINAH - In een majestueuze loopbaan met maar liefst 91 toer nooizeges als profgolfer was die ene legendarische putt op St. Andrews, 'the home of golf, het moment dat Severiano Ballesteros zelf het meest koesterde. In de zo mer van 1984 versloeg de Span jaard, Europa's beste golfer aller tij den, in het Britse Open Tom Watson. Het beeld van de gebalde vuist waarmee 'Seve' na de geslaagde putt zijn vierde van in totaal vijf Major-zeges begroette, heeft in de loop der jaren iconische status ver gaard. Het is ook geen toeval dat de twaalf Europese golfers die van daag tot en met zondag in Illinois de Ryder Cup verdedigen, alle maal op hun golftas juist die beel tenis van de in mei 2011 op 54-jari- ge leeftijd overleden legende met zich zullen meedragen. te lang blijven hangen in het oude denken. Jan Raas was mordicus te gen het gebruik van doping en zonder kon je in de beginjaren van de ploeg geen grote koersen win nen. Je best doen, meer hoefde je daarom als renner niet te doen in de ploeg, die vooral een keurige uitstraling moest hebben. Toen de sport almaar schoner werd, dienden zich nieuwe moge lijkheden aan. Training en hard werken loonden weer. „We dach ten dat we vroeger hard trainden, maar dat was nog niet de helft van wat deze jongens doen", zei Sky-ploegleider Servais Knaven de afgelopen Tour over zijn renners. Ook hij stond er van te kijken hoe veel er te winnen is als je expertise Ryder Cup-captain van 'het oude continent' is José Maria Olazabal, boezemvriend van Ballesteros met wie hij in het verleden een schier onverslaanbaar koppel vormde in de foursomes en fourballs: elf over winningen en twee remises in vijf tien Ryder Cup-optredens als duo. Olazabal hoopt mede door de her innering aan 'Seve' levend te hou den het wij-gevoel - Ryder Cup-golf is een echte teamsport - aan te wakkeren. „Dit is de eerste Ryder Cup dat Se ve niet meer onder ons is, maar zo is hij er toch nog een beetje bij, bij elke stap die we deze week zet ten", sprak Olazabal eerder deze week tijdens een van de talloze persconferenties in de aanloop naar het tweejaarlijkse hoogte punt op de golfkalender. „Daar naast is het een passend eerbetoon aan een groot kampioen en een ge weldige vriend." Twee jaar. geleden tijdens de vori- van ver buiten de wielersport durft binnen te halen. Bij Sky weet een voormalige roei- en zwemtrainer de toppers aanmerke lijk fitter te maken. Karsten Kroon durfde naar aanlei ding van de kritiek van Van Vliet daarnaast aan te geven dat een ge middelde Saxo-renner meer team- gevoel uitstraalt dan een collega bij Rabo. Het is de vernieuwing die Bjarne Riis in het vorige decen nium invoerde. Bij werkelijk alles trekken de renners van Riis samen op. Bij Rabo mocht Mentsjov zich van Erik Breukink in alle rust bijna een jaarlang afzonderen in zijn Spaanse woonplaats. „Ik weet dat sommige renners dat het fijnst vinden", zei Breukink daarover. ge uitgave van de Ryder Cup in Wales was Ballesteros al doodziek. Het belette de vijfvoudig winnaar van de teamwedstrijd niet om aan de vooravond van het toernooi de mannen van toenmalig captain Co lin Montgomerie te bellen. Een te lefoontje dat indruk maakte en de underdog inspireerde tot de zege. Net als twee jaar geleden is Ameri ka ook nu weer favoriet. Zoals ei genlijk bijna altijd. Desondanks won Europa zes van de laatste acht edities. Het noopte de trotse Amerikanen vier jaar geleden bij de laatste keer dat de strijd om de Cup in Amerika gehouden werd, zelfs tot onorthodoxe methodes in een poging de Europese hegemo- 'Dit is de eerste Ryder Cup dat Seve niet meer onder ons is, maar zo is hij er toch 'n beetje bij.' Ook bij Sky gruwen ze bij dergelij ke gedachten. Bij Rabo is het nog altijd de cultuur. Breukink heeft Riis nooit als voor beeld willen zien. Bij de bejubelde zegetocht van Sky zag Breukink weer geen reden om de aanpak van de Engelsen te zien als de nieu we standaard. „Je moet niet den ken dat wij zo maar wat doen bij deze ploeg." Dat laatste is misschien wel de kern van het probleem. Bij Rabo bank denken ploegleiding en ren ners allemaal dat ze goed bezig zijn in hun eigen wereldje. Dat het echter allemaal nog veel beter kan, zullen ze pas beseffen als ze over de grenzen van die wereld gaan kij ken. nie te doorbreken. Toenmalig cap tain Paul Azinger moedigde het publiek aan om gemiste Europese putts te begroeten met gejuich. Lang niet iedereen in de conserva tieve golfwereld was daarvan ge charmeerd. Een voorproefje van het fanatieke patriottisme dat de Europeanen wederom te wachten staat, werd zondag al gegeven. Brandt Snede- ker, een van de geselecteerde Ame rikanen, won het prestigieuze Tour Championship ten koste van twee Europeaanse Ryder Cup-spe lers, Justin Rose en Luke Donald. Tevens kaapte Snedeker de eindze ge in de lucratieve FedEx Cup weg voor de neus van de nummer één van de wereld, de Noord-Ier Rory Mcllroy, misschien wel de belang rijkste troef van Olazabal. Op de achttiende green in Atlanta zon gen de Amerikaanse fans alvast de kelen schot toen Snedeker zege vierde: „USA, USA." LONDEN John Terry krijgt vier duels wegens racisme Chelsea-aanvoerder John Terry is door de Engelse voetbalbond FA voor vier duels geschorst wegens het maken van racistische opmer kingen tegen Queens Park Ran- gers-speler Anton Ferdinand. Hij kreeg ook nog eens een boete van 276.000 euro. Terry heeft altijd ont kend dat hij racistische opmerkin gen maakte tijdens de Premier Lea gue-wedstrijd tussen Chelsea en QPR in oktober 2011. In juli werd hij voor deze feiten nog vrijgespro ken in een civiele strafzaak. AIGLE UCI bezorgd over uitblijven rapport De internationale wielrenunie UCI heeft zijn zorgen geuit over het uit blijven van het rapport over Lance Armstrong. De UCI wacht al we ken op het uitgebreide vonnis van het Amerikaanse antidopingbu- reau Usada, met de motivatie voor de levenslange schorsing van de Amerikaan. „De UCI heeft geen re den te veronderstellen dat dit rap port niet bestaat, maar dat Usada er maar niet in slaagt dat naar bui ten te brengen, baart ons zorgen", aldus UCI-voorzitter Pat McQuaid. ZÜRICH Loting WK voetbal op 6 december 2013 De wereldvoetbalbond Fifa heeft donderdag de loting voor het ko mende WK vastgesteld op 6 decem ber 2013. De belangrijke handeling in de aanloop naar het WK van 2014 in Brazilië vindt plaats in Cos ta do Sauipe, in de staat Bahia. Aan het WK doen 32 landen mee, die worden verdeeld over acht groe pen. De openingswedstrijd wordt op 12 juni gespeeld in Sao Paulo en begint om 22.00 uur Nederlandse tijd, de finale is een maand later op 13 juli in het befaamde Maraca- na-stadion van Rio de Janeiro. HEERENVEEN Kramer loopt blessure op tia val in de tuin Schaatser Sven Kramer heeft last van een rugblessure. De ernst van de kwetsuur is nog niet geheel dui delijk. Mogelijk is de meervoudig wereldkampioen wel op tijd fit om in de eerste serieuze wedstrijden van het seizoen, begin november, voluit te gaan. Kramer zei tegen de NOS dat hij de blessure bij een val in de tuin had opgelopen. „Heel on nozel", noemde hij dat. „Een beetje dom ook. Het is in elk geval niet leuk. En het heeft meer consequen ties dan ik aanvankelijk dacht." ZEIST Verplichte promotie uit topklasse in 2016 Vanaf het seizoen 2015-2016 is de kampioen van de topklasse ver plicht om te promoveren naar de eerste divisie. Dat heeft de Vereni ging van Contractspelers (WCS) donderdag bekendgemaakt. Mo menteel mag de kampioen van de topklasse zelf bepalen of hij een ni veau hoger gaat spelen. Zo besloot landskampioen Achilles'29 deze zo mer om gewoon in de topklasse te blijven acteren. Volgens de WCS hebben alle betrokken partijen 'zeer recent' overeenstemming be reikt over de nieuwe regelgeving. aandacht gestopt in de 'erwtjes en de boontjes', maar het moet wel blijven draaien om de 'biefstuk'", aldus teambaas Dave Brailsford. foto Bas Czerwinski/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129